،

آیا ایلان ماسک برای پیروزی ترامپ فقط از X استفاده خواهد کرد یا حمایت مالی؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:

ایلان ماسک، یکی از ثروتمندترین افراد جهان، می‌گوید که مستقیماً از جو بایدن یا دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا حمایت نخواهد کرد! اما یک نگاه به فید X او نشان می‌دهد که قلب او با جمهوری‌خواهان است.

در همین حال، ترامپ به پول نقد نیاز دارد؛ با میلیون‌ها دلار مشکلات حقوقی، او همچنین آماده مبارزه با انتخاباتی است که گران‌ترین انتخابات تاریخ ایالات متحده خواهد بود.

پس آیا ماسک می‌تواند به نجات ترامپ کمک کند؟

در مصاحبه اخیر با دان لمون، مجری سابق سی‌ان‌ان، مالک X، که سابقاً توییتر بود، گفت که از بایدن دوری خواهد کرد، اما اظهار داشت که بعید است که او در هر کمپینی مشارکت کند.

وی گفت «اگر از یک نامزد حمایت کنم قطعا توضیحات بسیار مفصلی درباره اینکه چرا از یکی یا دیگری حمایت می‌کنم ارائه خواهم کرد».

با این حال، برای ناظران نزدیک ماسک، به‌نظر می‌رسید که این موضوع از وعده محکم چند روز قبل برای ماندن در بالاترین سطح رقابت دور شده است.

به گزارش واشنگتن پست، این در حالی رخ داد که ترامپ تلفن را برمی‌دارد تا با چند میلیاردر تماس بگیرد، به این امید که دسته چک‌هایشان را باز کنند و به نجات او بیایند.

این‌کار چیزی نیست که ترامپ از آن لذت می‌برد، اما رئیس‌جمهور سابق در جمع‌آوری کمک مالی به‌شدت از بایدن عقب می‌افتد و هنوز هشت ماه به کارزار انتخاباتی باقی مانده است.

صبحانه میلیاردی

ترامپ و ماسک، همیشه دو تا از علنی‌ترین و جنجالی‌ترین چهره‌های جهان هستند.

ترامپ، به‌عنوان مثال، به خودروهای برقی مانند خودروهایی که ماسک، که رئیس تسلا نیز از آن ها دفاع می‌کرد، اعتقادی ندارد – او آنها را به دلیل ناخوشایند بودن و وابستگی به یارانه‌های دولتی به سخره گرفته است.

ماسک در دوران ریاست جمهوری 2016-2020 خود فاصله خود را حفظ کرد – البته این قبل از تمایل عمومی او به سمت راست افراطی بود.

ماسک همچنین با گزینه‌های ترامپ در انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان معاشقه کرد و از ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا و کارآفرین ویوک راماسوامی، قبل از اینکه آنها شعله‌ور شوند، حمایت کرد.

ناظران موافقند که ترامپ در مورد تخلفات ماسک به امید پولش سکوت اختیار کرده است.

واشنگتن پست فاش کرد که ماسک ماه گذشته در یک صبحانه برای میلیاردرها در فلوریدا شرکت کرد، جایی که رئیس جمهور سابق گروهی از اهداکنندگان را دعوت کرد.

این گمانه‌زنی‌های سریع را برانگیخت – اما ماسک گفت: “این فقط صبحانه بود” و هیچ چیز دیگری از آن بیرون نیامد.

پول سیاه

اگر ماسک می‌خواست مستقیم‌تر به ترامپ کمک کند، طبق قوانین انتخاباتی ایالات متحده می‌توانست پول نقد نامحدود را به‌صورت ناشناس تحویل دهد.

ماسک که منتقدانش او را «پول تاریک» می‌نامند، می‌تواند از طریق سازمان‌های غیرانتفاعی ویژه ایجاد شده به نام Super PACS، یک نامزد را به‌صورت ناشناس حمایت مالی کند.

شانا پورتس، مشاور حقوقی ارشد در مرکز حقوقی کمپین گفت: «این گروه‌ها می‌توانند آگهی‌هایی را اجرا کنند که به معنای واقعی کلمه «به ترامپ رای بده»» بدون هیچ‌گونه افشای ضروری در مورد منبع پول پشت سرشان.

راه دیگر این است که بعد از این واقعیت مشارکت کنیم: ماسک می‌تواند به پاک کردن بدهی‌های ترامپ پس از انتخابات کمک کند و در نتیجه از سرزنش ساکنان فعلی کاخ سفید جلوگیری کند.

در هفته‌های اخیر شایعه‌ای منتشر شد مبنی بر اینکه ترامپ همچنین ماسک را برای خرید پلتفرم رسانه اجتماعی Truth Social و ترکیب آن با X معرفی می‌کند.

شرکت مادر Truth Social هفته گذشته سهام خود را در بورس اوراق بهادار عمومی کرد و در ابتدا سهام آن در وال استریت افزایش یافت. این بدان معناست که ترامپ که نزدیک به 80 میلیون سهم در این سرمایه‌گذاری دارد، اکنون دارایی‌هایش به میلیاردها تخمین زده می‌شود، به این معنی که او ممکن است کمتر به پول نقد نیاز داشته باشد.

اما این ثروت فقط روی کاغذ است و کارشناسان مالی هشدار می‌دهند که اگر ترامپ سعی کند سهام خود را بفروشد، ارزش‌گذاری کلان ممکن است از بین برود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *