ساخت ایکس میل رقیب جیمیل توسط ایلان ماسک

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
بزودی رقیب سرویس ایمیل جیمیل گوگل را با نام ایکس میل معرفی کند

ایلان ماسک کارآفرینی مطرح بوده که در حال حاضر مالکیت توییتر یا همان ایکس را برعهده دارد و شرکت‌های بزرگی چون تسلا، اسپیس ایکس، نورالینک و بسیاری دیگر تحت اختیار او قرار دارند.

وی سال 2020 بود که با مبلغ 44 میلیارد دلاری، توییتر را به تصاحب خود درآورد و تغییرات بزرگی روی آن اعمال نمود تا یک شبکه اجتماعی بزرگ برای رقبا بسازد. اکنون نام این شبکه اجتماعی به ایکس تغییر کرده و بیشتر محصولات فناوری ایلان ماسک که تحت شرکت ایکس کروپ ارائه می‌شود، با نام ایکس همراه هستند و توییتر نیز از این قاعده مستثنی نیست.

ماسک به دنبال جاه‌طلبی بیشتری بوده و در نظر دارد بزودی رقیب سرویس ایمیل جیمیل گوگل را با نام ایکس میل معرفی کند. البته این سرویس در ابتدا توسعه قرار داشته و تا ارائه نهایی فاصله زیادی وجود دارد.

حتی اطلاعات کافی نیست تا به آن اشاره کرد و نمی‌دانیم این شرکت چه ویژگی‌هایی را برای ایکس میل تدارک خواهد دید تا نسبت به جیمیل برتری‌هایی ارائه دهد. پیشتر شایعه شد که گوگل قصد دارد جیمیل را ببند اما مدتی بعد این شرکت به تکذیب خبر پرداخت. پس از آن ایلان ماسک در حساب توییتر یا همان ایکس خود خبر از در راه بودن ایکس میل را داده و هیجانی به وجود آورده است.

ایلان ماسک همیشه جاه طلب بوده و به دنبال پروژه‌های هیجان انگیز است تا مورد توجه علاقمندان قرار گیرد. ایکس کروپ که شرکت فعال در زمینه شبکه اجتماعی و دیگر محصولات ایلان ماسک بوده این سرویس را توسعه خواهد داد.

ماسک در نظر دارد ایکس را به شاخه‌های گسترده‌ای برساند و آن را به شبکه اجتماعی و تحت شبکه بزرگ نماید. پیش از این در شبکه اجتماعی ایکس ایلان ماسک با فعال کردن سرویس ایکس پریمیوم سعی کرده قابلیت‌هایی را به مخاطب ارائه دهد در قالب یک سرویس پولی و افرادی که مایل نیستند می‌توانند به همان نسخه ساده آپدیت بسنده کنند.

ایکس کورپ که شرکت ایلان ماسک بوده و در این زمینه فعالیت دارد، به نظر رسیده روی چندین سرویس فعالیت داشته و تنها سرویس ایمیل نیست. باید انتظار داشت بزودی سرویس‌های مختلفی توسط همین شرکت رونمایی شود.

مشخص نیست ایکس میل سرویس ایمیل ایلان ماسک با چه ویژگی و مزیتی نسبت به جیمیل ارائه  خواهد شد. انتظار داریم سرویسی را شاهد باشیم که در مقایسه با جیمیل یک سری قابلیت‌های اضافی را ارائه دهد.

شرکت گوگل همیشه آپدیت‌هایی برای جیمیل در نظر گرفته تا تجربه کاربری را بهبود بخشد و ایلان ماسک نیز به دنبال چنین سرویسی است. جیمیل سرویس بسیار فراگیر و مشهوریست که در حال حاضر با میلیاردها کاربر رونق بسیاری گرفت.

ایلان ماسک راه دشواری دارد که بتواند به سرعت ایکس میل را توسعه دهد، هرچند با توجه به شهرت و داشتن شبکه اجتماعی ایکس، این امر آسان‌تر خواهد بود و انتظار داریم در روزهای اولیه شاهد ثبت نام کاربران بسیاری باشیم.

گفته شده این سرویس در ابتدا توسعه قرار دارد و تا ارائه نسخه نهایی زمان بر است. بنابراین در حال حاضر نمی‌توان اظهارنظری درباره آن داشت و اینکه با چه ویژگی‌هایی دردسترس کاربران قرار می‌گیرد.

آنچه مشخص بوده تمرکز ایلان ماسک روی شرکت ایکس کورپ و ارائه سرویس‌هایی رایج با قابلیت‌های ویژه. البته انتظار داریم بزودی شبکه ایکس نیز قابلیت‌های جدیدی پیدا کند و به موارد فعلی بسنده نخواهد شد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *