، ،

واتس‌اپ در حال ارائه یک ویژگی جدید حفظ حریم خصوصی

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ویژگی امنیتی جدید واتس اپ

پس از انتشار یک ویژگی برای خاموش کردن تماس‌گیرندگان ناشناس، واتس‌اپ اکنون یک ویژگی حریم خصوصی جدید را ارائه می‌کند که با محافظت از آدرس IP شما در تماس‌ها، استنتاج موقعیت مکانی شما را برای عوامل مخرب دشوارتر می‌کند.
همانطور که توسط WABetaInfo گزارش شده است، برنامه پیام‌رسانی متعلق به متا با محافظت از آدرس IP و مکان در برابر عوامل مخرب، یک لایه امنیتی اضافی به تماس‌های WhatApp اضافه می‌کند. این ویژگی در حال حاضر برای برخی از آزمایش‌کنندگان بتا اندروید و iOS واتس‌اپ در دسترس است.

کاربران واتس‌اپ اکنون بخش جدیدی به نام «پیشرفته» را خواهند دید که در صفحه تنظیمات حریم خصوصی قرار داده شده است. این بخش جدید حاوی گزینه محافظت از آدرس IP جدید در تماس است، که قطعاً تشخیص موقعیت مکانی شما را با انتقال ایمن از طریق سرورهای WhatsApp برای هر کسی که در تماس است دشوارتر می‌کند. توجه به این نکته بسیار مهم است که به دلیل رمزگذاری و فرآیندهای مسیریابی اتصال شما در حین تماس از طریق سرورهای WhatsApp، کیفیت تماس ممکن است کمی تحت تأثیر ویژگی رله تماس حریم خصوصی قرار گیرد.
«با فعال کردن گزینه تماس، سطح بیشتری از ناشناس بودن را به ارتباطات خود اضافه می‌کنید، و ما فکر می‌کنیم که این امر به‌ویژه زمانی ارزشمند است که با افرادی که قبلاً به آن‌ها اعتماد نکرده‌اید در تعامل باشید. همانطور که قبلاً اشاره شد، این حفاظت اضافی نسبت به کیفیت تماس بالقوه کندتر است، زیرا داده‍‌‌ها برای ناشناس‌سازی باید از طریق سرورهای واتس‌اپ عبور کنند.

پشتیبانی واتس‌اپ برای 18 گوشی هوشمند در 24 اکتبر به‌پایان می‌رسد

این پلتفرم پیام‌رسان پرکاربرد برنامه خود را برای توقف پشتیبانی از دستگاه‌های خاص اندروید و آیفون از هفته آینده اعلام کرده است. از 24 اکتبر 2023، واتس‌اپ دیگر در برخی از مدل‌های قدیمی گوشی‌های هوشمند کار نخواهد کرد.

«برای همگام شدن با آخرین پیشرفت‌های فناوری، ما به طور معمول از سیستم‌عامل‌های قدیمی‌تر پشتیبانی نمی‌کنیم تا منابع خود را به سمت پشتیبانی از جدیدترین‌ها هدایت کنیم. اگر پشتیبانی از سیستم عامل شما را متوقف کنیم، چند بار به شما اطلاع داده می‌شود و یادآوری می‌شود که دستگاه خود را برای ادامه استفاده از WhatsApp ارتقا دهید. ما همچنین این صفحه را به طور مرتب به‌روز می‌کنیم تا مطمئن شویم آخرین نسخه اندرویدی که پشتیبانی می‌کنیم در اینجا لیست شده است».

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *