شرکت مادر TikTok بی‌سر و صدا درحال انجام عملیات‌های بزرگ

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
bytedance شرکت مادر تیک تاک - هوش مصنوعی

TikTok همچنان محبوب‌ترین برنامه در جهان است. با این حال، شرکت مادر آن ByteDance به‌دنبال گسترش افق‌های خود و جهش در گروه هوش مصنوعی است. طبق گزارش South China Morning Post، ByteDance در حال توسعه یک پلتفرم باز است که به کاربران اجازه می‌دهد چت‌بات‌های خود را ایجاد کنند. طبق این گزارش، یادداشتی با همه کارکنان شرکت به اشتراک گذاشته شد که چشم‌انداز استراتژیک شرکت را برجسته کرد. این یادداشت به کارکنان اطلاع داد که محصولات جدید هوش مصنوعی مولد و نحوه ادغام آنها با محصولات موجود را بررسی خواهد کرد.

تا آنجا که به رقیب ChatGPT مربوط می‌شود، این پلتفرم که در حال حاضر نامش فاش نشده است، طبق گزارش‌ها ابزارهایی را برای ایجاد ربات‌های چت خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد و دسترسی به این فناوری قدرتمند را دموکراتیک می‌کند. این می‌تواند در را برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها، از ربات‌های خدمات مشتری گرفته تا دستیاران آموزشی شخصی باز کند. انتظار می‌رود که پلتفرم توسعه ربات جدید تا پایان ماه جاری راه‌اندازی شود.

ByteDance همچنین مدتی است که روی یک تولید کننده متن به تصویر کار می‌کند. مدل مولد هوش مصنوعی بسیار شبیه Midjourney است.

شرط‌بندی بزرگ روی هوش مصنوعی

ByteDance با هوش مصنوعی غریبه نیست. این شرکت سرمایه‌گذاری هنگفتی در این زمینه کرده است و بیش از 10.000 محقق و مهندس هوش مصنوعی در سراسر جهان به کار گرفته است. قدرت هوش مصنوعی آن از قبل در محصولات اصلی آن مشهود است و الگوریتم‌های راهنمای TikTok نمونه بارز آن است.
با ورود به بازار چت بات، ByteDance به دنبال استفاده از پایگاه عظیم کاربر و مزیت داده خود است. با میلیاردها کاربر که در سرتاسر پلتفرم‌هایش محتوا تولید می‌کنند، ByteDance گنجینه وسیعی از داده‌ها را در اختیار دارد که می‌تواند از آنها برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی و ایجاد تجربه‌های جذاب‌تر و شخصی‌شده‌تر چت‌بات استفاده کند.
این حرکت همچنین نشان دهنده تمرکز روزافزون ByteDance بر بازار جهانی است. در حالی که TikTok در ایالات متحده با بررسی‌های ژئوپلیتیکی مواجه شده است، این شرکت فعالانه در حال پیگیری فرصت‌های توسعه در جاهای دیگر است. راه‌اندازی یک رقیب ChatGPT می‌تواند به ByteDance کمک کند تا در بازارهای جدید جای پای محکمی پیدا کند.
با این حال، جاه طلبی‌های هوش مصنوعی ByteDance ممکن است با چالش‌هایی روبرو شود. نگرانی‌هایی در مورد سوء استفاده احتمالی از فناوری هوش مصنوعی مولد، مانند انتشار اطلاعات نادرست و دروغ‌های عمیق وجود دارد. علاوه بر این، روابط نزدیک ByteDance با دولت چین ممکن است نگرانی‌هایی را در مورد حفظ حریم خصوصی داده‌ها و سانسور، به‌ویژه در بازارهای غربی ایجاد کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *