سالمندان به تلفن‌های هوشمند خود چسبیده‌اند و این می‌تواند یک هشدار باشد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
سالمندان به گوشی های هوشمند خود چسبیده اند

سالمندان به‌طور فزاینده‌ای فن‌آوری را با نرخ همبستگی با گروه‌های جوان‌تر و با فن‌آوری، اتخاذ کرده‌اند. اکنون، متأسفانه، ممکن است آن‌ها مسائل مربوط به وابستگی مربوط به فناوری را اتخاذ کنند.

بر اساس تحقیقات جدید کارشناسانی که در حال مطالعه اعتیاد به صفحه نمایش «مشکل‌ساز» هستند، استفاده بیش از حد از گوشی‌های هوشمند در میان همه گروه‌های سنی، از جمله سالمندان، در حال افزایش است.

کارشناسان توصیه می‌کنند که اپراتورها در سلامت و همچنین مراقبت خانواده‌ها باید مراقب زمان استفاده از صفحه نمایش باشند، زیرا آنها بیشتر در معرض مشکلات ناشی از سبک زندگی کم تحرک یا کیفیت پایین خواب هستند. دومین نگرانی متداول در مورد تأثیر خیره شدن به صفحه نمایش‌های LED درست قبل از خواب است.

طبق یک گزارش منتشر شده، تقریباً 12 درصد از بزرگسالان بالای 65 سال هر 30 دقیقه گوشی هوشمند خود را چک می‌کنند و 22 درصد گفتند که اولین چیزی است که هنگام بیدار شدن از خواب به آن نگاه می‌کنند گوشی است. علاوه بر این، داده‌ها نشان می‌دهد که حدود 68 ٪ از سالمندان بین 65 تا 74 سال در حال حاضر دارای یک تلفن هوشمند هستند.

اگرچه این اطلاعات از نظرسنجی از سالمندان در کانادا به‌دست آمده است، اما مطالعات ایالات متحده نتایج مشابهی را ارائه داده است، به‌طوری که اکثر سالمندان، آنهایی که بالای 70 سال سن دارند اکنون از تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنند.

مک نایت اخیرا گزارش داد که سالمندان در حال حاضر به‌طور متوسط 300 ساعت در سال را در رسانه‌های اجتماعی سپری می‌کنند و 25 درصد از سالمندان بیش از یک ساعت در روز را در سیستم عامل‌ها سپری می‌کنند.

در حالی‌که رسانه‌های اجتماعی یا بازی‌ها ممکن است بیشتر برای سرگرمی یا اجتماعی شدن باشند، سالمندان و حتی مراقبان به‌طور فزاینده‌ای به برنامه‌هایی که برای مدیریت مشکلات سلامتی طراحی شده‌اند، از هشدارهای دارویی گرفته تا بررسی‌های سلامت از راه دور، متکی می‌شوند.

کارشناسان خاطرنشان کردند که یکی دیگر از جنبه‌های نگران کننده این آمار این است که اکثر مردم، از جمله سالمندان، میزان استفاده واقعی از گوشی هوشمند خود را به میزان قابل توجهی کمتر گزارش می‌کنند.

برخی از توصیه‌هایی که محققان در مورد زمان مشکل‌ساز صفحه نمایش برای محدود کردن استفاده از گوشی‌های هوشمند پیشنهاد کرده‌اند شامل بی‌صدا کردن اعلان‌ها، کاهش نور نمایشگر و حتی نگه‌داشتن تلفن در یک اتاق دیگر در طول شب است، اگرچه ممکن است این پیشنهاد غیرواقعی برای ساکنان سالمند باشد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *