،

تقدیر هافینگتون پست از برادران ایرانی طراح Snow Google Easter

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:

شاید تاکنون افزونۀ Snow Google Easter را استفاده کرده باشید و اگر از شما بپرسند که این صفحه چگونه است حتماً رأی مثبت به آن می‌دهید. صفحه‌ای که برای مخاطبان در هر گروه سنی، پیشنهادی جالب و هیجان‌انگیز دارد؛ و ساعت‌ها، مخاطب را در صفحۀ خود نگه می‌دارد.

اما این افزونه چیست؟ چگونه ایجاد شد و داستان محبوبیت آن چه طور شکل گرفت؟

هافینگتون پست به مناسبت سیزدهم آگوست روز جهانی لبخند از دو برادر ایرانی تشکر کرد که لبخند را به کاربران گوگل هدیه دادند. امیر و امید زاراگو؛

در ادامۀ این مطلب همراه ما باشید تا داستان جذاب طراحی این افزونه برای گوگل و دلیل تقدیر هافینگتون پست را بخوانید.

فراخوان گوگل برای طراحی جذاب در کریسمس

سه ماه پیش از کریسمس 2011، تیم گوگل به تکاپو افتاد تا هدیۀ ویژه‌ای به کاربران خود بدهد هدیه‌ای که هم حال‌وهوای جشن داشته باشد و هم این‌که مخاطبان را ساعت‌ها در صفحۀ گوگل نگه دارد. او در صفحۀ خود یک نظرسنجی گذاشت و از کاربران خواست تا هر پیشنهادی دارند ارائه دهند؛ هزاران ای‌میل و پیشنهاد از سرتاسر دنیا به گوگل فرستاده شد اما سرانجام ایدۀ دو جوان ایرانی، در صدر همۀ پیشنهادها قرار گرفت و تیم گوگل را مجاب کرد تا آن را اجرایی کنند.

پیشنهاد  امیر و امید زاراگو که ملیتی ایرانی-آمریکایی دارند به مذاق تیم گوگل خوش نشست؛ «افزونۀ بازی و سرگرمی با تِم زمستانی یعنی بارش برف و هوای مه‌آلود.» دلیل اصلی امیر و امید- دانش‌آموزان سال اول رشتۀ جامعه‌شناسی کالج گینگز در شهر نیوجرسی- این بود که تعطیلات زمستانی، فرصت مناسبی برای باهم بودن اعضای خانواده کنار یکدیگر است و چه خوب که این فرصت به تفریح و شادمانی در گوگل بگذرد؛ در واقع صفحۀ گوگل، به‌عنوان عضوی از اعضای خانواده به حساب می‌آید که افراد می‌توانند کنار هم و به لطف گوگل، لحظه‌های خوشی را سپری کنند.

چنین دلیلی منطقی و جالب به نظر می‌رسید بنابراین، تیم طراحی گوگل، سریعاً دست به کار شد. نتیجه، بسیار باورنکردنی بود. در عرض یک روز از نمایش این افزونه، ترافیک گوگل به 10 میلیون کاربر رسید.

هافینگتون پست که این مطلب را تهیه و گزارش کرده است نوشت: «صفحه اصلی موتور جستجوی گوگل در سال‌های اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده.  با مجموعه وسیعی از به اصطلاح doodle های گوگل، این شرکت بیش از 1000 بار لوگوی خود را تغییر داد و تقریباً با هر مناسبتی، سعی کرد شگفتانه‌ای جدید برای کاربران خود داشته باشد اما این‌بار، این دو جوان ایرانی، خلاقیتی به خرج دادند که نه تنها در روزها و شب‌های سال نو بلکه برای همیشه کاربران را- از کودکان تا پدربزرگ‌ و مادربزرگ‌ها- سرگرم می‌کند و لحظات شادی را برای آنان رقم خواهد زد. امکان ندارد شما وارد این صفحه شوید و بازی مار را کنار خانواده انجام ندهید. بازی‌ای که برای کودکان شادی‌بخش و برای بزرگترها، نوستالژی است. باید به این دو برادر ایرانی و تیم طراحی گوگل گفت: متشکریم.»

افزونۀ سرگرمی گوگل

موتور جستجوگر گوگل هرچند وقت یک‌بار، افزونه و یا قابلیت‌هایی را اضافه می‌کند که هرکدام با کارایی‌هایی همچون آموزش، هنر، سرگرمی و… بسیار برای مخاطب جذاب و ارزشمند است.

یکی از این افزونه‌ها، صفحه‌ای که برای سرگرمی مخاطبان تهیه شده و بسیار هم کاربردی است.

کافی‌ست عبارت  Snow Google Easter را جست‌وجو کنید و یا وارد این نشانی شوید https://elgoog.im/let-it-snow/

ابتدا می‌بینید که گلوله‌های کریستالی و زیبای برف شروع می‌کنند به باریدن.

بعد از چند ثانیه، تمام صفحه، مه‌آلود می‌شود.

اما نگران نباشید اتفاق خاصی نیفتاده این یکی از جذابیت‌های این صفحه است. کافی است سه خط رنگی در گوشۀ سمت چپ بالا را کلیک کنید. منوی پیش روی شما باز می‌شود که سه ستون دارد و در هر ستون، برنامه‌ای جذاب وجود دارد که با انتخاب آن، ساعت‌ها، سرگرم و شادید.

به‌عنوان مثال با انتخاب google Mirror ، صفحه برای شما برعکس می‌شود.

اگر google Fan را انتخاب کنید پنکه‌ای با لوگوی گوگل در صفحه قرار می‌گیرد که با انتخاب دکمه‌ها می‌توانید شدت وزش باد یا چرخش آن را تنظیم کنید. و یا google Snack می‌تواند لحظاتی شما را سرگرم کند و با آن میزان دقت و تمرکز خود را بسنجید.
این افزونه برای لحظاتی که کنار خانواده و یا دوستان هستید و احیاناً حوصله‌تان سر رفته بسیار کاربردی است. لحظاتی از شبکه‌های اجتماعی و دنیای خبرهای استرس‌آور دور شوید و در این صفحه، کنار اعضای خانواده و یا دوستانتان، لحظات شادی را به خود هدیه دهید

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *