چرا واتس‌اپ همیشه عقب است؟ انتشار قابلیت جدید واتس‌اپ با سال‌ها تاخیر!

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ویژگی اضافه شدن ایمیل به حساب واتس‌اپ

واتس اپ در حال ارائه به‌روز رسانی است که به کاربران اجازه می‌دهد آدرس ایمیل خود را به حساب واتس‌اپ خود متصل کنند. اپلیکیشن پیام‌رسانی در حال حاضر به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از شماره تلفن ثبت‌شده خود وارد حساب کاربری خود شوند، افزودن یک آدرس ایمیل، امکان دسترسی بیشتر به واتس‌اپ را فراهم می‌کند. آدرس‌های ایمیل برای مخاطبین قابل مشاهده نخواهند بود، و افزودن آن می‌تواند زمانی مفید باشد که دریافت کد پیامکی برای ورود به واتس‌اپ امکان‌پذیر نباشد.

به عنوان بخشی از به‌روزرسانی واتس‌اپ پیامی در داخل برنامه می‌گوید «ایمیل به شما کمک می‌کند به حساب خود دسترسی پیدا کنید. برای دیگران قابل مشاهده نیست». هنگامی که آدرس ایمیل خود را وارد کردید، باید کد تأیید ارسال شده برای تأیید را وارد کنید.

این ویژگی فعلاً برای کاربران iOS فعال شده است.

قابلیت ساخت نام کاربری، در اکثر پلتفرم‌ها و پیام‌رسان مانند تلگرام و توییر، فیس‌بوک، تیک‌تاک، سیگنال، اسنپ‌چت و اتصال آن به شماره تلفن یا ایمیل، همواره یک ویژگی عادی به‌حساب می‌آمد، در حالی که واتس‌اپ پس از سال‌ها، ویژگی همگام‌سازی ایمیل را، آن‌هم فقط برای مشترکین iOS قعال کرده است.

برای ورود به اغلب پیام‌رسان‌ها یا پلتفرم‌های رسانه اجتماعی، داشتن ایمیل جهت ایمنی و بازیابی اطلاعات در اولویت قرار داشت. کم و بیش، باقی شبکه‌ها نیز از هر دو مرحله هویت یابی، یعنی ایمیل و شماره موبایل بصورت یک‌جا استفاده کردند.
بیش از یک سال قبل، پلتفرمی مانند X که بر روی ایمیل افراد ساخته می‌شد نیز برای امنیت بیشتر ثبت ایمیل+شماره تلفن را برایکاربرانش فعال کرد.

این یکی از مثال‌هایی بود که می‌شد به بهانه خبر اخیر، به آن اشاره کنیم. واتس‌اپ در تنظیم سرعت پیام‌های صوتی، داشتن آلبوم موسیقی و امکان پخش آن بدون نیاز به باز بودن برنامه، اشکالاتی که در تیک‌های دریافت پیام دارد.

یا بعنوان مثال مخاطب شما برای اینکه از آنلاین بودن ضشما باخبر شود، کافی‌ست یک پیام کوچک بفرستد و با دیدن دو تیکِ خاکستری، متوجهِ این خواهد شد که اینترنت در دسترسِ طرف مقابل می‌باشد.

علت‌های دیگری از جمله بک‌آپ های طاقت فرسا و در مواردی از دست رفتن بسیاری از اطلاعات، مزید بر علت شده اند. ضمناً اینکه رابط کاربری، ایموجی‌ها و استیکرهای متحرک و… کلاً با این پیام‌رسان غریبه هستند.

بسیاری از موارد، به نوعی یک پیام‌رسان کُند عمل کرده است. البته در اینکه محبوب‌ترین پیام‌رسان جهان است هیچ شکی نیست اما این بخاطر سرعت بالای آن در تماس‌های صوتی و تصویری است. با این‌حال انتظار می‌رود شرکت متا مادر، همانقدر که امکانات اینستاگرام و فیس‌بوک را بروز و کاربرپسند می‌کند، کمی سریع‌تر درمورد این قبیل موارد برای واتس‌‍اپ عمل کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *