،

تصویب لایحه ممنوعیت تیک تاک در ایالات متحده

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
تصویب لایحه ممنوعیت تیک تاک در ایالات متحده

روز چهارشنبه مجلس نمایندگان ایالات متحده، لایحه‌ای را تصویب کرد که براساس آن برنامه تیک تاک در این کشور ممنوع خواهد شد.

با کسب 352 رای موافق و 6 رای مخالف، اکنون تیک تاک به ممنوعیت در ایالات متحده نزدیک می‌شود. البته مرحله بعدی تصویب در مجلس سنا و سپس امضا رییس جمهور در کاخ سفید است تا این برنامه را رسما به ممنوعیت کامل برساند.

لایحه مورد اشاره به عنوان “قانون حمایت از آمریکایی ها در برابر برنامه های کاربردی کنترل شده توسط دشمنان خارجی” به تصویب رسید. نمایندگان ایالات متحده معتقدند که برنامه چینی چون تیک تاک که توسط میلیون‌ها امریکایی استفاده می‌شود، امنیت این کشور را تهدید می‌کند و نباید گذاشت چنین برنامه‌هایی به سادگی در این کشور فعالیت کنند.

با این لایحه، شرکت مادر تیک تاک یعنی ByteDance خواسته شده تیک تاک را کنار گذاشته یا کشور ایالات متحده را ترک کند. البته تنها راه ByteDance فروش منافع خود به امریکاست تا بتواند به فعالیت ادامه دهد.

در حقیقت برای ادامه فعالیت TikTok در ایالات متحده، شرکت ByteDance می‌بایست الگوریتم مورد نظر خود را که مسئول تنظیم محتوا بر اساس ترجیحات کاربران آمریکایی بوده، کنار گذاشته و دیگر به آن مراجعه نکند. این لایحه همچنین موجب خواهد شد تا گوگل پلی و اپ استور در ایالات متحده از ارائه تیک تاک خودداری کنند.

هند از اولین کشورهایی بود که سال 2020 تیک تاک و سایر برنامه‌های چینی را برای حفظ امنیت ملی خود پیرامون جاسوسی‌ چین ممنوع کرد. پیشتر هم گفته شد، این لایحه اکنون به سنا رفته تا توسط نمایندگان به تصویب برسد و در نهایت به امضا رییس جمهور ایالات متحده خواهد رسید.

با انجام این فرآیند، ممنوعیت تیک تاک در این کشور رسمی خواهد شد و کاربران باید به سراغ برنامه‌های جایگزینی چون اسنپ، اینستاگرام و برخی اپ‌های مشابه بروند. مدتهاست که ماجرای ممنوعیت تیک تاک در ایالات متحده برقرار است اما هیچ گاه عملی نشده بود، اکنون شاهد نزدیک شدن ممنوعیت آن در این منطقه هستیم و باید منتظر ماند تا مشخص شود واکنش شرکت مادر تیک تاک یعنی ByteDance چه خواهد بود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *