،

برگزاری سومین اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو اکو در تهران

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
برگزاری سومین اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو اکو در تهران

سومین اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو اکو با بازدید از نمایشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شد. صبح امروز عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه هیات‌هایی از کشورهای عراق و پاکستان و دیگر کشورهای عضو سازمان اکو، از نمایشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران بازدید کردند. این سازمان ۵۲ سال پیش با همکاری سه کشور ایران، ترکیه و پاکستان تشکیل شد و ایران به عنوان یکی از بنیانگذاران سازمان همکاری اقتصادی اکو به شمار می رود. در حال حاضر ۱۰ کشور عضو این سازمان هستند و کشورهایِ پاکستان، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان و ایران عضوِ مشترک مابین اکو و سازمان همکاری شانگ‌های هستند.

یکی از اهداف برگزاری این اجلاس دوروزه در تهران، رسیدن به راه‌های توسعه همکاری‌های دو و یا چند جانبه بین کشورهای عضو است و در این راستا چندی قبل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان برای بررسی آخرین وضعیت مربوط به این نشست، دیداری با دبیر کل محترم سازمان اکو داشت.

در این نشست و طی جلسات مختلف، وزرا، رؤسای هیئت‌ها و سایر شرکت‌کنندگان، آخرین تحولات شناسایی شده در «استراتژی منطقه‌ای ۲۰۲۵ اکو برای توسعه جامعه اطلاعاتی ۲۰۲۵» که افق آینده این سازمان نیز است و مکانیسم‌های ادغام منطقه‌ای در زمینه ICT را، مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *