،

این کاربران گوشی‌های اپل غرامت 150 دلاری دریافت خواهند کرد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پرداخت غرامت اپل به دارندگان گوشی های آیفون قدیمی

اپل تا 150 دلار کانادا به هر صاحب آیفون آسیب دیده برای کاهش عملکرد پرداخت می‌کند.

اپل قصد دارد تا 14.4 میلیون دلار به اعضای واجد شرایط یک دعوی دسته‌جمعی در کانادا بپردازد که گفته می‌شود این شرکت عمداً عملکرد برخی از آیفون‌های قدیمی را لغو کرده است.

CBC گزارش می‌دهد که هر مدعی می‌تواند انتظار دریافت بین 17.50 تا 150 دلار را داشته باشد، بسته به تعداد ادعاهای ارسال شده (از طریق MacRumors).

در اواخر سال 2017، مشخص شد که اپل در حال کاهش سرعت برخی از مدل‌های قدیمی آیفون است و این تصور ایجاد می‌کند که این شرکت این کار را انجام می‌دهد تا مردم را مجبور به ارتقاء به یک مدل جدید کند. اپل با توضیح این که از آنجایی که باتری‌های قدیمی توانایی کمتری در ارائه بارهای اوج انرژی دارند، یک ویژگی مدیریت انرژی را برای جلوگیری از خاموش شدن غیرمنتظره اجرا کرد.

مشتریان از عدم شفافیت ناراضی بودند و پرونده‌های قضایی زیادی تشکیل شد. این شرکت عذرخواهی کرد و همچنین قیمت تعویض باتری را از 79 دلار به 29 دلار کاهش داد.

اپل هر گونه تخلفی را رد کرده است، اما تصمیم گرفته است تا در هزینه‌های دادرسی صرفه‌جویی کند.

همه ساکنان کانادا، به استثنای کسانی که اهل کبک هستند، آیفون 6، آیفون 6 پلاس، آیفون 6 اس، آیفون 6 اس پلاس، یا آیفون SE با iOS 10.2.1 یا جدیدتر نصب یا دانلود شده یا آیفون 7 یا آیفون 7 پلاس با iOS دارند. 11.2 یا جدیدتر نصب یا دانلود شده قبل از 21 دسامبر 2017، ظاهراً واجد شرایط تسویه حساب هستند. برای دریافت وجه باید شماره سریال آیفون خود را وارد کنید.

یک فرم درخواست در روزهای آینده در دسترس خواهد بود و اعضای انجمن باید آن را پر کرده و برای دریافت پول ارسال کنند.

این شرکت قبلاً موافقت کرده بود تا 500 میلیون دلار به‌مصرف کنندگان آسیب دیده در ایالات متحده برای حل و فصل یک دعوی مشابه بپردازد. این شرکت در اوایل سال جاری شروع به ارسال مبالغ برای آن شکایت کرد و برخی از آنها 92.17 دلار دریافت کردند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *