،

اپل دیگر روی ربات چت خود کار نمی‌کند! رقابت اپل با ChatGPT لغو شد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ساخت چت بات هوش مصنوعی اپل خواهد شد و با چت جی پی تی همکاری خواهد کرد

ChatGPT در OpenAI، نهادهای تریلیون دلاری مانند اپل را تحت تأثیر قرار داد، با گزارش‌های قبلی مبنی بر اینکه این شرکت در حال کار بر روی ربات چت خود با نام «Apple GPT» است سخنرانی اصلی 2024 و بعداً با عرضه رسمی iOS 18 در اواخر امسال را درنظر بگیرید. متأسفانه، برنامه‌ها تغییر کرده‌اند و طبق آخرین اطلاعات، اپل روی ربات چت کار نمی‌کند و برای آوردن هوش مصنوعی مولد به ابزارهای دیگری تکیه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: بزرگترین ابَرکامپیوتر تاریخ را برای هوش مصنوعی xAI در رقابت با متا و گوگل

طبق شایعات قبلی OpenAI با اپل شریک شده است

برای اپل لازم نیست میلیاردها دلار صرف ایجاد یک ربات چت که ممکن است به‌طور بالقوه پایین‌تر از ChatGPT باشد، سرمایه‌گذاری کند. در عوض، قبلاً گزارش شده بود که شرکت کوپرتینویی حرکتی را انجام داده است که هم برای آن و هم OpenAI مفید است. یک مشارکت ظاهراً هم اپل و هم این استارت‌آپ فناوری دست به‌دست هم داده‌اند و قراردادی منعقد کرده‌اند که در آن ویژگی‌های مشابه ChatGPT به Siri و iOS 18 می‌رسد. در آخرین خبرنامه «Power On» از مارک گورمن، گزارشگر بلومبرگ، چت‌بات نسل کنونی به اندازه کافی ساده است.

همچنین گفته می‌شود که اپل با گوگل برای آوردن Gemini به آیفون‌ها به‌عنوان بخشی از قرارداد مجوز همکاری دارد، اما به‌نظر می‌رسد OpenAI اولویت داده شده است زیرا محصول برتر را در اختیار دارد. همچنین، پس از مشاهده فاجعه‌ای که AI Overviews بود، اپل احتمالا خوشحال است که دست خود را به سمت گوگل دراز نکرده است. این گزارش به این موضوع اشاره نمی‌کند که مشارکت با OpenAI چه چیزی محقق خواهد شد، اما ممکن است در طول سخنرانی کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل (WWDC 2024) متوجه شویم، پس با ما همراه باشید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *