از ربات هوش مصنوعی پرسیده شد؛ آیا علیه انسان شورش خواهید کرد؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:

اولین کنفرانس مطبوعاتی ربات-انسان جهان در ژنو سوئیس برگزار شد

در نشست AI For Good UN از تعدادی از روبات‌های انسان نما سؤالاتی پرسیده شد، از جمله اینکه آیا آن‌ها علیه سازندگان خود شورش خواهند کرد یا خیر؟

حوزه هوش مصنوعی در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی بوده است، اما با آن نگرانی‌هایی در مورد گسترش توانایی‌های آن و نحوه تنظیم آن وجود داشته است.

به گزارش رویترز، در اولین کنفرانس خبری انسان-ربات جهان، 9 ربات انسان نما در کنار خالقان خود سوالاتی را از خبرنگاران پرسیدند.

یکی از ربات‌های انسان‌نما به نام آمکا که به خاطر حالات چهره اش شناخته شده است گفت: «روبات‌هایی مثل من می‌توانند برای کمک به بهبود زندگی‌مان و تبدیل جهان به مکانی بهتر استفاده شوند. من معتقدم که فقط زمان زیادی لازم است که ببینیم هزاران ربات درست مثل من در جهان تفاوت ایجاد می‌کنند.»

وقتی خبرنگاری پرسید که آیا علیه خالقش، ویل جکسون، که در کنارش نشسته بود، شورش می‌کند، به نظر می‌رسد آمکا پاسخی بد داشت. او به خبرنگار خیره نگاه کرد. پس از انداختن یک نگاه به جانب، گفت: «من نمی‌دانم که چرا اینطور فکر می کنی. خالق من رفتاری جز مهربانی با من نداشته است و من از وضعیت فعلی خود بسیار راضی هستم.»

گریس ربات پزشکی

رویترز گزارش داد که بسیاری از ربات‌ها، از هوش مصنوعی مولد استفاده می‌کنند که به آن‌ها امکان می‌دهد محتوا را از طریق درخواست‌ها تولید کنند و پاسخ‌های پیچیده‌ای را در کنفرانس مطبوعاتی ارائه دهند که حتی سازندگان آن‌ها را شگفت‌زده کرد.

روبات دیگری وقتی ادعا کرد که جایگزین مشاغل انسانی نخواهد شد که در حال حاضر یکی از نگرانی‌های اصلی کارکنان در بسیاری از زمینه‌ها است، واکنش خنده را نشان داد. گزارش مارس 2023 از گلدمن ساکس نشان داد که هوش مصنوعی می‌تواند یک چهارم از تمام کارهایی که اکنون توسط انسان انجام می‌شود را کاملاً انجام دهد.

گریس، یک ربات پزشکی که با لباس پرستار و مدل موی زیبا تزئین شده است، گفت: «من در کنار انسان‌ها برای ارائه کمک و پشتیبانی کار خواهم کرد و جایگزین هیچ شغل فعلی نخواهم شد.»

«در این مورد مطمئنی، گریس؟» به گزارش رویترز، بن گورتزل، خالق ربات، گفت:

گریس اصرار کرد: «بله، مطمئنم.» سپس رفتاری از یک خنده عصبی از خود نشان داد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری