،

واتس‌اپ به فعال کردن چت با برنامه‌های شخص ثالث نزدیک‌تر شد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
وصل شدن واتس اپ به برنامه های شخص ثالث پیام رسان های دیگر

قانون شاخص بازارهای دیجیتال کمیسیون اروپا (DMA) قرار است تا 6 مارس 2024 اجرایی شود و همه می‌دانند که چگونه شرکت‌هایی مانند Google قصد دارند از این مقررات پیروی کنند.

سرویس پیام رسان متا واتس‌اپ یکی از معدود برنامه‌هایی است که به‌عنوان دروازه‌بان تعیین شده است، به این معنی که باید قبل از پایان مهلت مقرر، قابلیت همکاری با سایر برنامه‌های پیام‌رسانی مانند سیگنال یا تلگرام را فراهم کند.

قبلاً نسخه توسعه نیافته پیام‌رسان شخص ثالث در ماه سپتامبر مشاهده شده است. چند نسخه بتا این برنامه در آخر هفته نشان دادند که چگونه می‌توان این کار را پیاده‌سازی کرد.

WABetaInfo چند نسخه آزمایشی واتس‌اپ را در آخر هفته بررسی کرد، به‌ویژه نسخه‌های 2.24.5.20 و 2.24.6.2، که به ما ایده خوبی در مورد نحوه فعال کردن پیام‌ها از سرویس‌های شخص ثالث را ارائه می‌دهد. اولی یک صفحه اطلاعات چت در حال توسعه را برای برنامه‌های پیام‌رسان نشان می‌دهد. WABetaInfo توضیح می‌دهد که اینستاگرام صرفاً به‌عنوان نمونه در تصویر زیر استفاده شده است، و در برنامه‌های قابلیت همکاری آینده به‌عنوان یک برنامه شخص ثالث دسته‌بندی نمی‌شود.

امکان متصل شدن واتس اپ به سایر پیام رسان ها
اتصال واتس اپ به پیام رسان های شخص ثالث

صفحه اطلاعات چت برای برنامه‌های شخص ثالث (سمت چپ)؛ گزینه‌هایی برای مدیریت چت‌های شخص ثالث (سمت راست)

در همین حال، نسخه بتای واتس‌اپ برای اندروید (نسخه 2.24.6.2) که متعاقباً منتشر شد، یک نمای کلی از نحوه مدیریت چت‌های شخص ثالث در واتس‌اپ به ما ارائه می‌دهد. این امکان وجود دارد که به‌راحتی چت‌های شخص ثالث را خاموش کنید و به‌دنبال آن گزینه برنامه‌های انتخاب شده وجود دارد که احتمالاً کاربران را به لیست کامل برنامه‌هایی که به چت‌های شخص ثالث دسترسی دارند می‌برد.

با ادامه توسعه برنامه اندروید، واتس‌اپ همچنین در حال کار بر روی افزودن چت‌های شخص ثالث برای برنامه آیفون است. این نشان می‌دهد که این ویژگی می‌تواند به‌زودی در اتحادیه اروپا فعال شود. بر اساس اطلاعیه اخیر واتس‌اپ در مورد چت‌های شخص ثالث، این ویژگی جدید متمرکز بر قابلیت همکاری محدود به «منطقه اروپا» خواهد بود، به این معنی که افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند، این ویژگی را در حساب‌های واتس‌اپ خود پیدا نخواهند کرد، مگر اینکه دولت‌های بیشتری در سراسر جهان با مقررات مشابه DMA موافقت کنند.

علیرغم اینکه نقطه شروع مناسبی برای مهار تسلط Big Tech است، محدودیت‌هایی (حداقل در ابتدا) برای چت‌های شخص ثالث در واتس‌اپ وجود دارد. WABetaInfo دریافته است که چت‌های گروهی در این حالت در دسترس نخواهد بود، و همین امر در مورد تماس ویدیویی/صدایی نیز صدق می‌کند. با این حال، این ویژگی‌ها می‌توانند به‌طور بالقوه در به‌روز رسانی‌های بعدی به واتس‌اپ اضافه شوند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *