،

این نسخه ویندوز 10 از بهار دیگر آپدیت نخواهد شد

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
این نسخه ویندوز 10 از بهار دیگر آپدیت نخواهد شد

مایکروسافت سال 2025 نسخه جدید ویندوز یعنی ویندوز 12 را معرفی و منتشر خواهد کرد. بنابراین زمینه برای پایان پشتیبانی از سیستم عامل ویندوز 10 کم کم در حال آماده شدن است. سیستم عاملی که در حال حاضر میلیو‌ن‌ها کاربر از آن استفاده می‌کنند.

بنابراین بعد آن روی ویندوز 11 و ویندوز 12 تمرکز خواهد داشت. گفته شده از ژوئن سال جاری دیگر نسخه 21H2 ویندوز 10 پشتیبانی نخواهد شد. بنابراین افرادی که این نسخه ویندوز ده را دارند باید به فکر ارتقا باشند.

همانطور که گفته شد، نسخه 21H2 در واقع بروزرسانی نوامبر 2021 ویندوز 10 است و قدیمی شد. بنابراین مایکروسافت دیگر برنامه‌ای ندارد از ژوئن به بعد آن را پشتیبانی کند. از این تاریخ به بعد دیگر کاربران نسخه مورد اشاره ویندوز 10 نمی‌توانند آپدیتی دریافت کنند. ویندوزی که از پشتیبانی خارج شده و آپدیت نمی‌شود، بیشتر در معرض هک هکرها خواهد بود و ویروس پذیرتر می‌شود.

شاید که نسخه‌های «Home» و «Pro» این نسخه از ویندوز 10 در ژوئن 2023 پشتیبانی نشدند، اما اکنون تمامی نسخه‌های این مدل ویندوز 10 از جمله «Enterprise»، «Education» از دور خارج خواهند شد.

باید بیان داشت که دو حالت دارد از این وضعیت ترسناک خارج شوید:

  1. بروزرسانی به ویندوز 10 نسخه 22H2، آخرین نسخه سیستم عامل که همچنان تا سال 2025 آپدیت دریافت خواهد کرد.
  2. به ویندوز 11 ارتقا یابید و تا بدون هیچ نگرانی انواع سیستم عامل را دریافت کرده و لذت ببرید.

هر چیزی غیر از روش‌های فوق راهی برای نجات از تصمیم مایکروسافت نیست. این شرکت تصمیم دارد سال 2025 نسخه بعدی ویندوز را موسوم به ویندوز 12 معرفی و عرضه کند. بنابراین انتظار داریم تحولی در ویژگی‌های سیستم عامل این شرکت مشاهده کنیم. هر چند که گفته می‌شود ویندوز 12 بیشتر روی هوش مصنوعی تمرکز دارد. همانطور که در حال حاضر نیز قابل مشاهده بوده و مایکروسافت علاقه بسیاری به هوش مصنوعی پیدا کرد. ت سطحی که سرمایه گذاری هنگفتی در OpenAI نمود تا ChatGPT را به بینگ بیاورد و به کار گیرد.

به هر حال باید منتظر ماند تا اطلاعات بیشتری از ویندوز 12 بدست بیاید. 

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *