،

بازی محبوب Star Wars منحل شد! توضیح EA برای طرفداران این بازی

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پایان تولید بازی Star wars توسط کمپانی ER - لاگمدیا

الکترونیک آرتز (EA) بازی جنگ ستارگان آینده را لغو کرد و 5 درصد از کارمندان خود را در سراسر جهان (تقریباً 670 نفر) اخراج می‌کند.

این بازی که در مراحل اولیه توسعه قرار داشت، یک بازی تیراندازی اول شخص در دنیای جنگ ستارگان بود.
این شرکت گفت که این «بهینه سازی» “تجارب عمیق‌تر و مرتبط‌تری را برای طرفداران به ارمغان می‌آورد”.
این آخرین نمونه از کاهش مشاغل است که صنعت بازی را فراگرفته است.

برهام، مدیر سابق استودیوی بازیسازی بلیزارد گفت: «از آنجایی که به‌دست آوردن بودجه برای راه‌اندازی یک استودیوی بازی‌سازی جدید سخت و زمانبر است و هزاران نفر در ماه اخراج می‌شوند، بازی‌های ویدیویی با خطر قابل توجهی از دست دادن استعدادهای برتر خارج از صنعت مواجه هستند».

پایان یافتن تولید بازی جنگ ستارگان


EA در دسامبر 2023 اعلام کرد که کارکنان توسعه‌دهنده بریتانیایی Codemasters را که به‌خاطر بازی‌های مسابقه‌ای F1 23 و EA Sports WRC معروف است، اخراج می‌کند.
در نامه‌ای به کارکنان، رئیس اندرو ویلسون گفت که شرکت شروع به تماس با کارمندان آسیب دیده کرده است و پیش‌بینی می‌شود که این تعدیل‌ها تا تابستان تکمیل شود.
او همچنین تصمیم خود را برای توسعه کمتر بازی‌های جدید توضیح داد.
او نوشت: «ما همچنین در حال غروب کردن بازی‌ها هستیم و از توسعه IP دارای مجوز آینده دور می‌شویم که باور نداریم در صنعت در حال تغییر ما موفق باشد.

اخبار مرتبط: شایعات لغو انتشار ریمیک Star Wars: Knights of the Old Republic

«این تمرکز بیشتر به ما امکان می‌دهد تا خلاقیت را افزایش دهیم، نوآوری را تسریع کنیم و بزرگ‌ترین فرصت‌هایمان، از جمله IP متعلق به ما، ورزش‌ها، و جوامع آنلاین عظیم را برای ارائه سرگرمی‌هایی که بازیکنان امروز و فردا می‌خواهند، دو برابر کنیم.»
در ایمیل بعدی به کارکنان، رئیس بخش سرگرمی EA، لورا میله، گفت که این به معنای لغو عنوان آینده جنگ ستارگان است که توسط شرکت فرعی Respawn Entertainment کار می‌کند. این فیلم مسئول بازی Star Wars Jedi: Survivor بود که طبق جمع‌آوری متاکریتیک، نقدهای «عموماً مطلوب» داشت.
او گفت: “همانطور که در چند ماه گذشته به مجموعه Respawn نگاه کرده‌ایم، آنچه واضح است این است که بازی‌هایی که بازیکنان ما بیش از همه در مورد آن هیجان‌زده هستند، کتابخانه غنی برندهای متعلق به Jedi و Respawn است.”
کنار رفتن از یک پروژه همیشه سخت است و این تصمیم ربطی به استعداد، سرسختی یا اشتیاق تیم ندارد.

نظرات ارزشمند شما

4 دیدگاه

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *