اسکن دارک‌وب توسط گوگل برای ایمن‌کردن هویت آنلاین

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:

آیا می‌دانستید گوگل قادر است دارک‌وب را اسکن کند و در صورت یافتن موارد مهم، به شما اطلاع دهد؟ این ویژگی به شما کمک می‌کند تا در برابر سرقت اطلاعات، مصون بمانید.

تکنو اکسپرس در این باره نوشت: «گوگل، یک موتور جست‌وجو است که کل وب را فهرست می‌کند تا نتایج را به شما برساند و اکنون نیز از قدرت خود برای محافظت از شما در برابر دارک‌وب، بهره می‌برد.»

 این ویژگی، کمک می‌کند تا وب، هرگونه اطلاعات شخصی شما را اسکن ‌کند و چنان‌چه اطلاعاتی به صورت آنلاین یافت شود یک اعلان با پیشنهاداتی در مورد مراحلی که می‌توانید انجام دهید ارسال می‌کند.

دارک‌وب، بخش اولیه اینترنت است و دسترسی به آن آسان نیست یعنی برای ورود به آن به مرورگرهای خاصی نیاز دارید.

چرا افراد از دارک‌وب استفاده می‌کنند؟

این سایت خبری نوشت: «برخی افراد به دلایل قانونی و خصوصی از دارک‌وب استفاده می‌کنند اما برخی دیگر از آن، برای فعالیت‌های غیرقانونی و مضر سوءاستفاده می‌کنند. یکی از مواردی که در دارک‌وب، زیاد اتفاق میفتد، فروش اطلاعات دزدیده شده است و ممکن است بدون این‌که بدانید قربانی شوید. به همین دلیل است که ویژگی Google می تواند بسیار مفید باشد.»

شما می‌توانید انواع مختلفی از اطلاعات مانند آدرس ایمیل، شماره تلفن، نشانی محل کار یا زندگی و تاریخ تولد خود را به این ویژگی اضافه کنید تا گوگل آنها را اسکن یا نظارت کند.

 این ویژگی به شما کمک می‌کند که در صورت حضور خطر از آن آگاه شوید.

شاید گمان کنید که این ویژگی، شبیه یکی دیگر از کارایی‌های گوگل است که در آن، وقتی اطلاعات شخصی شما در نتایج جست‌وجو نمایش داده می‌شود اعلانی برای شما به‌نمایش درمی‌آید. اما این ویژگی کمی متفاوت است این‌بار درصورت نمایش اطلاعات شما در دارک‌وب، هشداری برایتان فرستاده می‌شود تا از شما در برابر سرقت هویت آنلاین، محافظت نماید.  

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *