محتوای ویدیوی Amazon Prime شامل تبلیغات خواهد شد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
سرویس ویدیو آمازون پرایم

آمازون قرار است در سال 2024 تبلیغاتی را به سرویس پخش ویدیوی Prime خود معرفی کند زیرا به‌دنبال سرمایه‌گذاری بیشتر برای ساخت برنامه‌های تلویزیونی و فیلم است.

مشتریان UK Prime، همراه با آن‌هایی که در ایالات متحده، آلمان و کانادا هستند، در اوایل سال آینده تبلیغات را مشاهده خواهند کرد، مگر اینکه با هزینه اضافی برای گزینه «بدون آگهی» مشترک شوند.

در بیانیه‌ای، آمازون گفت که Prime Video همچنان «ارزش بسیار قانع کننده» را ارائه می‌دهد. این حرکات مشابه رقبا از جمله دیزنی + و نتفلیکس است.

آمازون گفت که این تبلیغات در فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، مکزیک و استرالیا اواخر سال 2024 معرفی خواهد شد.

سطح اشتراک «بدون آگهی» را با ۲.۹۹ دلار اضافی (۲.۴۴ پوند) در ماه برای مشترکین Prime در ایالات متحده ایجاد خواهد کرد.

به گفته آمازون، قیمت سایر کشورها در تاریخ بعدی اعلام خواهد شد.

در حال حاضر، اشتراک پرایم، که شامل تحویل رایگان یک روزه کالا و همچنین دسترسی به سرویس پخش آن می‌شود، 8.99 پوند در ماه یا 95 پوند در سال در بریتانیا هزینه دارد.

آمازون گفت: «برای ادامه سرمایه‌گذاری در محتوای جذاب و افزایش این سرمایه‌گذاری در یک دوره زمانی طولانی، از سال 2024، نمایش‌ها و فیلم‌های Prime Video شامل تبلیغات محدودی در بریتانیا خواهند شد».

اما در پی اعلامیه‌های مشابه توسط سایر شرکت‌های پخش، مشتریان ابزار ناخرسندی کرده‌اند.

Disney+ خدمات تبلیغاتی خود را در ماه آگوست به بریتانیا گسترش داد، در حالی که نتفلیکس برنامه پخش جریانی «پایه با تبلیغات» خود را در سال گذشته معرفی کرد. این یک تغییر عظیم برای نتفلیکس بود که در دنیای پخش بدون آگهی، مبتنی بر اشتراک، پیشگام بود.

تحلیلگر Hanna Kahlert در Midia Research گفت که بسیاری از مردم از ایده تبلیغات در خدماتی که قبلاً برای آن پول پرداخت کرده‌اند خوششان نمی‌آید (اگرچه برخی اگر طرح استریم را ارزان‌تر کند، این عمل را می‌پذیرند).

اما او گفت آمازون این قدرت را دارد که بدون ترس از موجی از لغو، این تغییر را ایجاد کند، زیرا استریم تنها بخشی از بسته Prime است. او گفت: «رقابت‌های این سرویس‌ها شبیه به هم نیست. مخاطبان فقط به دلیل محتوای آن یا تجربه بیننده در ویدیو تصمیم به اشتراک نمی‎گیرند، بلکه مجموعه‌ای از فاکتورهای مانند «راحتی» وجود دارد که آمازون همچنان در راحتی برنده می‌‍شود و محتوایش مسلماً یک امتیاز است».

پخش رویدادهای زنده، مانند مسابقات ورزشی، همچنان شامل تبلیغات حتی برای کسانی که در گزینه «بدون آگهی» ثبت‌نام می‎‌کنند وجود دارد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری