چگونه ساعت ارسال پیامک را در اندروید تنظیم کنیم؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
زمان بندی ارسال پیام در اندروید
زمان بندی ارسال پیام در اندروید

فهرست مطالب

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید یک پیام متنی یا چت RCS را برای ارسال از تلفن Android خود در یک زمان خاص برنامه‌ریزی کنید. شاید شما نمی‌خواهید یک تولد را فراموش کنید، بنابراین متن «تولدت مبارک» خود را در حالی که هنوز در ذهن دارید برنامه‌ریزی می‌کنید. شاید طرف مقابل‌تان از یک پیام صبح بخیر قدردانی کند، اما شما می‌خواهید در آن صبح خواب باشید. یا شاید فقط به یاد داشته باشید که باید با یک همکار در مورد یک موضوع کاری پیگیری کنید، اما نیمه شب است، بنابراین آن را برای ساعات کاری روز بعد برنامه‌ریزی کنید. به‌هر دلیلی، این یک ویژگی مفید است و هر گوشی اندرویدی می‌تواند آن را انجام دهد.

در حالی‌که گزینه ارسال پیام متنی در زمان برنامه‌ریزی شده را می‌توان از هر تلفن اندرویدی در دسترس قرار داد، باید مطمئن شوید که برنامه پیامک مناسب را نصب کرده‌اید و به‌عنوان برنامه پیش‌فرض پیامک تلفن خود تنظیم کرده‌اید. Google چند سال پیش یک برنامه زمان‌بندی پیام را به برنامه پیام‌رسانی خود، Google Messages اضافه کرد، بنابراین دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید تا از مزایای آن استفاده کنید و مطمئن شوید که همه پیام‌های شما به‌موقع می‌رسند.

نحوه زمان‌بندی یک پیامک با Google Messages در اندروید

زمانبندی ارسال پیام در اندروید

اگر می‌خواهید یک پیامک و یا RCS را در اندروید برنامه‌ریزی کنید، بهترین شرط‌بندی شما از طریق Google Messages خواهد بود. این برنامه پیش‌فرض پیام‌رسانی متنی در بسیاری از دستگاه‌های اندرویدی است و در صورتی که گوشی شما آن را از پیش نصب نکرده باشد، از طریق Play Store در دسترس اکثر کاربران قرار می‌گیرد. برای برنامه‌ریزی یک پیام متنی یا چت RCS در Google Messages، این مراحل را دنبال کنید:

1- مکالمه‌ای را که می‌خواهید برای آن پیامی برنامه‌ریزی کنید باز کنید.

2- پیام خود را طبق معمول در قسمت متن تایپ کنید.

3-نماد ارسال را (که به شکل یک هواپیمای کاغذی تا شده است) نگه دارید .

4-یک منو ظاهر می‌شود که در آن می‌توانید از لیست زمان‌های از پیش تعیین شده برای ارسال پیام انتخاب کنید – صبح، بعد از ظهر یا عصر روز بعد. همچنین گزینه‌ای برای انتخاب تاریخ و زمان سفارشی وجود دارد. اگر از پیش تنظیمات انتخاب کنید، پیام بلافاصله برنامه‌ریزی می‌شود. در غیر این‌صورت، روی «انتخاب تاریخ و زمان» ضربه بزنید، سپس به مرحله بعد بروید.

5-در تقویمی که ظاهر می‌شود، تاریخی را که می‌خواهید پیام خود را در آن ارسال کنید، انتخاب کنید.

6-روی «Next» (یا بعدی) ضربه بزنید.

7-از منوی ساعتی که ظاهر می‌شود، زمانی را که می‌خواهید پیام ارسال شود انتخاب کنید.

8-“Next” را فشار دهید.

9-منو تاریخ و ساعتی را که برای ارسال پیام خود انتخاب کرده‌اید نشان می‌دهد. برای تأیید و زمان‌بندی متن، روی «ذخیره» ضربه بزنید.

اگر می‌خواهید پیام را قبل از ارسال لغو کنید، می‌توانید قبل از آن در هر زمانی به مکالمه بازگردید و روی «X» کوچک کنار زمان ارسال برنامه‌ریزی‌شده بالای خود پیام ضربه بزنید. این روش برای ارسال پیام‌های خودکار در گوشی‌های سامسونگ گلکسی و همچنین سایر دستگاه‌های اندرویدی از Google، Xiaomi، Vivo، Oppo، OnePlus، Nothing، Motorola و غیره کار می‌کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *