،

بررسی پیام‌های خصوصی کارمندان وال‌‌استریت در پیام‌‌رسان واتساپ توسط خزانه‌داری آمریکا

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
بررسی پیام‌های خصوصی کارمندان وال‌ استریت در پیام‌ رسان واتس اپ توسط خزانه داری آمریکا

رگولاتور خزانه‌داری آمریکا هزاران پیام متعلق به کارمندان چند شرکت سرمایه گذاری بزرگ از جمله شرکت‌های وال‌‌استریت را جمع آوری کرده است.
پیش از این نیز کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) طی تحقیقی درباره استفاده شرکت‌های وال‌‌استریت از واتساپ، سیگنال و دیگر پیام‌رسان‌های تایید نشده از موسسات، درخواست کرده بود تا پیام‌های کارمندان را بررسی کند.
تحقیق دو‌ساله درباره نقض احتمالی قوانین ثبت سوابق، در مرحله نخست دلالان سهام را هدف قرار داد و رگولاتورها جریمه‌هایی بیش از ۲ میلیارد دلار برای شرکت‌های خاطی وضع کردند.
این درحالی است که رسانه‌ها گزارش داده‌اند تحقیقات ارتباطی «خارج از کانال SEC» به مشاوران سرمایه‌گذاری گسترش یافته و بررسی هزاران پیام کاربران که قبلا گزارش نشده بود را در بر می گیرد و این امر نشان‌دهنده تشدید تحقیقات است.
در جدیدترین مرحله تحقیقات از چند شرکت مشاوره سرمایه گذاری، SEC خواستار پیام‌های موجود روی دستگاه‌های خصوصی یا اپلیکیشن‌های کارمندان در نیمه نخست ۲۰۲۱ میلادی شده که در آن‌ها درباره کسب و کار بحث شده است. این بخش از تحقیقات گروهی از کارمندان، مدیران ارشد را نیز در بر گرفته است.
در این مرحله مدیران ارشد شرکت‌ها، موبایل‌های شخصی و دستگاه‌های دیگرشان را در اختیار کارفرما یا وکلایشان قرار داده‌اند تا یک کپی از آن‌ها تهیه شود. پیام‌های حاوی موضوعات کاری نیز به SEC ارائه شده است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *