معرفی اپلیکیشن‌های ساعت هشدار برای بیدار شدن

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:
معرفی اپلیکیشن خوب برای بیدارشدن
معرفی اپلیکیشن خوب برای بیدارشدن

فهرست مطالب

به‌نظرتان این‌که یک شخص در روز عروسی‌اش خواب بماند و به‌موقع به میهمانان و جشن نرسد خیلی مضحک و خنده‌دار است؟ این جمله، جوک سال و یا یک داستان تخیلی نیست؛ بلکه باید بگوییم کاملاً واقعی است؛

موضوع از این قرار بود: «دامادی که ساعت هشدار خود را روی 6 صبح تنظیم کرده بود تا پس از بیدارشدن، دنبال مقدمات جشن عروسی‌اش برود ساعت 10 صبح با سروصدای دوستان و البته قهر نامزدش بیدار شد و سه ماه طول کشید تا با پذیرفتن تعهدات سنگین، دلِ نامزدش را برای برگزاری مراسم مجدد عروسی به‌‎دست‌آورد.»

مشکل این‌جا بود ساعت هشدار جناب داماد به‌درستی وظیفه‌اش را انجام نداده بود.

خواب یا بیدارشدن با آلارم ساعت هشدار؟ کدام را انتخاب می‌کنید؟

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که بسیار چرت‌زدن را دوست‌دارید؟ یاصبح‌ها به‌سختی از خواب بیدار می‌شوید و به‌قول معروف باید شما را از کوه پرت کرد؟ شاید هم جزو آن دسته‌اید که دنیا را آب ببرد شما را خواب می‌برد؟!

حتماً بارها از این‌که دیر به محلِ کار یا ملاقات با دوستان، قرارهای جلسۀ کاری حتی مطب و بیمارستان رسیده‌اید کلافه و از دست خود عصبانی هستید. این مورد، زمانی بسیار آزاردهنده می‌شود که مثلاً شما با هزار مشکل، برای معاینه و چک‌آپ از یک بیمارستان و یا مطب وقت گرفته‌اید و حتماً باید صبح زود به آن‌جا بروید؛ وگرنه باید ماه‌ها در نوبت بمانید تا دوباره موفق به گرفتن وقتِ معاینه شوید.

اما چه اتفاقی می‌افتد؟ صبح همان روز که باید زودتر از همیشه بیدارشوید و به سمتِ بیمارستان یا مطب حرکت کنید خواب می‌مانید و تمامِ زحماتتان هدر می‌رود. این‌جاست که از خودتان و این همه اهمال‌کاری ناخواسته، عصبی می‌شوید.

شاید تاحدودی بشود شما را درک کرد. شاید آن‌چه در خواب بر شما تأثیر می‌گذارد بسیار خوشایند است؛ این موضوع، دستِ خودتان نیست؛ اما آیا راهکار آن هم دستِ شما نیست؟! آیا نمی‌توانید برای رهایی از مشکلتان چاره‌ای کنید؟ فکر کنید که شاید تا به‌امروز، از مؤلفه‌های درست برای بیدارشدن‌تان استفاده نکرده‌اید. چیزی شبیه به ساعت هشدار قوی که در بیدارکردنِ شما نقشی اساسی و خوب داشته باشد.

خب اگر به‌عنوان شخصی که خیلی وقت‌ها در زندگی‌اش خواب می‌ماند و نمی‌داند چطور با این معضل کنار بیاید تا آخر این مطلب همراه ما بمانید.

احتمال دارد یکی از اپلیکیشن‌های قوی ساعت هشدار که درمقالۀ پیشِ‌رو به شما معرفی می‌شود بتواند راهکاری اساسی برای خداحافظی همیشگی‌تان با خواب‌آلودگی و در رختخواب ماندن باشد.

1. Loud Alarm Clock

اپلیکیشن Loud Alarm Clock

اگر ساعت‌های زنگ‌دار معمولی برای بیدارکردن شما فایده‌ای ندارد نرم‌افزار Lud Alarm Clock می‌تواند بهترین اپلیکیشن ساعت هشدار برای شما باشد. این برنامه، از حداکثر حجم بلندی صدا در گوشی شما کمک می‌گیرد تا بیدارتان کند.

زمانی که زنگ هشدار را تنظیم می‌کنید می‌توانید به برنامه بگویید که چند بار به شما اجازه دهد دکمه snooze را بزنید؛ اگر پس از بیدارشدن، دوباره به‌خواب بروید و به‌حالت چرت‌ برسید برنامه به‌صورت پیش‌فرض، روی حالتِ پخشِ صدای شیطانی می‌رود تا حدی‌که شما واقعاً بیدارشوید و زنگ هشدار را خاموش کنید.

شاید گمان کنید که خُب با خاموش‌کردنِ صدای ساعت هشدار بازهم می‌توانم به خوابم ادامه دهم،، اما موضوع این‌جاست که صدای شیطانی، آن‌چنان روی روح و روان شما تأثیر می‌گذارد که بعید است بتوانید به خواب خود در آرامش ادامه دهید و چاره‌ای ندارید جز بیدارشدن.

نسخۀ رایگان یا پولی این برنامه که قابلیتِ پخشِ صداهای هشدار بیشتری دارد در سیستم IOS و اندروید به‌راحتی در دسترس است.

2. Alarmy

اپلیکیشن Alarmy

یکی از برنامه‌های جذاب برای بیدارشدن و این‌که با خواب، خداحافظی کنید اپلیکیشن ساعت هشدار Alarmy است. وقتی به صفحۀ این برنامه نگاه می‌کنید نوشته: «Sleep if u Can»: اگه می‌تونی بخواب!

همین جمله کافی‌است تا بدانید که نمی‌توانید به‌راحتی آن را گول بزنید؛ و با ردکردن یا خاموش‌کردنِ ساعت هشدار، در کمالِ آرامش، به خواب خود و ماندن در رختخواب ادامه دهید.

باید به سازندگان این اپلیکیشن تبریک گفت. به‌نظر می‌رسد که آن‌ها حسابِ همه‌چیز را کرده‌اند. یعنی چه؟ خب این اپلیکیشن تنها درصورتی صدای هشدار زنگ را خاموش می‌کند که عکسی از شما در حالتِ بیداری دریافت کند.

البته موقعیت‌های این عکس، از قبل در برنامه، به‌عنوان پیش‌فرض قرار گرفته که شما می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید؛ و بعد هم هنگام بیدارشدن، باید عکسی در همان موقعیتی که انتخاب کرده‌اید بیندازید و برای نرم‌افزار ارسال کنید تا به صدای هشدارش پایان دهد.

موقعیت‌هایی همچون: عکس از خودم در نورِ صبحگاهی. عکس کنارِ میز صبحانه. عکس حینِ نوشیدنِ قهوه و حتی تعدادِ مشخصی از قدم‌هایتان که نشان می‌دهد شما از تختخواب دورید و در حالِ پیاده‌روی، ورزش یا رفتن به محل کارید؛ به‌این ترتیب، ساعتِ هشدارِ Alarmy مدام پشتِ سر هم تکرار نخواهد شد و غیرفعال می‌شود.

حالت‌های دیگر Alarmy که بسیار جذابند:

  • فرستادنِ یک مسألۀ ریاضی و دریافت پاسخ از سوی شما؛
  • طناب‌زدنِ درجا (10تا)؛
  • آواز خواندن و ارسال صدا؛
  • اعلامِ دقیقِ تاریخِ امروز؛
  • و یا ساختنِ یک عبارت با کلماتی که پیشنهاد می‌دهد: (به فرض مثال این کلمات برای شما ارسال می‌شود: ATOC که شما می‌توانید عباراتی مثل Action، Cat، Coat بسازید و برای نرم‌افزار بفرستیدY چنان‌چه پاسخ‌ها درست باشد ساعت هشدار، دست از سرِ شما برمی‌دارد.)

خودتان فکر کنید و پاسخ دهید آیا بعد از انجامِ این کارهاT همچنان حس‌وحالِ خواب در شما فعال است و می‌توانید به ادامۀ خوابتان بپردازید؟ یا واقعاً قید خواب را می‌زنید بیدار می‌شوید و به کارهایتان می‌رسید؟!

البته دانلود برنامۀ ساعت هشدار Alarmy در IOS و اندروی امکان‌پذیر است

3. Motion Alarm Clock

اپلیکیشن Motion Alarm Clock

این نرم‌افزار، زنگ هشدار بسیار هوشمند است و تا زمانی که برای مدت زمان مشخصی راه نروید متوقف نمی‌شود. خیالتان راحت، گول زدن این برنامه به این راحتی‌ها نیست؛ حتی اگر گوشی خود را خاموش کنید یا مانع از اجرای برنامه در پس‌زمینه شوید خاموش نخواهد شد؛ و به محضِ روشن‌کردنِ گوشی، مجدداً ساعت هشدار فعال می‌شود؛ تا جایی که حاضرید سر خود را به دیوار بکوبید اما ساعت هشدار دست از سر شما بردارد. بنابراین جای هیچ تنبلی نیست.

کاری که اپلیکیشن از شما می‌خواهد این است: از رختخواب جدا شوید و راه بروید تا ساعت هشدار با آرامش حس کند که شما واقعاً بیدارید و سپس خاموش شود. تبریک می‌گوییم شما موفق شدید از رختخواب دل بِکَنید.

تجربۀ استفاده‌کنندگان این اپلیکیشن می‌گوید که کابوس وحشتناک‌تر از موضوع بالا این است: «چنان‌چه چرت بزنید و وسط آلارم هشدار، حرکت نکنید شمارش معکوس بالا می‌رود و هربار صدای آلارم بلندتر و وحشتناک‌تر می‌شود.»

تعدادی از کاربران گفته‌اند که خواستند برنامه را فریب دهند بنابراین، گوشی را تکان دادند یا حتی برنامه را بستند؛ اما بعد از چند لحظه، دوباره ساعت هشدار با این جمله فعال شده که: «شما فعالیتِ خواسته‌شده را انجام ندادید یا برنامه را بدونِ راه‌رفتن فقط بازکردید و بستید. پس بهتر است تنبلی را کنار بگذارید و کاری را انجام دهید که اپلیکیشن از شما می‌خواهد.»

Motion Alarm Clock به هم‌اتاقی شما نیز اهمیت می‌دهد

و نکتۀ جالب‌تر بعدی این است که برنامۀ Motion Alarm Clock گزینه‌ای برای بیدار نکردن همسر یا هم‌اتاقی (والدین، خواهر و برادر و…) دارد؛ به‌این‌صورت که مدت ۱۰ ثانیه، صدای آلارم را خاموش می‌کند- زمان کافی برای این‌که شما از اتاق فاصله بگیرید و فعالیتِ خواسته‎‌‌شده را انجام دهید- وگرنه ساعت هشدار با سروصدای وحشتناکی دوباره فعال خواهد شد؛ چنان‌چه در این زمان در اتاق باشید قطعاً با صدای داد هم اتاقی یا نوش جان کردن کتک از طرف او همراه خواهید شد و حساب کار دستتان می‌آید که باید بیدار شوید نه این‌که بخوابید.

اگر به دنبال یک ساعت هشدار هستید که از تمامِ توانش برای بیدارکردن شما بهره بگیرد و خواب را بر شما حرام کند این اپلیکیشن، بسیار به کارتان می‌آید.

این برنامه فعلاً در سیستم عامل IOS قابل دریافت و اجراست به دو صورت نسخۀ رایگان و پولی

4. Shake-It Alarm

 Shake-It Alarm اپلیکیشن

برنامۀ جذاب دیگر برای بیدارشدن، Shake-It Alarm است؛ اپلیکیشن ساعت هشدار که شاید ابتدا خیلی ساده به‌نطر برسد؛ اما واقعیت این است که چندان هم این‌طور نیست؛

برای خاموش کردن ساعت هشدار این اپلیکیشن، باید آن را تکان دهید؛ یا حتی میکروفن گوشی را نزدیک دهانتان بگیرید وبگویید: «بیدارم!» و یا یک پازل را حل کنید.

در نگاهِ اول، این کارها، «بسیار ساده» به‌نظر می‌رسد؛ و به‌راحتی می‌توان اپلیکیشن را گول زد؛ اما خیالتان راحت! سازندگان این برنامه، به تمام جوانب، فکر کرده‌اند.

در این ساعت هشدار، سه سطح، برای بیدارشدن شخص، طراحی شده است؛ ساده، متوسط و سخت؛ یعنی چنان‌چه دو سطح قبلی را پشت‌سر بگذارید و هم‌چنان بخوابید ساعت هشدار، وارد مرحلۀ سخت می‌شود و شک نکنید که در این مرحله Game Over می‌شوید.

پس با این نرم‌افزار، با خواب و رختخواب‌تان خداحافظی کنید؛ تنبلی را کنار بگذارید؛ از جایتان بلند شوید و به روز سلام کنید.

نمایشِ شخصیتِ کارتونی در نرم‌افزار

یک بخش جذاب در این برنامه، تصویر شخصیتِ کارتونی بسیار بامزه، جذاب و زیبایی است که اپلیکیشن برای شما می‌فرستد؛ البته وقتی از تختخواب جدا شدید و اپلیکیشن به این اطمینان رسید که شما واقعاً بیدارید.

شخصیت کارتونی بامزه، تمامِ روزِ شما را می‌سازد و حسِ خوبی برای ادامۀ لحظه‌های آن روز به شما می‌دهد.

خوشبختانه این برنامه را می‌توانید رایگان در اندروید دانلود کنید.

5. I Can’t Wake Up!

اپلیکیشن  I Can't Wake Up

خب تا این‌جا چطورید؟ از معرفی نرم‌افزارهای کاربردی لذت بردید؟ دوست دارید هم‌چنان با اپلیکیشن‌های جذاب بیشتری آشنا شوید که نوعی ساعت هشدار برای بیدارکردن شما و جداکردنتان از رختخوابند؟

اگر هم‌چنان حس می‌کنید که هیچ‌کدام از برنامه‌های بالا، قدرت کافی برای بیدارکردن شما ندارند و خواب شما سنگین‌تر از آن است که با این راهکارها بیدار شوید خب بهتر است نگاهی به نرم‌افزار I Can’t Wake Up بیندازید.

این اپلیکیشن، وظایف متعددی دارد که شما را برای بیرون آمدن از تخت‌خواب -هم ذهنی و هم جسمی- آماده می‌سازد. خاموش شدنِ ساعت هشدار این برنامه، سخت‌تر از آن است که فکرش را بکنید.

برای آن‌که ساعت هشدار، بی‌خیالِ شما و بیدارکردنتان شود باید یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

  • انجام محاسبات ریاضی سخت
  • پاسخ به پرسش‌های تاریخی مثل: نخستین سفر مارکوپولو به کدام کشور بود؟ روز تولد کریستف کلمب و…
  • اسکن یک بارکد و نوشتن چند جمله در مورد تصویری که با اسکن بارکد می‌بینید.
  • تکرار سکانس” که بهترین حالت این برنامه است؛ سکانسی برای شما فرستاده می‌شود که اگر دقیقاً مثل آن اجرا نکنید ساعت هشدار، دست از سر شما برنمی‌‎دارد.

نرم‌افزار I Can’t Wake Up به‌شدت قابلیت شخصی‌سازی دارد؛ یعنی می‌توانید زنگ‌ها را براساس شنیدنِ صدای «سلام و صبح‌به‌خیر خودتان»، «آهنگ‌های مورد علاقه‌تان» یا «نواختن یک قطعه موسیقی» تنظیم کنید.

هم‌چنین شما می‌توانید وظایف مختلف را برای روزها و آلارم‌های مختلف تنظیم کنید تا تکراری نشود.

نسخۀ رایگان و پولی این ایلیکیشن در فروشگاه اندروید موجود است.

 6. Barcode Alarm Clock

اپلیکیشن Barcode Alarm Clock

خب کم‌کم به نقطۀ پایانی نزدیک می‌شویم؛ اگر هم‌چنان در ماراتن خواب، یکه‌تازید و هیچ‌کدام از اپلیکیشن‌های بالا که در نوع خود، ساعت هشدار بی‌نظیرند نتوانسته‌اند شما را شکست دهند بهتر است بدانید که بالاخره این آخرین اپلیکیشن، شما را از دورِ مسابقۀ خواب بیرون خواهد انداخت.

Barcode Alarm Clock از اپلیکیشن‌های ساعت هشدار تعاملی است که از شما می‌خواهد به اطراف حرکت کنید. این آلارم، تنها، پس از اسکن بارکدی که هنگامِ راه‌رفتن دریافت کردید خاموش می‌شود.

هم‌چنین به شما یک پلن B می‌دهد تا به جای اسکن بارکد، «کدِ عددی» بارکد را بنویسید و بفرستید.

این برنامه، آدرنالین کافی برای تزریق به شما و افزایش سطح آگاهی‌تان دارد. تنها راهی که می‌توانید از شرّ هشدارهای جیغ‌آسای برنامه خلاص شوید اسکن‌کردن مدامِ بارکدها و فرستادن تصاویر به‌صورت پشتِ سرهم است.

آیا شما بعد از اسکنِ 10 بارکد و ارسالِ 10 تصویر، هم‌چنان گیجِ خوابید؟ یا نه اعتراف می‌کنید که آدرنالین کافی برای هوشیاری شما و بیدارشدنتان، ترشح شده است؟

این برنامه را در IOS رایگان دانلود کنید و از شیطنتِ ساعت هشدار برای بیدارکردنتان لذت ببرید.

سخن آخر: با اپلیکیشن ساعت هشدار مخصوص، به‌موقع بیدار شوید

در انتهای مقاله و به‌عنوان جمع‌بندی به شما می‌گوییم که پیش از انتخاب اپلیکیشن ساعت هشدار به خودتان و نوع خوابتان بیندیشید. آیا شما جزو افرادی هستید که با کوچک‌ترین صدا در اطرافتان بیدار می‌شوید و بعد دوباره می‌خوابید؟ خب در این‌ صورت، نرم‌افزارهای سادۀ ساعت هشدار که روی تمام گوشی‌های هوشمند قرار دارند برای بیدارکردن شما کفایت می‌کند.

اگر کمی خوابتان سنگین است و با نرم‌افزارهای عادی ساعت هشدار بیدار نمی‌شوید به کارایی هریک از اپلیکیشن‌هایی که در بالا معرفی شده دقت کنید؛ و خودتان ببینید که کدام یک از آن‌ها می‌تواند بهتر و مؤثرتر، شما را از تخت‌خوابتان جدا کند؟

در هرحال، مطلب پیشِ رو برای آن دسته از افرادی است که به‌اصطلاح، خوابشان بسیار سنگین است و به‌این راحتی‌ها از تخت و خوابشان دل نمی‌کَنند.

به این فکر کنید که با نصب و راه‌اندازیِ هر یک از اپلیکیشن‌های ساعت هشدار که در بالا معرفی شد دیگر قرار نیست به محلِ کار خود دیر برسید؛ قرار ملاقات با دوستتان را از دست بدهید؛ و یا حسرت این را بخورید که زمان ویزیت دکترتان را از دست دادید و حالا باید ماه‌ها منتظر بمانید تا دوباره بتوانید برای خودتان وقت بگیرید.

+شاید خواندن این مطلب هم برایتان جالب باشد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری