سری آیفون 17 ساده به نمایشگر سریع و روان مجهز می‌شوند

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
دو گوشی آیفون 17 پلاس و آیفون 17 ساده دارای نمایشگر پروموشن 120 هرتز هستند.

شرکت اپل در سپتامبر 2024 از نسل جدید گوشی‌های آیفون رونمایی خواهد کرد. گوشی‌هایی که به عنوان سری آیفون 16 شناخته شده و چهار مدل دارند. تاکنون شایعات بسیاری درباره سری آیفون 16 دریافت کردیم و براساس گزارش تازه انتشاریافته، نسل بعدی یعنی آیفون 17 قرار است با نمایشگر سریع و بهتری همراه شوند.

براساس اعلام زنجیره تامین اپل، دو گوشی آیفون 17 پلاس و آیفون 17 ساده دارای نمایشگر پروموشن 120 هرتز هستند. تاکنون چنین پنل صفحه نمایشی را در مدل‌های ساده و پلاس شاهد نبودیم.

حرکت به سمت پنل LTPO OLED در آیفون‌های 17 عملی بزرگ از سوی اپل است.  این پنل‌ها موجب پیمایش نرم نمایشگر شده و تصاویر پویایی را نمایش می‌دهند.  آنها ابزاری برای دستیابی به عملکرد نمایشگر همیشه روشن بوده و این ویژگی که با توانایی پنل در تنظیم دقیق نرخ نوسازی تا 1 هرتز فعال شده و هدف آن چنین بوده که اطلاعات ضروری را بدون تخلیه باتری قابل مشاهده است.

به هر حال این انتقال با همکاری BOE، یک شرکت بزرگ در زمینه تولید پنل نمایشگر صورت خواهد گرفت. باتوجه به اینکه برخی مشکلات و معیارهای دقیق کیفیت تعیین شده توسط اپل، انتظار رفته این همکاری تا سال 2025 رقم بخورد.

 چالش شرکت چینی BOE در افزایش تولید برای پاسخگویی به نیازهای سری آیفون 17 نهفته بوده، عملی که به همان اندازه سخت بوده و در عین حال حیاتی هم است.

اپل در نظر دارد ویژگی‌های بهتر را در گوشی‌های ارزان‌تر به کار گیرد و موجب محبوبیت بیشتر مدل‌های ارزان‌تر شود. در حال حاضر بیشتر مدل‌های پرو و پرو مکس بهترین ویژگی را دریافت می‌کنند و مدل‌های پلاس و ساده از قابلیت‌های بزرگ تقریبا بی بهره هستند.

گفته شده در سال جاری نیز تغییرات مثبتی برای دو مدل ارزان‌تر در کار است. به شکلی که گوشی آیفون 16 و 16 پلاس به پردازنده A18 اپل تجهیز شده و عملکرد بالایی می‌توانند از خود نشان دهند.

سری آیفون 16 همچنین طراحی بهبودیافته نیز خواهند داشت تا بتواند نظر علاقمندان را جلب سازند. سال گذشته با سری آیفون 15 چندان تغییر طراحی را مشاهده نکردیم اما گویی برای سال 2024 این تغییرات صورت خواهد گرفت.

در سری آیفون 16 دو مدل ساده به پردازنده A18 تجهیزند و دو مدل پرو و پرو مکس دارای چیپ A18 پرو هستند که نمونه‌ای قوی‌تر نسبت به A17 پرو محسوب می‌شود. همچنین رم مدل‌های پرو از 6 به 8 گیگ افزایش پیدا خواهد کرد و با ارتقا چیپ شاهد قدرت پردازشی بیشتر در سری پرو آیفون 16 هستیم.

شایعات بسیار است و نباید به هر اطلاعاتی اشاره کرد. بنابراین باید منتظر ماند تا مشخص شود کوپرتینویی‌ها چه تصمیمی در سر می‌پرورانند و چگونه گوشی در سال 2025 عرضه خواهند کرد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *