زاکربرگ از یکی از بحث برانگیزترین ویژگی‌های سبک مدیریتی خود پرده برداشت

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
شیوه مدیریتی مارک زاکربرگ

گزارش مالی متا پرچم‌های قرمزی را در مورد سرگرمی‌های مخاطره‌آمیز مدیرعامل زاکربرگ برافراشت که نشان‌دهنده آسیب احتمالی برای خود و شرکت است. مصدومیت اخیر زانو او در حین تمرین MMA، که نیاز به جراحی داشت، به‌عنوان یک مثال واضح بود.

این گزارش اخیرا ارائه شده است و به‌ خطر آسیب شدید یا بدتر از آن مرتبط با شرکت در ورزش‌های رزمی، ورزش‌های طاقت‌فرسا و حتی هوانوردی (مثل پاراگلایدر) اشاره کرده است که زاکربرگ از همه آنها لذت می‌برد. متا گفت: «آقای زاکربرگ و برخی دیگر از اعضای مدیریت در فعالیت‌های پرخطر مختلف مانند ورزش‌های رزمی، ورزش‌های سنگین و هوانوردی تفریحی شرکت می‌کنند که خطر آسیب‌های جدی و مرگ را به‌همراه دارد.»

آنها افزودند: «اگر آقای زاکربرگ به هر دلیلی در دسترس نباشد، ممکن است تأثیر نامطلوبی بر عملیات ما داشته باشد.

مارک زاکربرگ مدیرعامل متا


مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، فاش کرد که یکی از بحث برانگیزترین اصول او به‌عنوان یک رهبر تجاری این است که او تفویض مسئولیت را دوست ندارد. آقای زاکربرگ در قسمتی از پادکست “Morning Brew Daily” که در روز جمعه منتشر شد، در مورد سبک مدیریت خود صحبت کرد.

مدیر عامل 39 ساله ادامه داد: «به‌نظر من روشی که یک موسس باید کار کند این است که شما باید تا آنجا که می‌توانید تصمیم بگیرید و در بسیاری از موارد مشارکت کنید».

او گفت: «من فکر می‌کنم احتمالاً یکی از بحث‌برانگیزترین چیزهای رهبری یا مدیریت من این است که به تفویض اختیار چندان اعتقادی ندارم».

او اضافه کرد: «منظورم این است که باید بدانید محدودیت‌های‌تان کجاست زیرا به شکلی نیمه تمام درگیر چیزی هستید و همه توانایی‌ها را ندارید، اما من نمی‌دانم. شما به تعداد زیادی از افراد عالی دیگر نیاز دارید زیرا مهم است که چقدر برای همه کارها وقت می‌گذارید، هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که نمی‌توانم به آنها برسم و ما به افراد عالی نیاز داریم که بتوانند همه کارهای واقعا مهمی را که من انجام می‌دهم انجام دهند. نمی‌دانم چرا این‌کار را نمی‌کنم!»

آقای زاکربرگ اضافه کرد که اگرچه ممکن است اشکالات جزئی در شیوه مدیریت او وجود داشته باشد، اما در درازمدت برای او کارساز بوده است. این چیزی است که من حدس می‌زنم با گذشت زمان به آن اعتماد بیشتری پیدا کرده‌ام، فقط به‌نوعی احساس می‌کنم هی، بله، می‌توانم به همه این چیزها عمیق بپردازم و آن‌ها را به سمتی ببرم که فکر می‌کنم، و بله همه چیز خوب پیش نمی‌رود. در کوتاه مدت شای خوب پیش برود، اما شما فقط یاد می‌گیرید، پاک می‌کنید و دوباره تکرار می‌کنید. کار خوب را در یک دوره طولانی انجام دهید.»

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *