این دو شرکت فناوری به مهندسان خود دستمزد بیشتری نسبت به رقبای خود می‌دهند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
بیشترین-حقوق-مهندسان-جهان-لاگ‌مدیا

صنعت فناوری دورهای مختلفی از اخراج‌های گسترده را به خود دیده است. شرکت‌هایی که کارمندان خود را اخراج کردند عبارتند از گوگل، متا مادر، فیس‌بوک و مایکروسافت و از جمله دیگر شرکت‌های نسبتاً بزرگ. اما تا به حال به این فکر کرده‌اید که این شرکت‌ها چقدر به کارمندان خود پرداخت می‌کنند؟ بر اساس گزارشی، گوگل و متا نسبت به سایر شرکت‌های بزرگ فناوری، حقوق بیشتری به مهندسان خود می‌دهند.
بر اساس داده‌های جدید Blind، یک انجمن ناشناس برای کارکنان فناوری، مهندسان در گوگل و متا در مقایسه با کسانی که در اپل، آمازون یا مایکروسافت کار می‌کنند، سود بیشتری می‌برند. اپل و مایکروسافت به طور متوسط کمترین هزینه را برای مهندسان سطح ابتدایی می‌پردازند، با این حال، وقتی صحبت از سطوح ارشد به میان می‌آید، این پاداش در سراسر فناوری بزرگ قابل مقایسه است.

داده‌های پژوهشگری Blind بر اساس بسته‌های پاداش گزارش شده توسط کاربران از ژانویه سال گذشته تا آگوست 2023 است. این موسسه از افراد می‌خواهند محل کار خود را با استفاده از ایمیل کاری خود تأیید کنند.

یافته‌های دیگر:

داده‌های Blind نشان می‌دهد که تبلیغات ممکن است در آمازون بیشتر باشد و این شرکت همچنین طرح‌های دستمزد گسترده‌ای را برای مهندسان در نظر گرفته است، که به این معنی است که کل دستمزد می‌تواند بسیار متفاوت باشد.
در این گزارش آمده است که دستمزد کلی اپل ممکن است نسبت به همتایان خود کمتر رقابتی باشد، اما سطوح شغلی و طرح‌های دستمزد آن‌ها ثابت و منصفانه است.
ادعا می‌شود که گوگل یکی از متعادل‌ترین یا ثابت‌ترین گروه‌های پرداخت را در میان شرکت‌های بزرگ فناوری دارد. این بدان معناست که به ندرت پیش می‌آید که فردی در سطح شغلی پایین‌تری نسبت به فردی در سطح بالاتر دستمزد بیشتری دریافت کند.
به نظر می‌رسد مهندسان متا سریع‌ترین ارتقاء را دریافت می‌کنند و برخی از بالاترین حقوق را دارند.
مایکروسافت سطوح شغلی زیادی برای مهندسان نرم‌افزار دارد که ممکن است به شرکت انعطاف بیشتری برای ارائه تبلیغات بیشتر بدهد. با این حال، مجموع دستمزد آن‌ها تا زمانی که مهندس نرم‌افزار کارکنان شرکت کنند، کمتر از همتایان خود در سراسر موضوع مورد بحث است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *