نحوه استفاده از Copilot (بینگ چت سابق)

اوغر
اشتراک‌گذاری در:
copilot چیست؟

از زمانی که OpenAI پاییز گذشته ChatGPT را راه اندازی کرد، مایکروسافت به یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران این شرکت تبدیل شده است. با این حال، مایکروسافت به جای سرمایه‌گذاری در چت‌بات محبوب هوش مصنوعی (AI)، از این سرمایه‌گذاری‌ها برای تقویت موتور جستجوی خود، یعنی بینگ، با هوش مصنوعی مولد استفاده کرد. اکنون این غول فناوری، به بینگ مجهز به هوش مصنوعی خود، نامی‌جدید و سایت جدیدی به نام Copilot را اختصاص داده است.

بینگ به جای اینکه جایگزینی برای موتور جستجوی محبوب‌تر، یعنی گوگل باشد، اکنون به نسخه جدیدی از Microsoft Copilot مجهز است (اگرچه گزینه استفاده از قالب جستجوی سنتی Bing همچنان باقی است). کاربران می‌توانند به Copilot رفته و سؤال بپرسند، تصاویر را آپلود کنند و تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی را مشاهده کنند، درست مانند ChatGPT.

Copilot جدید که اغلب به عنوان Bing جدید یا “Bing Chat” نامیده می‌شود، تفاوت زیادی با رقیب محبوب خود، ChatGPT  دارد. در زیر، نحوه استفاده از Copilot و راه‌های مختلف دسترسی به آن را بررسی خواهیم کرد.

نحوه استفاده از Microsoft Copilot

نحوه استفاده از Microsoft Copilot

به منظور شروع به کار به یک حساب کاربری برای دسترسی به ویژگی چت نیاز دارید. کاربران می‌توانند از یک حساب مایکروسافت یا یک شناسه Entra استفاده کنند. در حال حاضر، Copilot  فقط برای مرورگرهای مایکروسافت اج و کروم، در ویندوز و سیستم عامل مک در دسترس است.

1. وارد وب سایت جدید Copilot شوید

وب سایت جدید Copilot را باز کنید و وارد شوید. کافیست به Copilot.Microsoft.com بروید و روی Sign in کلیک کنید. به خاطر داشته باشید که برای ورود به سیستم و انجام این کار در Chrome یا Edge در Windows یا MacOS به یک حساب Microsoft یا Entra ID  نیاز دارید. .

یک حساب مایکروسافت می‌تواند آدرس ایمیل و رمز عبور outlook.com یا hotmail.com یا اطلاعات ورود به سیستمی‌باشد که برای سرویس‌های Microsoft مانند Office، OneDrive  یا Xbox استفاده می‌کنید.

می‌توانید با استفاده از هر آدرس ایمیلی، مانند جیمیل و یاهو، یک حساب مایکروسافت ایجاد کنید!

لاگین اکانت مایکروسافت

2.  استفاده از Microsoft Copilot را شروع کنید

پس از ورود به سیستم، می‌توانید سوالات خود را از این چت‌بات بپرسید. درخواست‌های خود را در قسمت متن در پایین صفحه وارد کنید و دکمه ارسال را بزنید.

صفحه اصلی Copilot

3.  نحوه عملکرد Microsoft Copilot جدید را بیاموزید

ربات Microsoft Copilot کمی با  ChatGPT، محبوب‌ترین چت‌بات هوش مصنوعی متفاوت است. در حالی که درخواست‌ها را به روشی مشابه در مکالمات وارد می‌کنید، فرمت پاسخ‌ها، سبک مکالمه و رابط کاربری، همه متفاوت هستند.

در اینجا به شما کمک می‌کنیم تا با پنجره جدید این چت‌بات آشنا شوید:

ناحیه متن: پایین صفحه دارای یک ناحیه متنی است که می‌توانید درخواست‌ها و سؤالات خود را وارد کنید.

اضافه کردن تصویر: مایکروسافت به کاربران اجازه می‌دهد عکسی را در این چت‌بات آپلود کنند تا با استفاده از هوش مصنوعی پردازش شود، دقیقاً مانند Google Lens و GPT-4. با کلیک بر روی این دکمه می‌توانید یک تصویر اضافه کنید.

میکروفون: اگر ترجیح می‌دهید از میکروفون دستگاهتان به جای صفحه‌کلید برای دادن درخواست‌های خود استفاده کنید، می‌توانید روی میکروفون در قسمت متن کلیک کنید تا با چت‌بات هوش مصنوعی صحبت کنید.

موضوع جدید: وقتی روی موضوع جدید کلیک می‌کنید، Copilot مکالمه قبلی را حذف می‌کند و از شما می‌خواهد که به گفتگوی جدید بروید.

منابع: Copilot  به عنوان یک موتور جستجوی محاوره‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی عمل می‌کند، و اگرچه مانند یک موتور جستجو، پاسخ‌ها را در قالب فهرست به شما نمی‌دهد، اما به لطف بینگ، بیشتر پاسخ‌های خود را از وب جمع‌آوری می‌کند. هنگامی‌که پاسخ درخواستی را می‌گیرید، چت‌بات، هر منبع و پیوندی را در زیر حباب پیام فهرست می‌کند.

سؤالات بعدی پیشنهادی: پس از دریافت پاسخ، پیشنهاداتی برای سؤالات بعدی مختلف ایجاد می‌کند که می‌توانید از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر از Copilot بپرسید: “آسمان چه رنگی است؟”، ممکن است سوالات بعدی را مطرح کند: “آیا آسمان در سیارات دیگر آبی است؟” یا “آلودگی چگونه بر رنگ آسمان تاثیر می‌گذارد؟”

سبک مکالمه Microsoft Copilot  به گونه ای برنامه ریزی شده است که پاسخی بیش‌تر شبیه انسان، به یک پرس و جو ارائه دهد تا یک موتور جستجو؛ بنابراین سه قالب برای پاسخ‌ها ارائه می‌دهد – خلاقانه تر، متعادل تر و دقیق تر. هر یک از این قالب‌ها خود توصیفی است: انتخاب «خلاق‌تر» به شما پاسخ‌هایی می‌دهد که اصیل و تخیلی هستند، و همچنین می‌توانند تصاویر تولید کنند. “متعادل‌تر” از نظر لحن شبیه به ChatGPT است، یک چت آموزنده و دوستانه با پاسخی شبیه انسان. و “دقیق‌تر” پاسخ‌های مختصر و مستقیمی‌را ارائه می‌دهد.

شمارنده اعلان: هنگامی‌که Copilot به درخواستی در یک مکالمه پاسخ می‌دهد، عددی را می‌بینید که به شما کمک می‌کند تعداد پاسخ‌هایی که دریافت کرده‌اید را حفظ کنید. حداکثر 30 پاسخ در هر مکالمه وجود دارد.

دکمه‌های لایک، دیس‌لایک، کپی و Export: هنگام مشاهده صفحه، احتمالاً این دکمه‌ها را در زیر هر پاسخ، مشاهده خواهید کرد.

Microsoft Copilot چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

مانند ChatGPT، این چت‌بات می‌تواند متن را به صورت مکالمه تولید کند، مقاله بنویسد، نامه بنویسد، محتوا را خلاصه کند، کد بنویسد و به سوالات پیچیده پاسخ دهد. اما Copilot برخلاف نسخه رایگان ChatGPT، به اینترنت دسترسی دارد و به آن اجازه می‌دهد تا در مورد رویدادهای جاری پاسخ‌های به‌روز ارائه دهد.

نسخه رایگان ChatGPT فقط تا سال 2021 بر روی داده‌ها آموزش داده شده است، بنابراین نمی‌تواند پاسخ‌های مربوط به رویدادها و تحولات اخیر را ارائه دهد. این بدان معناست که Copilot می‌تواند درباره رویدادهایی که دیروز اتفاق افتاده است به شما پاسخ دهد، در حالی که ChatGPT از اتفاقی که سال گذشته رخ داده اطلاعی ندارد، مگر اینکه اشتراک ChatGPT Plus داشته باشید.

جدا از دسترسی به اینترنت، Copilot همچنین می‌تواند از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر در پنجره چت استفاده کند، ولی به نظر می‌رسد که این ویژگی همچنان باگ دارد. به طور معمول، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از آن بخواهید یک تصویر ایجاد کند و توضیح دهید که دوست دارید عکس چه ویژگی‌هایی داشته باشد، و بلافاصله تصویر ایجاد شده را مشاهده کنید. همچنین این چت‌بات می‌تواند تصاویری را که در چت آپلود می‌کنید پردازش کند تا اطلاعاتی درباره آنها به شما بگوید، مانند شناسایی گونه‌های گیاهی.

چگونه می‌توانم به Microsoft Copilot دسترسی داشته باشم؟

ربات گفتگوی Microsoft Copilot AI از طریق وب سایت Copilot.Microsoft.com در مرورگرهای Chrome و Edge در Windows یا MacOS قابل دسترسی است. کاربران برای ورود، به حساب کاربری مایکروسافت یا Entra ID نیاز دارند.

آیا می‌توانید از Microsoft Copilot جدید در تلفن همراه استفاده کنید؟

چت‌بات Microsoft Copilot از طریق برنامه موبایل بینگ هم قابل دسترسی است و می‌توانید مکالمه ای را در وب شروع کنید و یک کد QR را اسکن کنید تا آن را در تلفن همراه ادامه دهید.

آیا Microsoft Copilot از ChatGPT استفاده می‌کند؟

Copilot از ChatGPT استفاده نمی‌کند، اما از GPT-4 برای گفتگو با کاربران خود استفاده می‌کند. Copilot جدید تنها راه استفاده رایگان از GPT-4 در حال حاضر است، و مایکروسافت ادعا می‌کند که ادغام با آخرین مدل زبان، Copilot (بینگ سابق) را قدرتمندتر و دقیق تر از ChatGPT می‌کند.

GPT-4، آخرین مدل زبان بزرگ OpenAI، از طریق اشتراک ماهانه یا Microsoft Copilot در دسترس است. دومی‌از GPT-4 استفاده می‌کند و بیشتر شبیه یک موتور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی در قالب مکالمه از ChatGPT عمل می‌کند.

آیا Microsoft Copilot پاسخ‌های اشتباه می‌دهد؟

درست مانند ChatGPT و دیگر مدل‌های زبان بزرگ، Copilot جدید مستعد انتشار اطلاعات نادرست است. بیشتر خروجی‌های Copilot به عنوان پاسخ از منابع آنلاین گرفته شده‌اند، و ما می‌دانیم که نمی‌توانیم هر چیزی را که آنلاین می‌خوانیم باور کنیم.

به طور مشابه، ربات چت Copilot می‌تواند پاسخ‌های بی‌معنی و غیرمرتبط با سؤال اصلی ایجاد کند که به عنوان Hallucination یا توهم، نیز شناخته می‌شود. مهم است که هنگام مکالمه با چت‌بات‌های هوش مصنوعی، اقدامات احتیاطی انجام دهید، مانند اینکه هرگز اطلاعات شخصی و خصوصی خود را به اشتراک نگذارید و هرگز برای اطلاعات پزشکی یا حساس زندگی به آن اعتماد نکنید.

آیا Microsoft Copilot در حال حاضر موجود است؟

پلتفرم بینگ چت از زمان راه‌اندازی آن در اوایل سال جاری، تنها بر اساس فهرست انتظار در دسترس بود. مایکروسافت مدتی پیش دسترسی گسترده ای را به همه کاربران مایکروسافت اج، با یا بدون حساب معتبر، اعطا کرد.

Microsoft Copilot به صورت پیش نمایش در دسترس است، بنابراین کاربران می‌توانند اکنون آن را امتحان کنند.

Microsoft Copilot چه تفاوتی با موتور جستجو دارد؟

در مقایسه با موتورهای جستجو، بزرگترین تفاوت بین Copilot و سایر چت‌بات‌های هوش مصنوعی، لحن مکالمه در ارائه نتایج جستجو است، به لطف مدل زبان بزرگی که در پشت صحنه عمل می‌کند. قالب‌بندی هوشمندانه نتایج جستجو در پاسخ به یک سؤال خاص، یافتن چیزی را به صورت آنلاین برای هر کسی آسان‌تر می‌کند.

فراتر از قابلیت‌های جستجویی که موتور جستجوی استاندارد بینگ در حال حاضر دارد، Copilot یک چت‌بات هوش مصنوعی تمام عیار است و می‌تواند بسیاری از کارهایی را که ابزارهای مشابه می‌توانند انجام دهند، مانند ChatGPT، انجام دهد. برای مثال، هم Copilot و هم ChatGPT می‌توانند متنی مانند مقاله یا شعر تولید کنند، کد بنویسند یا سؤالات پیچیده بپرسند و با سؤالات بعدی گفتگو کنند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *