، ، ، ، ،

چگونه گوگل را از گوش دادن به مکالمه خود باز داریم؟ (راهنمای کوتاه)

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
چگونه از شنود مکالمات توسط گوگل در گوشی خود جلوگیری کنیم
چگونه از شنود مکالمات توسط گوگل در گوشی خود جلوگیری کنیم

فهرست مطالب

آیا می‌دانید که گوشی هوشمند شما به هر چیزی که می‌گویید گوش می‌دهد و آن را در سرورهای گوگل ذخیره می‌کند؟ با این حال، تنظیماتی در گوشی هوشمند ارائه شده است که از طریق آن می‌توانید از رفتن اطلاعات شخصی خود به گوگل جلوگیری کنید.

آیا تا به حال تجربه صحبت با یک دوست در مورد خرید یک ماشین جدید یا ذکر یک برند گوشی را داشته‌اید، فقط برای اینکه شروع به دیدن تبلیغات مرتبط با آن موضوعات در تلفن هوشمند خود کنید؟ بسیاری از کاربران اندروید با این مشکل مواجه می‌شوند، زیرا ممکن است گوشی‌های هوشمند در حال گوش دادن به مکالمات باشند. بدون تنظیمات مناسب، اطلاعات شخصی می‌تواند در معرض Google قرار گیرد و به‌طور بالقوه حریم خصوصی را به خطر بیندازد.

همه گوشی‌های هوشمند اندرویدی در سراسر جهان با استفاده از حساب Google کار می‌کنند. برای دانلود اپلیکیشن‌ها و دسترسی به سرویس‌های مختلف، ایجاد یک حساب کاربری گوگل ضروری است. با این حال، در طول راه اندازی حساب، کاربران مجوزهایی را اعطا می‌کنند که به Google اجازه می‌دهد اطلاعات آنها را برای اهداف تبلیغاتی هدفمند جمع‌آوری و استفاده کند.

مطالب مرتبط: آیا گوشی هوشمندتان، برای «تبلیغات»، شما را شنود می‌کند؟

برای جلوگیری از شنود و گوش دادن گوگل، می‌توانید تنظیمات گوشی هوشمند خود را تغییر دهید. در اینجا راهنمای نحوه جلوگیری از ردیابی فعالیت صوتی و تصویری توسط Google است.

راهنمای گام‌به‌گام نحوه جلوگیری از ردیابی فعالیت صوتی و تصویری Google

مرحله 1: به تنظیمات دستگاه Android خود بروید، سپس به پایین بروید و تنظیمات Google را انتخاب کنید.

مرحله 2: در مرحله بعد، به نمایه Google خود دسترسی پیدا کنید و روی “Manage Your Account Google” ضربه بزنید. از آنجا به بخش Data & Privacy بروید.

مرحله 3: در این بخش، گزینه Web & App Activity را خواهید یافت. روی آن ضربه بزنید و به صفحه بعدی بروید.

مرحله 4: در اینجا، زیرمجموعه «شامل فعالیت صوتی و تصویری» را خواهید دید. این گزینه را لغو انتخاب کنید و شرایط خدمات Google را بپذیرید.

چگونه از شنود و گوش دادن گوگل به مکالکات خود جلوگیری کنیم

با انجام این کار، گوگل دیگر به میکروفون گوشی هوشمند شما دسترسی نخواهد داشت و از ضبط ورودی صوتی و نمایش تبلیغات مربوط به کلمات گفتاری جلوگیری می‌کند. این تنظیم همچنین به محافظت از حریم خصوصی شخصی کمک می‌کند.

منبع: indiatvnews

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *