،

اندروید 15 در نهایت پنل تنظیم صدا را با طراحی متریال یو همراه می کند

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
اندروید 15 در نهایت پنل تنظیم صدا را با طراحی متریال یو همراه می کند

زبان طراحی متریال یو گوگل از سال 2021 به کار گرفته شد و بسیار هم موردتوجه قرار گرفت. این رابط کاربری از زمان اندروید 12 مورد استفاده بوده و با ظاهری جذاب توانسته نظر کاربران اندروید را به خود جلب کند.

یکی از عناصر رابط کاربری اندروید پنل تنظیم صدا بوده و به گفته میشل رحمان از کارشناسان صنعت، در نسخه پیش نمایش توسعه دهنده دوم اندروید 15 مشخص شده که پنل تنظیم صدا با طراحی متریال یو همراه شد.

برخلاف نسخه قبلی که پنل تنظیم صدا دارای نوار لغزنده باریک است، اما در نسخه جدید نوار لغزنده ضخیم بوده و گوشه‌های گردی پیدا کرد. به گفته میشل رحمان، با ضربه زدن روی نمادهای داخل لغزنده، عناصر صوتی بی صدا شده یا صدای بیشتری پیدا خواهند کرد، که یک ویژگی جدید بوده و به شما امکان داده به سرعت یک جریان حجمی را بدون صدا کنید.

هنگامی که مشغول تنظیم صدا باشید، لغزنده‌ها سطح صدا را به نمایش درآورده که یکی دیگر از ویژگی‌های تازه محسوب می‌شود. البته برخلاف پنل فعلی که انتخابگر دستگاه خروجی را در زیر نوار لغزنده جهت تنظیم صدای رسانه در هنگام پخش نشان داده، پنل جدید انتخابگر دستگاه خروجی را در قسمت فوقانی نمایش می‌دهد. این امر به صورتی انجام می‌گیرد که رسانه پخش می‌شود یا خیر.

شایان ذکر بوده که پنل جدید تنظیم صدا از دو نما جمع و باز شونده برخوردار است و افراد هنگام تنظیم صدا می‌توانند پنل را در حالت جمع یا باز شونده مشاهده کنند.

کاربر می‌تواند با کلیک کردن روی گزینه موردنظر پنل را بزرگ کرده تا به تنظیمات بیشتری دسترسی داشته باشد یا اینکه در حالت کوچک باشد.

 با تمام این تفاسیر پنل تنظیم صدا بسیار کاربردی و بهتر شده و تجربه کاربری لذت‌بخش‌تری را به مخاطب ارائه می‌دهد. بنابراین اگر دارای گوشی با رابط کاربری خالص اندروید هستید، باید بتوانید در اندروید 15 این ویژگی را مشاهده کنید.

خوشبختانه گوشی‌های سامسونگ با رابط کاربری One UI می‌توانند تغییرات متریال یو را در نسخه جدید اندروید مشاهده کرده و لذت ببرند. به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود برنامه گوگل چیست.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *