اپل آزمایش ابزار هوش مصنوعی خود را با کارکنان آغاز کرد

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
، اپل آماده است تا به عرصه هوش مصنوعی ورود پیدا کند

براساس گزارش‌های قبلی، اپل آماده است تا به عرصه هوش مصنوعی ورود پیدا کند و پیشتر بود که گفته شد تیم کوک مدیرعامل این شرکت خبر از ارائه هوش مصنوعی اختصاصی در اواخر امسال را داده بود.

گفته می‌شود که این شرکت آزمایش یک ویژگی هوش مصنوعی با کارکنان پشتیبانی آغاز شده و در حال حاضر شامل کاربران آیفون نمی‌شود. این قابلیت به شرکت کمک خواهد کرد تا بتواند پاسخگوی پرسش مشتریان باشد.

در این گزارش آمده که اپل مشغول آزمایش ابزاری به نام Ask در زمینه هوش مصنوعی است که به مشتریان کمک می‌کند سوالات خود را از بخش پشتیبانی پرسیده و پاسخ کامل و جامعی دریافت کنند.

به نظر می‌آید که Ask در حقیقت یک چت باتی شبیه به ChatGPT بوده و تنها برای پاسخ به خدمات محصولات اپل طراحی شد نه در زمینه‌های دیگر. با شروع آزمایشی این چت بات، اپل می‌تواند بهتر از ایرادات آن آگاه شده و نقایص را برطرف سازد و در نسخه نهایی یک چت بات کم نقص و کامل در اختیار مشتریان قرار گیرد.

این هوش مصنوعی چت بات کمک شایانی به اپل در زمینه پاسخگویی به پرسش‌های فراوان مشتریان و کاربران خواهد کرد. بنابراین انتظار داریم با راه‌اندازی نهایی بسیاری از کاربران به پاسخ خود دست پیدا کنند و نیازی به پشتیبان زنده نباشد.

اپل در حال حاضر آزمایش را با گروه کوچکی از کارکنان شروع کرده و به مرور زمان بیشتر کارکنان را دربرخواهد گرفت. بنابراین باید منتظر ماند تا در نهایت نسخه نهایی لانچ شود. در حال حاضر چت باتی چون ChatGPT با کپی محتوا سایر سایت‌ها و اطلاعات موجود در اینترنت پاسخ کاربران را ارائه می‌دهد. بنابراین ممکن است ایراداتی داشته و نتواند به صورت کامل و قانع کننده پاسخگوی پرسش کاربران باشد.

اپل قصد دارد چت بات را به نوعی توسعه داده و در اختیار قرار دهد که کمترین مشکل را داشته و بتواند پاسخ کامل و جامعی در اختیار کاربر قرار دهد. انتظار رفته این شرکت داده‌های داخلی را برای چت بات مورد اشاره در نظر گیرد. براساس گزارش‌ها، در WWDC 2024 هوش مصنوعی اپل معرفی خواهد شد و سال 2024 این شرکت بیشتر در این زمینه تمرکز خواهد داشت.

بنابراین باید شاهد محصولات بیشتری از اپل در این زمینه باشیم. احتمالا اپل سیری را در زمینه هوش مصنوعی بسیار تقویت خواهد کرد زیرا پتانسیل کامل‌تر شدن نسبت به حالت فعلی را دارد. از این رو تقویت آن می‌تواند به کاربران آیفون و سایر دستگاه‌های اپل کمک کند تا بتوانند به پاسخ خود دست یافته و نیازهایشان را برآورده سازند.

در حال حاضر سیری دستیار دیجیتالی اپل بوده که روی محصولات آن تعبیه شد. تمرکز اپل در زمینه هوش مصنوعی می‌تواند سیری را به دستیار کامل و کم نقص‌تری تبدیل کرده و ویژگی‌های بیشتری هم ارائه خواهد کرد. گذشته از آن خدمات کم نقصی هم خواهد داشت که آرزوی هر کاربر گوشی برای استفاده از دستیار است.

جزئیات بیشتری در دست نبوده تا به آن اشاره کنیم و باید منتظر ماند تا مشخص شود این شرکت چه برنامه‌ای برای سال 2024 دارد. آیا هوش مصنوعی اپل می‌تواند نسبت به رقبا سروصدا ایجاد کند یا اینکه شکست خواهد خورد. مایکروسافت رقیب اپل در حال حاضر تمرکز بزرگی روی هوش مصنوعی داشته و توانسته دستاوردهای قابل توجهی بدست آورد.

پیش بینی شده بیشتر اطلاعات آشکار شده به حقیقت تبدیل شود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *