بزرگترین بازمانده گوگل از AI، به هوش مصنوعی مجهز شد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
هوش مصنوعی به یوتیوب آمد

هوش مصنوعی مولد در بسیاری از برنامه‌ها و سرویس‌های Google رخنه کرده است. آخرین موردی که قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد را دریافت کرده است YouTube است، پلتفرم محبوب اشتراک‌گذاری ویدیو. این شرکت در یک پست وبلاگ توضیح داد که چگونه هوش مصنوعی مولد تجربه کاربری یوتیوب را بهتر می‌کند.

دریافت خلاصه نظرات در یوتیوب

گوگل گفته است که در حال آزمایش هوش مصنوعی است که «بخش‌های نظرات بزرگ ویدیوهای طولانی‌مدت را در مضامین قابل هضم سازمان‌دهی می‌کند». اتفاقی که می‌افتد این است که گاهی هزاران نظر وجود دارد و کاربرانی که می‌خواهند آن‌ها را بخوانند اغلب گیج می‌شوند و نمی‌توانند شرکت کنند. هوش مصنوعی به آن‌ها کمک می‌کند مکالمات نظرات را درک کنند و در آن شرکت کنند. اگر سازندگان بخواهند هر موضوع نظری را حذف کنند، می‌توانند نظراتی را که در زیر موضوع خاص نشان داده می‌شوند حذف کنند. گوگل در پست وبلاگ گفت: «همچنین، موضوعات فقط از نظرات منتشر شده استخراج می‌شوند و نمی‌توانند از نظراتی که برای بازبینی نگهداری می‌شوند، حاوی کلمات مسدود شده یا از طرف کاربران مسدود شده هستند ایجاد شوند.

دریافت پاسخ در مورد هر سوالی راجع به ویدیوها

آزمایش دیگری که گوگل در یوتیوب انجام می‌دهد، یک ابزار مکالمه هوش مصنوعی است. این ابزار به شما امکان می‌دهد بدون وقفه در پخش، به سؤالات مربوط به ویدیویی که تماشا می‌کنید، توصیه‌هایی برای محتوای مرتبط و موارد دیگر پاسخ دهید. گوگل در این پست وبلاگ گفت: «برای برخی ویدیوهای دانشگاهی، این ابزار می‌تواند با ارائه آزمون‌ها و پاسخ‌هایی که درک عمیق‌تر را تشویق می‌کند، به سیرِ یادگیری کمک کند».

گوگل سلب مسئولیت می‌کند که «این ویژگی‌ها آزمایشی هستند و ممکن است همیشه آن‌ها را درست انجام ندهیم». شاید به‌همین دلیل است که با در دسترس بودن محدود و جمع‌آوری بازخورد، کار را در مقیاس کوچک شروع می‌کنیم. ویژگی سازمان‌دهنده نظرات از امروز برای کاربران YouTube Premium در دسترس خواهد بود. ابزار مکالمه هم ویژگی‌های هوش مصنوعی برای تعداد کمی از افراد در زیرمجموعه‌ای از ویدیوها در دسترس خواهد بود و هم در هفته‌های آینده برای اعضای YouTube Premium در ایالات متحده در دستگاه‌های اندرویدی.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *