،

Adobe ابزار ویرایش و تولید موسیقی با هوش مصنوعی بر پایه متن را راه‌اندازی کرد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ADOBE یک ابزار ویرایش و تولید موسیقی هوش مصنوعی را بر اساس متن راه اندازی می کند

در اجلاس Hot Pod که اخیرا در بروکلین برگزار شد، ادوبی نمونه اولیه ابزار جدید ایجاد موسیقی هوش مصنوعی به نام «Project Music GenAI Control» را منتشر کرد. این ابزار از فناوری هوش مصنوعی مولد برای کمک به کاربران برای ایجاد و ویرایش موسیقی بدون تجربه تولید صدا حرفه ای استفاده می‌کند. کاربران فقط باید یک توضیح متنی مانند “رقص شاد” یا “جاز غمگین” را وارد کنند و Project Music GenAI Control موسیقی با سبک مربوطه تولید می‌کند. کاربران همچنین می‌توانند موسیقی تولید شده را با استفاده از کنترل‌های ویرایش یکپارچه، تنظیم الگوهای تکرار، سرعت، شدت و ساختار سفارشی کنند. همچنین، این ابزار می‌تواند کلیپ‌های موسیقی را ریمیکس کند و حلقه‌های صوتی تولید کند، که برای سازندگان محتوا که موسیقی پس‌زمینه و موسیقی متن ایجاد می‌کنند، عالی است.

کنترل کلی پروژه موسیقی

Adobe می گوید Project Music GenAI Control همچنین می‌تواند صدای تولید شده را «بر اساس ملودی مرجع» تنظیم کند. همچنین می‌تواند طول کلیپ‌های صوتی را برای رسیدن به مدت زمان مورد نیاز، مانند انیمیشن‌های ثابت یا کلیپ‌های پادکست، افزایش دهد. در حال حاضر رابط کاربری واقعی برای ویرایش صدای تولید شده اعلام نشده است.

ساخت پروژه موسیقی توسط دادن متن به هوش مصنوعی ادوبی

اگرچه ابزارهای مشابه تولید موسیقی در حال حاضر در بازار وجود دارد، مانند MusicLM Google و AudioCraft منبع باز Meta، این ابزارها فقط می‌توانند صدا را از طریق پیام‌های متنی تولید کنند. این ابزارها همچنین موسیقی تولید شده را ویرایش نمی‌کنند. این بدان معناست که کاربران یا تا زمانی که راضی شوند به‌تولید صدا ادامه می‌دهند یا با کمک نرم‌افزارهای حرفه‌ای ویرایش صدا آن را به‌صورت دستی تغییر می‌دهند.

نیکلاس برایان، دانشمند تحقیقاتی ارشد در Adobe Research، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت:

یکی از هیجان‌انگیزترین قابلیت‌های این ابزارهای جدید فراتر از تولید صدا است… آنها، مانند فتوشاپ، به سازندگان کنترل عمیقی بر نحوه شکل‌دهی، تنظیم و ویرایش صدا می‌دهند، درست مثل شما که تصاویر را در سطح پیکسل کنترل می‌کنید.»

Project Music GenAI Control توسط Adobe با همکاری دو دانشگاه توسعه داده شد. آنها دانشکده علوم کامپیوتر در دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه کارنگی ملون هستند. این پروژه هنوز در مرحله «تجربی اولیه» است. ممکن است در آینده با ابزارهای ویرایش موجود Adobe Audition و Premiere Pro ادغام شود.

اخبار مرتبط: در حال حاضر حتی فایل‌های PDF دارای هوش مصنوعی هستند!

نتیجه

در پایان، Adobe از ابزار خلاقانه ایجاد موسیقی هوش مصنوعی خود، “Project Music GenAI Control” در بروکلین رونمایی کرد. این ابزار کاربران را قادر می سازد تا بدون زحمت موسیقی تولید و ویرایش کنند و از فناوری هوش مصنوعی مولد و کنترل‌های بصری استفاده کنند. برخلاف ابزارهای موجود، Project Music GenAI Control گزینه‌های سفارشی‌سازی و قابلیت‌های ویرایش را ارائه می‌دهد. این به کاربران اجازه می‌دهد تا آهنگ‌های موسیقی خود را مطابق با ترجیحات خود شکل دهند و اصلاح کنند. این پروژه که با همکاری موسسات آکادمیک پیشرو توسعه یافته است، نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی در فناوری ویرایش صدا است. همانطور که Adobe امکانات یکپارچه سازی بیشتر با نرم افزار ویرایش موجود خود را بررسی می‌کند، آینده برای سازندگانی که به‌دنبال ابزارهای تولید صوتی یکپارچه و بصری هستند امیدوارکننده به‌نظر می‌رسد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *