10 کشور برتر مقصد کارکنان فناوری و 10 جایی که در حال ترک آنجا هستند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
10 کشوری که کارکنان فناوری آنجا را ترک می‌کنند 2024

اگر می‌خواهید برای شغل مربوط به فناوری جدید به خارج از کشور مهاجرت کنید، در اینجا کشورهایی وجود دارد که بیشترین فرصت‌ها را در آن‌جا خواهید یافت.

فهرست کشورهایی که کارکنان فناوری به آنجا نقل مکان می‌کنند

استخدام در یک شرکت جدید مطمئناً می‌تواند راهی برای پیشرفت شغلی شما باشد، اما بسیاری از مردم چمدان‌های خود را می‌بندند و برای زندگی بهتر در یک کشور جدید کار می‌کنند.

شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی Compare My Move اخیراً فهرستی از کشورهایی تهیه کرده است که کارگران فناوری برای مشاغل جدید به آن‌ها نقل مکان می‌کنند و از کدام کشورها نقل مکان می‌کنند. جایی که مردم استعدادهای خود را به کار می‌گیرند. ممکن است شما را شگفت زده کند. (این داده‌های حقوق و دستمزد بر اساس نقش‌های مهندس نرم افزار است.)

1- کارکنان فناوری کشور شماره یک در حال حرکت به سمت هلند با میانگین حقوق سالانه 80.000 دلار تخمین زده می‌شود.
2- آلمان با حقوق 73.700 دلار در رتبه دوم لیست قرار دارد.
3- پس از آن کانادا با 80.000 دلار و سپس انگلیس با 72.500 دلار قرار دارند.
4- سپس انگلیس با 72.500 دلار در این لیست کشور چهارم قرار گرفته است.
5- با وجود اینکه این کشور پنجمین مقصد محبوب برای کارگران فناوری است، سوئیس بالاترین میانگین سالانه را دارد که تقریباً 120.000 دلار است.
6- سوئد با کمی بیش از 84.000 دلار در رتبه ششم قرار دارد.
7- ایالات متحده با حقوق 111.000 دلار در رتبه هفتم قرار دارد.
8- استرالیا 77.500 دلار
9- دانمارک 80.000 دلار
10- بلژیک با 73.700 دلار این فهرست را تکمیل می‌کنند.

چرا هلند در صدر فهرست قرار دارد؟ سیاست‌های مهاجرت نقش بزرگی را ایفا می‌کند، به‌طوری که کارگران غیر اتحادیه اروپا می‌توانند از مجوز اقامت برای «مهاجران بسیار ماهر» استفاده کنند. این گزارش خاطرنشان می‌کند که محبوبیت آلمان احتمالاً با این واقعیت مرتبط است که پیش‌بینی می‌شود بازار فناوری آلمان در پنج سال آینده 30 میلیارد دلار افزایش یابد، که در نتیجه بسیاری از کسب‌وکارها مهندسان نرم‌افزار را به صفوف خود اضافه می‌کنند.

البته، هزینه زندگی می‌تواند از کشوری به کشور دیگر بسیار متفاوت باشد، بنابراین مهم است که این اعداد را کمی توضیح دهیم. در حالی که سوئیس بالاترین حقوق را دارد، آنها همچنین دارای بالاترین میانگین هزینه مسکن (بر اساس یک آپارتمان دو خوابه) هستند. داده‌های Compare My Move نشان می‌دهد که هزینه مسکن در آنجا به‌طور متوسط 964,617 دلار است که بیش از دو برابر بالاترین قیمت استرالیا با 449,800 دلار است. مقرون به‌صرفه ترین بازار در این لیست بلژیک با 222.000 دلار بود.

در نهایت اینکه، در هیچ کجای اروپا، کشوری که کارکنان حوزه فناوری از آن مهاجرت کنند وجود ندارد!

کشورهایی که بیشترین کارکنان فناوری آنجا را ترک می‌کنند

منبع اصلی کارمندان در صنعت فناوری هند است و نیجریه، روسیه، پاکستان و ایران در رتبه‌های اول قرار دارند. سریلانکا در رتبه ششم قرار دارد و پس از آن برزیل، ترکیه و مصر قرار دارند. ایالات متحده در رتبه 10 به این لیست پایان می‌دهد.

انگیزه اولیه احتمالی برای رفتن چیست؟ گزارش Compare My Move می‌گوید که به‌طور کلی، کشورهایی که کارکنان از آنجا خارج می‌شوند، به‌طور قابل‌توجهی حقوق پایین‌تری دارند. متوسط حقوق سالانه هند فقط 10.000 دلار است و نیجریه 7.500 دلار است. روسیه با 67.500 دلار به‌طور قابل توجهی بیشتر از سایرین در لیست درآمد دارد، اما بقیه بین 10.000 تا 40.000 دلار قرار دارند.

ایران با دستمزد قابل توجه سالانه 131.000 دلار، ناهنجار ترین است، اما انتخاب از میان تعداد بسیار کمی از کارمندان، میانگین را به بالاترین حد غیرمعمول می‌رساند.

منبع: https://www.comparemymove.com/

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *