،

اپل یکی از نمادین‌ترین محصولات خود را از بین برد و این‌ یک کارخلاقانه بود!

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
اپل بالاخره تولید مک بوک ایر را متوقف کرد

برای مدت طولانی، مک بوک ایر یکی از بهترین لپ‌تاپ‌هایی بود که می‌توانستید بخرید. این همیشه ترکیبی ایده‌آل از قدرت، کارایی و قابل حمل بودن را نشان می‌داد و توصیه پیش‌فرض برای کسانی بود که به عملکرد اضافی مک‌بوک پرو نیازی ندارند.

مهمتر از آن یکی از نمادین‌ترین محصولات اپل است. از زمانی که 16 سال پیش استیو جابز برای اولین‌بار مک‌بوک ایر اصلی را از یک پاکت بیرون کشید، این عامل شکل تعیین کننده‌ای بوده است که هر سازنده لپ‌تاپ دیگری از آن کپی کرده است. مطمئناً در طول زمان تا حدودی تغییر کرده است، اما مک‌بوک ایر همان طراحی قاچ‌خورده شکل را تا نسخه M2 که در سال 2022 معرفی شد حفظ کرد.

یک کارشناس مطرح حوزه تکنولوژی در این‌باره گفت: من در این مورد دو فکر دارم. از یک طرف، غم‌انگیز است که M1 MacBook Air از بین رفته است. بله درست است که نسخه‌هایی که بعد از آن می‌آید تقریبا از هر نظر بهتراست. آن‌ها نمایشگرهای کمی بزرگ‌تر و پردازنده‌های سریع‌تری دارند و در عین حال بهترین ویژگی‌هایی را که مردم انتظار دارند قابلیت حمل و کار و کارایی حفظ می‌کنند. مسئله این است که آنها شبیه مک‌بوک ایر نیستند.

من مطمئن هستم که احمقانه به نظر می‌رسد. قضاوت در مورد یک لپ‌تاپ از روی ظاهر آن، اما هنوز یک چیز نوستالژیک در مورد M1 به‌دلیل فرم فاکتور آن وجود دارد. نه تنها این، بلکه فاکتور فرم خیلی خوب بود. عملکردش نیز همینطور بود. در زمانی که آن را بررسی کردیم، M1 MacBook Air چشمگیرترین لپ‌تاپی بود که تا به‌حال استفاده کرده بودیم. جهش از اینتل به اپل سیلیکون به این معنی بود که این لپ‌تاپ با ظاهری آشنا از قدرت بیشتری نسبت به اکثر لپ‌تاپ‌های PC که در آن زمان می‌توانستید بخرید، برخوردار است. تا به امروز، هنوز هم ممکن است یکی از لپ‌تاپ‌های مورد علاقه من باشد.

از طرف دیگر، من فکر می کنم یک درس مهم در اینجا وجود دارد. اپل آنقدر با نوستالژی مدل قدیمی برادر نشده بود که حاضر نباشد آن را بکشد تا به تولید محصولات جدید ادامه دهد. و برای روشن بودن، محصولات جدید بسیار خوب می‌شوند.

من هنوز از مک‌بوک ایر جدید M3 استفاده نکرده‌ام، اما زمان زیادی را با یک مک بوک پرو M3 گذرانده‌ام و این شگفت انگیز است. تا زمانی که فرصتی برای بازبینی یکی از آنها پیدا کنم، قضاوت را در ایر محفوظ می‌دارم، اما به‌نظر می‌رسد با اطمینان بگویم که اگر موفقیت‌آمیز نبود، بسیار شگفت‌زده می‌شوم. این به این دلیل است که من از M2 MacBook Air استفاده کرده‌ام، که اولین محصولی بود که اپل به‌طور خاص برای اپل سیلیکون طراحی کرد و باورنکردنی است.

وقتی این شانس را داشت که در مورد طراحی محبوب‌ترین مک خود تجدیدنظر کند، فقط به‌خاطر زمان قدیم از شکل قبلی استفاده نکرد. درعوض، از مزایای اپل سیلیکون استفاده کرد. مانند این واقعیت که M2 و M3 به‌عنوان مثال نیازی به فن ندارند که به این معنی است که کل بدنه می‌تواند بدون افت عملکرد نازک‌تر شود.

در برخی موارد، نگه داشتن طرح قبلی محدود می‌شود. برای مثال شکل جدید، ناچ را معرفی کرد. همچنین به نسخه بزرگتر 15 اینچی راه پیدا کرد. اگر همیشه به گذشته نگاه می‌کنید و حواستان به آن است، این خطر را دارید که مشتریان خود را با محصولات جدید و بهتر خوشحال کنید.

اگر منصف باشیم، دلیل اصلی ماندگاری اپل این است که اپل می‌خواهد مدلی را در دست خود نگه دارد که بتواند با قیمت با اهمیت زیر 1000 دلار بفروشد. صادقانه بگویم، اگر به یک لپ تاپ مستحکم نیاز دارید که برای شما پنج یا هفت سال کار کند، من هنوز هم M1 MacBook Air را توصیه می‌کنم. شما نمی‌توانید یک محصول جدید از اپل بخرید، اما می‌توانید یکی از فروشگاه‌های بازسازی شده اپل را تهیه کنید، و من مطمئن هستم که آنها برای مدتی در مکان‌هایی مانند آمازون و Best Buy خواهند گشت. حتی اگر یک مورد استفاده شده پیدا کنید، برای مدت طولانی شما را خوشحال خواهد کرد.

اما، با حذف M1 MacBook Air از خط تولید خود، اپل فقط با یکی از نمادین‌ترین محصولات خود خداحافظی نمی‌کند. این‌کار فضا را برای محصولات جدیدی باز می‌کند که مردم آن‌ها را دوست دارند و برای سال‌های آینده استفاده خواهند کرد. این محشر است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *