محبوب‌ترین گوشی هوشمند در جهان

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
بهترین-گوشی-2023-لاگ‌مدیا

در چند سال گذشته، آیفون همیشه (اگر نگوییم محبوب‌ترین) به‌عنوان یکی از گوشی‌های هوشمند محبوب جهان ظاهر شده است. به نظر می‌رسد سال 2023 تفاوتی نخواهد داشت. یا حداقل نیمه اول آن به عنوان گزارش Omdia نشان می‌دهد که iPhone 14 Pro Max محبوب‌ترین تلفن هوشمند در جهان است. قابل ذکر است که آیفون 14 پرو‌مکس نیز گران‌ترین آیفونی است که می‌توان خرید. Omdia ردیاب بازار مدل گوشی‌های هوشمند خاطرنشان کرد: آیفون 14 پرو مکس پرفروش‌ترین گوشی هوشمند در سراسر جهان در نیمه اول سال جاری است و اپل در مجموع 26.5 میلیون دستگاه فروخته است. داده‌ها مربوط به نیمه اول سال 2023 است.

تقاضا برای گوشی‌های پریمیوم در حال افزایش است

این گزارش همچنین تاکید می‌کند که بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در حال ثبت رشد منفی است. به گفته Omdia، این در درجه اول به این دلیل است که «بازار متوسط تا پایین به دلیل رکود اقتصادی و گسترش بازار گوشی‌های هوشمند دست دوم کوچک می‌شود».

از سوی دیگر، بازار گوشی‌های هوشمند پریمیوم به طور پیوسته در حال افزایش است، زیرا تقاضای جایگزینی برای مدل‌های ممتاز اپل همچنان پایدار است. در این گزارش آمده است: «علاوه بر این، با افزایش ترجیح اپل به‌عنوان یک گوشی هوشمند لوکس و ممتاز، به‌ویژه در بازارهای نوظهور، حجم فروش و نسبت مدل‌های پیشرفته مانند Pro و Max در میان سری‌های آیفون اپل همچنان افزایش می‌یابد.

پیش‌بینی سال آینده نیز برای بازار گوشی‌های هوشمند چندان خوب نیست. انتظار می‌رود رکود در بازار میان‌رده تا پایین‌رده در نیمه دوم سال جاری ادامه داشته باشد و انتظار می‌رود که بخش فزاینده بازار پریمیوم در نیمه دوم سال جاری با عرضه آیفون سری15 جدید ادامه یابد.
هونگ گفت که اپل روند مشابهی را برای آیفون‌ها شاهد خواهد بود. محموله‌های پرو و پرومکس اپل به‎دلیل تقاضای زیاد برای مدل‌های پریمیوم افزایش می‌یابد، اما مجموع فروش آیفون‌های امسال مشابه سال گذشته خواهد بود یا به دلیل تقاضای ضعیف برای مدل‌های استاندارد و پلاس، کمی کاهش می‌یابد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *