،

ائتلاف غول‌های فناوری «بجز یک شرکت» برای مبارزه با سوء استفاده از AI در انتخابات

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
غول های فناوری برای مبارزه با سوء استفاده از هوش مصنوعی در انتخابات

این هفته، شش شرکت بزرگ فناوری قصد دارند در کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان معامله کنند. آن‌ها می‌خواهند هوش مصنوعی یا AI را از دخالت در انتخابات بازدارند. بیش از 50 کشور در سال 2024 انتخابات خواهند داشت و نگرانی‌هایی در مورد ترفندهای هوش مصنوعی در رأی‌گیری وجود دارد. یک مثال زمانی است که هوش مصنوعی صداهایی شبیه به رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن ایجاد کرد. این تماس‌ها سعی کردند مردم را از رای دادن در نیوهمپشایر در ماه گذشته بازدارند.

شرکت‌هایی مانند Adobe، Google، Meta، Microsoft، OpenAI و TikTok به‌همراه سایرین در حال همکاری در این زمینه هستند. آنها گفتند که می‌خواهند از انتخابات در برابر فعالیت‌های تقلبی هوش مصنوعی محافظت کنند. آنها جزئیات برنامه خود را روز جمعه در کنفرانس به اشتراک خواهند گذاشت.

آنچه در این توافقنامه گنجانده شده است هنوز پشت درب‌های بسته است. این شرکت‌ها قبلاً تلاش کرده‌‍اند ابزارهای هوش مصنوعی خود را ایمن کنند. آنها می‌خواهند مطمئن شوند که تصاویر و صداهای ساخته شده توسط هوش مصنوعی علامت‌گذاری و برچسب‌گذاری شده‌اند. این به کاربران شبکه‌های اجتماعی کمک می‌کند تا بدانند آنچه می‌بینند و می‌شنوند واقعی است یا خیر.

X، پلتفرمی که قبلاً توییتر نامیده می‌شد، به‌طور قابل توجهی در بیانیه مشترک غایب بود. تا کنون، X در مورد این ابتکار اظهار نظر نکرده است و موضع خود را در مورد این ماساله نامشخص گذاشته است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *