از رمزارز استفاده کردی و بازم ناشناس نموندی؟ 6 روش پرداخت کاملا پنهان و امن

اوغر
اشتراک‌گذاری در:
6 روش پرداخت کاملا پنهان با استفاده از رمزارز

در حالی که رمزارز، ذاتا حالت محرمانه‌تری از پول سنتی دارد؛ اما در اغلب موارد، ناشناس بودن (Anonymity) کامل را برای کاربران فراهم نمی‌کند. برای رسیدن به این هدف، باید از روش‌ها یا ابزارهای خاصی استفاده کنید تا هویت خود را کاملاً پنهان نگه دارید. برای انجام پرداخت‌های واقعاً ناشناس با رمزارزها، چند راه وجود دارد که می‌توانید در پیش بگیرید.

1.  آدرس‌های مخفیانه

آدرس‌های معمولی رمزارز ها سطحی از حریم خصوصی را برای کاربران فراهم می‌کنند، اما این بیشتر شبیه نام مستعار داشتن است تا ناشناس بودن. در حالی که فقط آدرس رمزنگاری شده شما در بلاک‌چین نمایش داده می‌شود، افراد با تجربه‌تر می‌توانند از آن برای کشف هویت شما استفاده کنند.

برای دستیابی به ناشناس بودن واقعی، سعی کنید از یک آدرس مخفی استفاده کنید. آدرس‌های مخفی، کیف پول یکبار مصرف هستند که در تراکنش‌ها به جای آدرس کیف پول واقعی شما استفاده می‌شوند. یک آدرس مخفی به هیچ کاربری وابسته نیست و ردیابی آن  غیرممکن است.

ارزهای رمزنگاری شده Monero و Zcash مانند بیت کوین، هر دو آدرس‌های مخفیانه ارائه می‌دهند. با این حال، همه رمزارز ها از جمله اتریوم از این پروتکل پشتیبانی نمی‌کنند. در حالی که بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین، درباره پیاده‌سازی آدرس‌های مخفی برای اتریوم صحبت کرده است، اما این قابلیت، هنوز در بلاکچین پیاده‌سازی نشده است.

2. امضای حلقوی (Ring Signature)

Ring Signature یا امضای حلقوی، ویژگی منحصر به فرد مونرو، محبوب‌ترین کوین حریم خصوصی است. امضای حلقوی به چندین کاربر نیاز دارد تا در یک تراکنش شرکت کنند که فقط یکی از این کاربران آن را امضا می‌کند. از آنجایی که افراد متعددی با این تراکنش مرتبط هستند، تعیین اینکه کدام فرد آن را امضا کرده است بسیار سخت است. بنابراین، ردیابی آدرسی که وجوه به آن یا از آن ارسال می‌شود، دشوار است.

آدرس‌های کیف پول چند کاربر در یک تراکنش حلقه گنجانده شده است که یکی از آدرس‌ها فرستنده یا گیرنده واقعی است. حتی باهوش‌ترین جنایتکاران یا جاسوسان هم برای شکستن این پروتکل حریم خصوصی مشکل خواهند داشت تا بتواند لایه‌ای از ناشناس بودن را برای شما فراهم کند.

3. VPN

VPN‌ها مخصوص صنعت کریپتو نیستند. هر کسی می‌تواند از این فناوری برای ناشناس ماندن در هنگام گشت و گذار در وب استفاده کند. اما هنگام انجام یک تراکنش رمزنگاری شده، یک VPN می‌تواند به شما در تقویت حفظ حریم خصوصی و دستیابی به ناشناس بودن کمک کند.

VPN‌ها نه تنها فعالیت آنلاین بلکه آدرس IP شما را نیز پنهان می‌کنند. اگر یک کاربر فضول یا بدخواه سعی کند شما را بشناسد، ممکن است آدرس IP شما را هدف قرار دهد. این کار به این دلیل است که امکان ردیابی یک تراکنش رمزنگاری به دستگاهی که از آن انجام شده است، وجود دارد. با داشتن یک VPN ، استفاده از آدرس IP به منظور شناسایی برای هر کسی که در تلاش است شما را پیدا کند بسیار دشوار می‌شود.

تعداد زیادی VPN رایگان وجود دارد، اما توجه داشته باشید که برخی از آنها دارای معایب خطرناکی هستند، مانند سرقت اطلاعات و رمزگذاری ضعیف. اگر بهترین سرویس VPN ممکن را می‌خواهید، ارائه دهندگان پولی معتبر را انتخاب کنید.

4. دستگاه‌های خودپرداز Bitcoin

دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین به شما این امکان را می‌دهند که رمزارز را کاملاً ناشناس ارسال یا دریافت کنید. این ماشین‌ها پول نقد کاغذی را که وارد می‌کنید، می‌گیرند و از آن برای خرید وجوه رمزنگاری استفاده می‌کنند. از طرف دیگر، می‌توانید کوین خود را بفروشید و از دستگاه خودپرداز پول نقد دریافت کنید.

اگر هنگام درخواست، آدرس بیت کوین خود را به دستگاه خودپرداز بیت کوین ارائه دهید، تراکنش شما کاملاً ناشناس نخواهد بود. اما اگر اعلام کنید که آدرس بیت کوین ندارید، دستگاه یک آدرس کیف پول کاغذی تولید می‌کند. شما می‌توانید به طور مکرر از آن استفاده کنید، اما برای ناشناس ماندن، باید فقط یک بار از آن استفاده کنید. به این ترتیب، آدرس را نمی‌توان برای شما و فعالیت کریپتوی شما ردیابی کرد.

محدودیت این روش این است که برای استفاده از یک دستگاه خودپرداز بیت کوین به دسترسی فیزیکی نیاز دارید. دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین به اندازه دستگاه‌های خودپرداز معمولی گسترده نیستند، بنابراین ممکن است در پیدا کردن یک دستگاه در نزدیکی خود مشکل داشته باشید. همچنین دستگاه‌های خودپرداز اتریوم، بیت کوین کش، دش و لایت کوین وجود دارد، اما این دستگاه‌ها حتی کمیاب تر هستند.

برای پیدا کردن یک دستگاه خودپرداز رمزنگاری نزدیک به خود، از Coin ATM Radar’s worldwide map استفاده کنید.

5. بیت‌کوین میکسرها

یک Bitcoin mixer (یا Bitcoin tumbler) ارتباط یک تراکنش با آدرس‌های کیف پول درگیر را پنهان می‌کند. یک میکسر وجوهی را که در یک تراکنش ارسال کرده اید می‌گیرد و آنها را با وجوه مرتبط با تراکنش‌های چند کاربر دیگر ترکیب می‌کند. در فرآیند تراکنش، وجوه در یک استخر قرار می‌گیرند و با یکدیگر جمع می‌شوند. وقتی آنها از طرف دیگر بیرون می‌آیند، هیچ راهی برای دانستن اینکه کدام کاربر کدام دسته از سکه‌ها را ارسال کرده است وجود ندارد.

علاوه بر این، نرم‌افزار میکسر به‌عنوان آدرس گیرنده برای کسانی که وجوه بیت‌کوین را دریافت می‌کنند، قرار می‌گیرد که از گیرنده در برابر ردیابی محافظت می‌کند. بنابراین، مبدا و مقصد بیت کوین غیرقابل کشف است.

میکسرهای بیت کوین به دو شکل اصلی وجود دارند: متمرکز و غیرمتمرکز. در حالی که یک شرکت اختصاصی اولی را اداره می‌کند، دومی‌برای کارکردن به صورت همتا به همتا طراحی شده است، بدون اینکه هیچ نهادی روی شبکه قدرت داشته باشد. برای ایمن نگه داشتن بیت کوین و اطمینان از مخفی بودن آدرس شما به یک ابزار میکسر متمرکز نیاز دارید. همچنین باید در مورد میکسر متمرکزی که در نظر دارید تحقیق کنید تا مطمئن شوید که به خوبی بررسی شده و ایمن است.

از طرف دیگر، یک میکسر غیرمتمرکز فرآیند اختلاط را به طور خودکار و بدون هیچ گونه دخالت مستقیم انسانی انجام می‌دهد. هیچ کس هرگز حافظ وجوه بیت کوین شما نیست. با این حال، این کاربران سرویس هستند که برای اختلاط بیت کوین مورد نیاز هستند، زیرا آنها وجوه را به جای یک سرویس متمرکز ارائه می‌کنند، که می‌تواند برخی از وجوه را خود تامین کند.

6. از تبادل KYC خودداری کنید

احتمالاً برای دسترسی به بیشتر ویژگی‌های معاملات رمزارزها نیاز به استفاده از صرافی دارید. بیشتر صرافی‌های رمزارز از استاندارد مشتری خود را بشناسید (Know your Customer) یا KYC برای تأیید هویت کاربران خود استفاده می‌کنند.

KYC یک مقررات مالی است که مشتریان خدمات مالی را ملزم می‌کند قبل از استفاده هویت خود را ثابت کنند. برای تکمیل موفقیت آمیز فرآیند KYC، کاربر باید برخی از اطلاعات، از جمله نام، آدرس، جزئیات تماس و یک کارت شناسایی (مانند گذرنامه یا گواهینامه رانندگی) را ارائه دهد. همانطور که احتمالاً حدس زده اید، ناشناس ماندن در صرافی که از KYC استفاده می‌کند تقریباً غیرممکن است.

همه صرافی‌های رمزنگاری از KYC استفاده نمی‌کنند، بنابراین اگر می‌خواهید کاملاً ناشناس بمانید، صرافی مدنظر خود را برای این مورد چک کنید. تمام صرافی‌های رمزارز، مانند بایننس، کوین‌بیس و کراکن به تأیید KYC نیاز دارند. با این حال، اگر از یک صرافی کمتر شناخته شده استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که در مورد ایمن و قانونی بودن آن تحقیق کرده اید.

برای اطمینان بیشتر، می‌توانید از صرافی‌های همتا به همتا و بدون KYC نیز استفاده کنید. در چنین پلتفرمی، شما مستقیماً با کاربر دیگری سر و کار دارید، نه خود صرافی. خریدار یا فروشنده معمولاً گزینه‌های پرداختی را که می‌پذیرند، فهرست می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که کاربری را انتخاب نمی‌کنید که به نام، ایمیل و غیره شما نیاز دارد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *