اظهارنظر آلتمن در مورد تأثیر هوش‌مصنوعی در انتخابات

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:

هوش‌مصنوعی جنبه‌های مختلف زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است. جای تعجب نیست که هوش‌مصنوعی در برهه‌ای از زمان در انتخابات نفوذ کند. به نظر می‌رسد سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI، در حال حاضر نگران چگونگی ایفای نقش هوش‌مصنوعی در انتخابات است.

دیلی میل، امروز با چاپ رشته توییت‌های آلتمن، نوشت: «آلتمن، نگرانی‌ها و تفکرات خود را در مورد تاثیر هوش‌مصنوعی در انتخابات آینده بیان کرد.»

یکی از توییت‌های آلتمن این بود: ” من نگران تاثیر هوش‌مصنوعی بر انتخابات آینده هستم (حداقل تا زمانی که همه به آن عادت کنند)”

. و در توییتی دیگر گفت: “متقاعدسازی شخصی سازی شده همراه با رسانه‌های تولیدشده باکیفیت، نیرویی قدرتمند خواهد بود.”

این روزنامه در ادامۀ گزارش نوشت: «توییت‌های آلتمن نه‌تنها آگاهی از پیچیدگی موضوع را نشان می‌دهد، بلکه تمایل به پرداختن به آن را نیز نشان می‌دهد.»

در سپتامبر ۲۰۲۲، OpenAI آلتمن از چت بات هوش‌مصنوعی خود به نام ChatGPT رونمایی کرد که با واکنش‌های زیادی همراه شد.

اظهارات آلتمن در زمانی مطرح شد که جهان شاهد آسیب‌هایی است که اطلاعات نادرست و کاربرد سوء از چت‌بات هوش‌مصنوعی می‌تواند به جامعه بشریت وارد سازد.

آلتمن در توییت‌های بعدی خود به نیاز به افزایش آگاهی اشاره کرده و نوشته: ” اگرچه آگاهی درمورد هوش‌مصنوعی راه‌حل کامل و کافی نیست، اما آگاه‌بودن بهتر از نادانی است. ما مشتاق شنیدن ایده‌ها هستیم و به زودی رویدادهایی برای بحث بیشتر خواهیم داشت “.

توییت آلتمن همچنین اشتیاق او برای شرکت در رویدادها برای بحث درباره این نگرانی‌ها و تعهد او به برگزاری گفتگو را نشان داد.

این رشته توییت‌ها نشان داده که آلتمن صرفا نگرانی خود را بیان نمی‌کند بلکه پیروان خود را نیز تشویق می‌کند تا در مورد تأثیر هوش‌مصنوعی بر انتخابات وارد گفتگو شوند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری