،

دوره جامع Micromaster کار با کامپیوتر کوانتومی

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:

دوره جامع کار با رایانه کوانتومی از دوم شهریور تا بیستوهشتم مهرماه 1402 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

مدرسه علوم و فن‌آوری کوآنتوم با اعلام این خبر نوشت: « به دنیای شگفت انگیز محاسبات کوانتومی خوش آمدید! این دوره جامع در ۸ هفته طراحی شده است تا پایه‌ای محکم در محاسبات کوانتومی برای شرکت‌کنندگان فراهم آورد و آن‌ها را از اصول بنیادی مکانیک کوانتومی به کاربردهای عملی الگوریتم‌های کوانتومی راهنمایی کند. با هر پیش‌زمینه علمی که داشته باشید این دوره، توانمندی شما را برای بهره‌برداری از قابلیت‌های محاسبات کوانتومی ارتقا خواهد داد تا بتوانید از این ابزار جدید برای حل مسائل‌تان در زمینه تحقیقاتی خود استفاده کنید.»

محتوای دوره با دقت و به‌گونه‌ ای طراحی‌شده تا به فراگیران در همه سطح‌ها ارائه شود از مبتدیانی که هیچ دانش قبلی از مکانیک کوانتومی ندارند تا کسانی که آشنایی لازم دارند و به دنبال تعمیق درک خود هستند.

در این دوره شما به اولین کامپیوتر کوانتومی موجود در کشور دسترسی خواهید داشت تا بتوانید الگوریتم‌های خود را بر روی آن اجرا کنید!

در بخش دیگری از اطلاعات این فراخوان آمده: « در طول دوره، شما به جزوه‌های جامع درسی و منابع پیشنهادی دسترسی خواهید داشت که فرآیند یادگیری را برای شما تسهیل می‌کند. این دوره به صورت حضوری برگزار می‌شود. همچنین جلسات دوره به صورت کامل ضبط شده و برای مرور و یادگیری آفلاین برای شرکت‌کنندگان در دسترس خواهند بود تا انعطاف‌پذیری بیشتری را فراهم کرده و با برنامه‌های زمانی فردی سازگاری داشته باشد.

در پایان این دوره، شما درک جامعی از محاسبات کوانتومی و کاربردهای آن خواهید داشت. همچنین شما در طراحی و پیاده‌سازی مدارها و الگوریتم‌های کوانتومی، استفاده از چارچوب‌های نرم‌افزاری کوانتومی مطرح و همچنین کاوش در کاربردهای بالقوه محاسبات کوانتومی در زمینه‌های مختلف مهارت خواهید داشت. این دوره پایه ای قوی برای مطالعات یا تحقیقات بیشتر در زمینه هیجان انگیز و به سرعت در حال تکامل محاسبات کوانتومی در اختیار شما قرار می دهد.»

هدف دوره

هدف این دوره آشنایی و آموزش الگوریتم‌های کوانتومی و نحوه اجرای آن بر روی کامپیوتر‌های کوانتومی شامل: کامپیوتر کوانتومی مدرسه کوانتومی سایکت و همچنین استفاده از فضای ابری کامپیوتر کوانتومی IBM است. “

محتوای دوره

این دوره شامل ۶۴ ساعت آموزش است که در مدت ۳۲ جلسه در طول ۸ هفته برگزار می‌شود. دوره از دو قسمت تئوری و عملی تشکیل شده است که در قسمت تئوری، الگوریتم‌ها و نحوه‌ عملکرد آن‌ها توضیح داده می‌شود و در قسمت عملی، الگوریتم‌ها بر روی کامپیوتر کوانتومی پیاده‌سازی و اجرا خواهد شد. همچنین، شرکت‌کنندگان پس از پایان دوره گواهی حضور معتبر از مدرسه کوانتومی سایکت دریافت می‌کنند.

اطلاعات دوره

مهلت ثبت نام: تا ۳۱ مرداد ماه ۱۴۰۲

زمان برگزاری دوره: ۲ شهریور ۱۴۰۲

تاریخ پایان دوره: ۲۸ مهر ماه سال ۱۴۰۲

محل برگزاری: دانشگاه صنعتی شریف، مجتمع فناوری شریف، مدرسه علم و فناوری سایکت

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به نشانی https://psiket.com/ مراجعه کنند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری