،

چرا باید بیش از قبل با «حالت ناشناس» وبگردی کنید؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
اینکاگنیتو - جستجوی ناشناس گوگا کروم

وب سایت‌ها و شرکت‌هایی مانند گوگل شما را از طریق مرورگرتان ردیابی می‌کنند. از آنجایی که نمی‌توانید به سادگی استفاده از مرورگر خود را متوقف کنید، وبگردی ناشناس با افزونه «incognito» گوگل یکی از راه‌های کاهش این مشکل است. اما incognito فقط برای محافظت کردن از سازمان‌ها نیست. می‌توانید از آن برای جلوگیری از نگاه‌های سودجویانه به مرورگری خود استفاده کنید.

تاریخچه جستجوی خود را پنهان کنید و اطلاعات خود را محافظت کنید

حالت ناشناس (Incognito) اطلاعاتی را که در فرم‌ها پر می‌کنید و معمولاً حساس هستند، مانند جزئیات کارت یا آدرس شما، ذخیره نمی‌کند. پس از بستن پنجره‌های مربوطه، به‌طور خودکار تمام فایل‌های حافظه پنهانی که ممکن است در طول جلسه خود ایجاد کرده باشید، حذف می‌شود.

به‌علاوه، اگر می‌خواهید به‌وسیله Google جستجو کنید، باید از حالت ناشناس استفاده کنید اما از همه تبلیغاتی که از درخواست شما پیروی می‌کنند متحمل نشوید. حالت ناشناس از ورود گوگل جستجوی شما به یک حساب کاربری یا یک مرورگر خاص جلوگیری می‌کند.

جستجو در اینترنت با حالت ناشناس - اینکاگنیتو

در حالی که قبلاً گوگل هنوز اطلاعات افرادی را که به‌صورت ناشناس وبگردی می‌کردند را حذف می‌کرد، یک شکایت دسته جمعی شرکت را مجبور به حذف تمام داده‌های جمع‌آوری شده از این روش‌ها کرد. قبل از حل و فصل این دعوی، گوگل داده‌ها را از طریق وب سایت‌هایی با استفاده از Google Analytics و سرویس‌های تبلیغاتی جمع آوری می‌کند. از آن زمان به بعد اکنون می‌توانید از حالت ناشناس Chrome با کمی حریم خصوصی بیشتر استفاده کنید.

نکته: همواره نمی‌توانید به حالت ناشناس کاملاً اعتماد کنید. ISP و افزونه‌های مرورگر شما ممکن است همچنان می‌توانند سایت‌هایی را که بازدید می‌کنید ببینند. همچنین، وب‌سایت‌ها ممکن است همچنان بتوانند فعالیت شما را با کوکی‌های شخص اول ردیابی کنند. با این حال، همچنان یک لایه اضافی از حریم خصوصی برای مرور شما برای زمانی که افراد ممکن است از طریق مرورگر محلی نگاه کنند، ارائه می‌دهد.

از ذخیره کوکی های شما توسط وب سایت ها جلوگیری کنید

یکی دیگر از استدلال‌های بزرگ برای استفاده بیشتر از حالت ناشناس این است که به‌طور خودکار از استفاده از کوکی‌های شخص ثالث توسط وب سایت‌ها جلوگیری می‌کند. اگرچه کوکی‌ها ذاتاً بد نیستند، ممکن است برخی از آنها حاوی داده‌های حساسی درباره شما و دستگاهتان باشند. وب‌سایت‌ها معمولاً از آن‌ها برای بهبود تجربه شما با تطبیق تجربه وب‌سایت بر اساس ترجیحات شما استفاده می‌کنند. اما آنها همچنین از آنها برای ردیابی شما استفاده می‌کنند.

وب‌سایت‌های استاندارد معمولاً پنجره‌های بازشو آزاردهنده‌ای دارند که از شما درخواست می‌کنند کوکی‌ها را فعال کنید. بیشتر پنجره‌های بازشو طوری طراحی شده‌اند که شما را فریب دهند تا همه کوکی‌ها را مجاز کنید. با این حال، در حالی که در حالت ناشناس هستید، لازم نیست در وبگردی این ترفندها فکر کنید. شما فقط می‌توانید به همه اجازه دهید و مطمئن باشید که مرورگر شما از شما محافظت خواهد کرد.

این کار، مرور را روان‌تر و آزاردهنده‌تر می‌کند و در عین حال از حریم خصوصی شما نیز محافظت می‌کند.

مرورگر خود را قفل کنید و تصاویر کوچک آن را در تلفن خود پنهان کنید

استفاده از مرورگر ناشناس گوگل کروم
مرورگر incognito برای ناشناس ماندن در اینترنت
incognito جستجوی پنهانی

Google هنوز راهی برای رمز عبور پروفایل کاربری در برنامه دسکتاپ کروم اضافه نکرده است، اما می‌توانید از حالت ناشناس برای تنظیم رمز عبور تب ناشناس در تلفن خود استفاده کنید. به لطف این ویژگی، می‌توانید به‌طور موثر هر کاری را که در مرورگر ناشناس خود انجام می‌دهید از افرادی که به تلفن شما دسترسی دارند پنهان کنید.

کاربران iOS و Android این کلید را در بخش حریم خصوصی و امنیت در پنل تنظیمات برنامه Chrome پیدا خواهند کرد. اگر اطلاعات بیشتری می‌خواهید، راهنمای اختصاصی ما در مورد نحوه قفل کردن برگه‌های ناشناس در آیفون را بررسی کنید.

با این تنظیمات، کل مرورگر شما قفل نمی‌شود. فقط برگه‌های ناشناس را قفل می‌کند.

استفاده از حالت ناشناس (incognito) در تلفن همراه نیز مزیت دیگری برای پنهان کردن تصویر کوچک درApp Switcher دارد. به‌عنوان مثال، اگر شخصی در حال پیمایش از طریق تلفن شما باشد، حتی اگر قصد استفاده از مرورگر شما را نداشته باشد، ممکن است همچنان از تصویر کوچکی که برای نمایش Chrome استفاده می‌شود، ببیند که شما چه می‌کردید. اما اگر به‌صورت ناشناس مرور می‌کردید، تنها چیزی که آن‌ها می‌بینند نشان‌واره کروم است.

حالت ناشناس در تلفن یا رایانه شما می‌تواند تجربه وبگردی شما را روان و خصوصی کند. از آن بهره ببرید و از تمام مزایای اضافه شده بهره‌مند شوید. اما مهم‌تر از همه، Google دیگر داده‌هایی را که قبلاً از جلسات ناشناس شما استفاده می‌کرد ذخیره نمی‌کند، بنابراین می‌توانید کمی بیشتر به آن اعتماد کنید تا داده‌های خود را از تبلیغ‌کنندگان و شرکت‌ها دور نگه دارید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *