،

هفت سال به‌روزرسانی برای این گوشی‌های گلکسی آینده وجود ندارد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
گوشی‌های میان رده سامسونگ چند سال به‌روز رسانی دریافت می‌کنن

گوگل پاییز گذشته با پشتیبانی نرم‌افزاری هفت ساله پیکسل 8 و پیکسل 8 پرو که بسیار بالا بود شروع کرد. اما سامسونگ نمی‌توانست بیکار بنشیند و این موضوع را رها کند. به‌همین دلیل خط گلکسی اس 24 نیز با پشتیبانی هفت ساله معرفی شد. این معادل هفت نسل ارتقاء سیستم عامل و هفت سال به‌روز رسانی امنیتی برای گوشی‌های S24 است.

در حال حاضر، سامسونگ به‌روزرسانی‌های امنیتی نرم‌افزار را در مقیاسی چشمگیر ارائه می‌کند: بیش از 150 دستگاه سامسونگ به‌روزرسانی‌های امنیتی را در برنامه‌های انتشار ماهانه، سه ماهه و دوسالانه آن در بازارهای سراسر جهان دریافت می‌کنند.

پشتیبانی هفت ساله سامسونگ با این سلب مسئولیت معمول همراه است که در دسترس بودن و زمان‌بندی به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل اندروید و به‌روزرسانی‌های امنیتی ممکن است بسته به مدل دستگاه و بازار متفاوت باشد.

در مورد به‌روزرسانی‌های امنیتی که ممکن است «بر اساس مدل دستگاه و بازار متفاوت باشند» صحبت می‌کنیم، در اینجا دو مدل وجود دارد که اکنون شایعه شده است که به جای ۷ سال پشتیبانی نرم‌افزاری، با 4 سال به‌روزرسانی ارائه می‌شوند: گلکسی A55 و گلکسی A35.

این همان چیزی است که گزارشی از SamMobile با عنوان “Galaxy A55 و A35 به مدت هفت سال به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت نمی‌کنند” ادعا می‌کند.

ما در PhoneArena امیدوار بودیم که گلکسی A55 و A35 تحت حمایت هفت ساله پشتیبانی نرم افزاری قرار گیرند، اما آخرین شایعه چیز دیگری می‌گوید. در ادامه این گزارش، سامسونگ در تیزر خود برای معرفی گلکسی A55 و A35 در 11 مارس می‌گوید که هر دو گوشی مانند نسخه‌های قبلی خود چهار ارتقای سیستم‌عامل اصلی و به‌روزرسانی‌های امنیتی را برای پنج سال دریافت خواهند کرد.

گوشی های میان‌رده مقرون‌به‌صرفه سامسونگ

در حالی که سامسونگ چهار ارتقاء سیستم عامل را برای مدل‌های مقرون به‌صرفه‌تر خود ارائه می‌کند، پشتیبانی نرم‌افزاری گلکسی A55 و A35 به مدت هفت سال یک مورد خوش‌آمد خواهد بود. با این حال، چنین تصمیمی می‌تواند با استراتژی مالی سامسونگ تداخل داشته باشد، زیرا ارائه هفت سال به‌روزرسانی در بسیاری از دستگاه‌ها ممکن است از ارتقاء مکرر در بین مصرف‌کنندگان جلوگیری کند و به‌طور بالقوه بر فروش تأثیر بگذارد.

اشارات اخیر سامسونگ حاکی از آن است که هر دو گلکسی A55 و گلکسی A35 از تجربه هوش مصنوعی گلکسی موجود در سری گلکسی S24 و پرچمداران 2023 سامسونگ پس از به‌روز رسانی One UI 6.1 استفاده نخواهند کرد. هنوز مشخص نیست که آیا این مدل‌های میان‌رده جدید با One UI 6.1 از پیش نصب شده عرضه می‌شوند یا خیر.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *