،

مشکل نمایشگر اپل واچ با آپدیت Watch OS 10.4 حل می شود

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
مشکل نمایشگر اپل واچ با آپدیت Watch OS 10.4 حل می شود

اپل سیستم‌عامل‌های watchOS 10.4، macOS Sonoma 14.4، tvOS 17.4، visionOS 1.1 و HomePod 17.4 را منتشر کرده که شامل ویژگی‌های جدید شده و مشکل نمایشگر اپل واچ را رفع می‌کنند. 

پس از اینکه iOS 17.4 مشکلات بسیاری را برطرف کرده و یک حرکت بزرگ از سمت اپل بود، حال وقت آن رسید تا watchOS 10.4 با آپدیت خود مشکلات نمایشگر اپل واچ را برطرف سازد.

ویژگی های جدید آپدیت watchOS 10.4

ویژگی های جدید آپدیت watchOS 10.4
  • 28 ایموجی جدید
  • برای نمایش اعلان کامل ضربه بزنید
  • پس کد Apple Pay

با watchOS 10.4، اپل واچ شما اکنون توانایی دارد تا 28 ایموجی جدید را در iMessage یا سایر برنامه‌های چت روی ابزارهای پوشیدنی به نمایش درآورد.  

علاوه بر این، شرکت کوپرتینویی افزود که  «watchOS 10.4 شامل ویژگی‌ها، بهبودها و رفع اشکال‌های جدید می‌شود» و اصلی‌ترین ممکن است عملکرد جدید Tap to Show Full Notification محسوب شود. در حالی که این به سادگی امکان می‌دهد تا برای گسترش اعلان روی نمایشگر اپل واچ دو بار ضربه بزنید، این یک آپدیت بسیار مهم و با استفاده آسان است که نیاز مخاطب را برآورده می‌سازد.

یکی دیگر از موارد افزوده شدن پس کد اپل پی است. گزینه Confirm with AssistiveTouch اکنون به جای تکیه بر دوبار کلیک روی دکمه کناری برای تأیید پرداخت اپل واچ که می‌تواند مورد سوء استفاده باشد، یک رمز عبور نیاز دارد.

صحبت از امنیت و رفع اشکال شده، مهم ترین مورد در آپدیت watchOS 10.4 حل مشکل «شبح لمسی» اپل واچ محسوب می‌شود. تیم نرم افزاری اپل به نوعی توانسته حساسیت صفحه نمایش لمسی اپل واچ را بهبود بخشد تا از لمس غلط که بسیاری از کاربران اپل واچ با آن رو به رو هستند، مانع شود.

 گذشته از آن باگ لمسی کاذب اپل واچ موجب شده تا محتوا نمایشگر به خودی خود و بدون ورود انگشت کاربر به حرکت دربیاید. در برخی مواقع، این مشکل در سطحی بد بوده که برخی از دارندگان اپل واچ در حالی که سعی کرده رمز عبور خود را بزنند، حساب کاربری قفل می‌شد.

اپل مشخص نکرده در پشت مشکلات لمس شبح ساعت که موجب شده صفحه‌نمایش حرکت کند، چیست و به سادگی فهرست کرده  که آپدیت watchOS 10.4 «مشکلی را حل می‌کند که موجب شده برخی از کاربران لمس‌ کاذب روی نمایشگر را داشته باشند».

رفع اشکال مهم دیگری که با آپدیت watchOS 10.4 فراهم آمده، این است که اپل واچ مخاطبین را برای «برخی از کاربران» همگام‌سازی نکرده، زیرا اپل برای حل این مسئله، برخی از مشکلات ارتباطی ناشناس را فراهم آورد.

علاوه بر مشکل لمس کاذب،  این شرکت همچنین تضاد احتمالی بین دو دستگاه و ویژگی نسبتاً جدید را حل نمود. اگر اپل واچ دارید و از هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو استفاده می‌کنید، اکنون تداخل حرکت انگشت برطرف است.

اپل با واچ سری 9 و اولترا 2 ژست Double Tap را برای کنترل و پیمایش ساعت فراهم کرد. به طور تصادفی، حرکت کوچک انگشتان را نیز به یکی از پایه‌های اصلی ناوبری Vision Pro تبدیل نمود.

مدت کوتاهی پس از عرضه ویژن پرو، اپل متوجه شده که پوشیدن ساعت و ویژن پرو با هم دستورات اشتباه را به دنبال داشته که برای هر دو تداخل آمیز است. در watchOS 10.4، زمانی که از اپل ویژن پرو همراه اپل واچ استفاده کنید، می‌توان گزینه جدید Ignore Double Tap را فعال کرد.

 به هر حال آپدیت جدید شامل ویژگی‌های کاربردی زیادی شده و مشکلات سخت را حل می‌کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *