،

ویندوز 11 با هوش مصنوعی بهینه تر آپدیت شد

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
به‌روزرسانی ویندوز 11 قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی را برای Copilot، بهبود ابزارک‌ها و موارد دیگر به ارمغان می‌آورد.

شرکت مایکروسافت به تازگی آپدیت جدیدی را برای سیستم عامل ویندوز 11 منتشر کرد. سیستم عاملی که بیشتر روی هوش مصنوعی تمرکز داشته و قابلیت‌هایی را برای رایانه‌های شخصی، لپ تاپ و ورکستیشن‌ها رقم می‌زند.

با این حال، همه ویژگی‌ها سریع دردسترس قرار نخواهد گرفت، با ویژگی‌های جدید Copilot در اواخر این ماه، می‌توان تجربه کاربری بهتری در کنار سیستم عامل ویندوز 11 داشت. برخی از ویژگی‌های قابل توجه در این مدل شامل ویجت ها، قابلیت‌ها و چت‌بات‌ Copilot شده که تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد.

 یوسف مهدی، یکی از مدیران ارشد بازاریابی مایکروسافت تایید کرد که ویژگی‌های جدید مبتنی بر کوپایلوت، شامل کلید اختصاصی این ویژگی شده که می‌تواند برای کاربران کاربردی باشد. در اوایل سال جاری بود که شرکت‌های تولیدکننده از رایانه‌های شخصی رونمایی کردند که به کلید اختصاصی کوپایلوت مجهز است. او افزود که Snap، Widgets و Inking در حال دریافت ارتقاء عمده هستند.

Copilot در حال دریافت افزونه‌های جدید بوده که امکان می‌دهد فعالیت‌هایی چون رزرو رستوران از طریق OpenTable و سفارش مواد غذایی از طریق Instacart قابل انجام باشد. در ماه‌های آینده، پشتیبانی از Shopify، Klarna و Kayak نیز در کار است.

جدا از افزونه‌ها، Copilot می‌تواند کارهای بیشتری هم به انجام برساند. تنها با تایپ کردن یک درخواست، کاربران قادرند آن را وادار کرده تا ذخیره‌کننده باتری را روشن، راوی را راه‌اندازی و سطل بازیافت را خالی کرده، ذره‌بین صفحه نمایش را به کار گیرند، شبکه‌های Wi-Fi را نشان داده و برخی دیگر . این ویژگی‌ها را باید اواخر ماه مارس بدست آورد.   

در سوی دیگر ویندوز 11 همچنین ارتقاهای جدید هوش مصنوعی را برای برنامه های خلاقیتی به ارمغان خواهد آورد. Generative Erase در حال معرفی به برنامه Photos بوده که می‌تواند اشیاء ناخواسته یا نقایص را از تصاویر حذف نماید. این ویژگی مشابه عملکرد هوش مصنوعی در سری گلکسی اس 24 و سری پیکسل 8 می‌باشد. بهبود دیگری در ClipChamp وجود داشته که اکنون می‌تواند سایلنت ناخوشایند را در آهنگ‌های صوتی حذف نماید.

از دیگر ویژگی‌های جالبی که این بروزرسانی به دنبال داشته این است که به کاربران اجازه داده از تلفن هوشمند اندرویدی خود به عنوان وب کم برای تماس‌های ویدیویی استفاده نمایند. برای این کار نیاز به یک گوشی هوشمند با اندروید 9 یا بالاتر بوده و باید با یک برنامه ویندوز با نسخه 1.24012 یا بالاتر مرتبط باشد. این ویژگی در حال حاضر برای آزمایش در Windows Insider ارائه شده و همچنین بهبودهایی در ویجت و ویژگی طرح بندی اسنپ تعبیه شد. کاربران کنترل بیشتری بر ویجت‌ها خواهند داشت و می‌توانند بر اساس ترجیحات خود تابلو را ایجاد کنند. اسنپ نیز هوشمندتر شده و اولویت‌های کاربر را برای برنامه‌ها به خاطر می‌سپارد و به سرعت آن را بر اساس آن سازمان‌دهی می‌کند. به هر حال مایکروسافت سعی کرده با آپدیت جدید تجربه کاربری رقم زند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *