،

اتحادیه اروپا اینتل را ۳۷۶ میلیون یورو جریمه کرد

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
اتحادیه اروپا اینتل را ۳۷۶ میلیون یورو جریمه کرد

شرکت اینتل در سال ۲۰۰۹ میلادی به مسدود سازی فعالیت AMD (شرکت رقیبش در بازار) متهم شد و طبق رای دادگاه با جریمه بی‌سابقه ۱.۰۶ میلیارد یورویی به دلیل تخلف از قوانین و سایر عملکردهای دیگر روبرو شد.
اما سال گذشته دادگاه جنرال لوگزامبورک (دومین دادگاه رده بالای اتحادیه اروپا) این جریمه را لغو کرد. البته این دادگاه با کمیسیون اتحادیه اروپا هم‌عقیده است که اینتل به طور غیرقانونی رقبا را از بازار حذف کرده و همین امر سبب شده ناظر آنتی تراست اتحادیه اروپا پرونده را دوباره باز کند.
ناظر اتحادیه اروپا به تازگی اعلام کرده است که مجددا جریمه‌ای را برای عملکردهای خلاف قانون شرکت، بین نوامبر ۲۰۰۲ تا دسامبر ۲۰۰۶ میلادی وضع کرده است. در این وضعیت اینتل به اچ پی، ایسر و لنوو پولی پرداخت کرده بود تا محصولات شرکت‌های رقیب را متوقف کنند یا به تاخیر بیندازند.

دادگاه جنرال لوگزامبورگ تایید کرد تحت قوانین رقابتی اتحادیه اروپا، محدودیت‌هایی که اینتل ایجاد کرده سواستفاده از سلطه خود بر بازار به حساب می‌آید.
بر این اساس اتحادیه اروپا اینتل را به خاطر اعمال ضد رقابتی و مسدود سازی رقبای خود که در حدود ۲ دهه پیش انجام داده بود، مبلغ ۳۷۶ میلیون یورو معادل ۴۰۰ میلیون دلار جریمه کرد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *