اندروید به‌زودی یکی از بهترین ویژگی‌های باتری «آیفون» را دریافت می‌کند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
قابلیت جدید اندروید در اطلاع رسانی سلامت باتری

ظاهراً گوشی‌های اندرویدی یکی از بهترین ویژگی‌های باتری آیفون یعنی نشانگر سلامت باتری را به‌کار می‌گیرند.

وقتی صحبت از امکانات به میان می‌آید، معمولاً آیفون‌ها را می‌بینیم که ویژگی‌های خاصی برای باتری‌ها ارائه می‌کنند. اما به‌نظر می‌رسد این بار اندروید یکی از ویژگی‌های آیفون را به کار گرفته است که می‌توان گفت یکی از بهترین ویژگی‌های باتری آن است. بر اساس گزارش Android Authority، گوگل در حال کار بر روی آوردن نشانگر باتری در تلفن های هوشمند اندرویدی است. این بدان معناست که مانند آیفون‌ها، وقتی باتری دستگاه اندرویدی شروع به تحلیل رفتن می‌کند، می‌توانید درصد سلامت باقی‌مانده آن را در تنظیمات خود بررسی کنید. در حال حاضر، کاربران اندروید باید برای بررسی سلامت باتری گوشی خود به برنامه‌های شخص ثالث اعتماد کنند.

به‌نظر می‌رسد گوگل کمی بیشتر به ویژگی‍‌های باتری دستگاه‌های اندرویدی توجه کرده است. آخرین کاهش ویژگی پیکسل شامل ویژگی باتری دیگری است که به کاربران امکان می‌دهد تاریخ تولید باتری و تعداد چرخه را ببینند. برای کسانی که نمی‌دانند، تعداد چرخه‌باتری به تعداد چرخه‌‍های شارژ و دشارژ کامل اشاره دارد که یک باتری قابل شارژ قبل از کاهش قابل توجه ظرفیت آن می‌تواند متحمل شود. هر بار که باتری را از 0٪ تا 100٪ شارژ می‌کنید و سپس آن را تخلیه می‌کنید، یک چرخه حساب می‌شود.

این ممکن است یک ویژگی بسیار اساسی به‌نظر برسد، اما با رایج‌تر شدن خود تعمیری، در نهایت دسترسی مستقیم به ویژگی‌های سلامت باتری از طریق تنظیمات، پیگیری تعمیرات باتری را بسیار آسان‌تر می‌کند.

در حال حاضر، این ویژگی فقط هشدارهایی در مورد تخریب تدریجی باتری و کاهش ساعات بین شارژ می‌دهد. با این حال، پیش‌بینی می‌شود در هفته‌های آینده اطلاعات دقیق‌تری در مورد سلامت باتری ارائه شود.

اما واقعیت جالب این است که این اولین بار نیست که گوگل سعی می‌کند ویژگی سلامت باتری را به دستگاه‌های اندرویدی بیاورد. در اکتبر سال 2022، گوگل تلاش‌های قابل مقایسه‌ای با اندروید 13 انجام داد و هدف آن گنجاندن بخشی مجزا در تلفن‌های پیکسل با تمرکز بر رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به سلامت باتری بود. با این حال، این ویژگی هرگز به آزمایش راه پیدا نکرد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *