بهترین برنامه‌های مدیریت پسورد 2023: بررسی محصولات برتر+رایگان

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
برنامه مدیریت رمز عبور ایمن

اگر هنوز از نام حیوان خانگی خود برای ورود به حساب بانکی خود استفاده می‌کنید، در واقع باید در انتظار یک فاجعه باشید.

ما گاه در رمزهای عبور وحشتناک عمل می‌کنیم. به‌عبارت ساده، ما از ایجاد آن‌ها لذت می‌بریم و آن‌ها را خیلی آزادانه به اشتراک می‌گذاریم. در واقع، همان چیزی که می‌تواند امنیت آنلاین ما را تضمین کند، بزرگترین مانع ما در برابر آن شده است. اگر فکر می‌کنید دلایل خوبی برای عدم استفاده از نرم افزار مدیریت رمز عبور دارید، می‌توانیم به شما بگوییم که سخت در اشتباه‌اید.

بهترین برنامه مدیریت رمز عبور (پسورد) شما را از بار ایجاد و به‌خاطر سپردن لاگین‌های پیچیده و منحصر به‌فرد به تنهایی رها می‌کنند. و آن‌ها با رمزگذاری اطلاعات ورود به سیستم شما در یک خزانه مجازی؛ چه به‌صورت Local یا در فضای ابری، از رمزهای عبور شما محافظت می‌کنند و فقط با یک رمز عبور اصلی اجازه دسترسی را می‌دهند. اگر به دنبال تقویت قدرت امنیتی خود هستید، یک برنامه مدیریت پسورد راهی برای انجام آن است. بله، مرورگرهای وب شروع به ارائه ویژگی‌های مدیریت رمز عبور کرده‌اند، اما همه آن‌ها به اندازه کافی خوب نیستند.

همه انتخاب‌های برتر ما برای مدیریت رمز عبور از Windows، Mac OS، Android و iOS و همچنین مرورگرهای اصلی پشتیبانی می‌کنند. و همه به شما این امکان را می‌دهند که داده‌های خود را در چندین دستگاه همگام سازی کنید، اگرچه ممکن است برای این امتیاز هزینه اضافی بپردازید. هنگامی که مدیریت رمز عبور مناسب را برای نیازهای خود پیدا کردید، به راهنمای ما مراجعه کنید.

Dashlane – بهترین برنامه مدیریت رمز عبور به‌طور کلی

برنامه مدیریت پسورد Dashlane

Dashlane همیشه یکی از رقبای نزدیک LastPass بوده است، بنابراین با توجه به مشکل اخیر نقض داده‌های LastPass، بسیار خوب است که بدانید کاربران هنوز Dashlane دارند. Dashlane یک برنامه مدیریت پسورد با سرویس کامل، دسترسی آسان به ورود، یادداشت‌های ایمن، داده‌های پرداخت و سایر اطلاعات را از طریق پورتال وب با طراحی زیبا یا از طریق یکی از برنامه‌های افزودنی مرورگر خود برای Firefox، Chrome، Edge، Opera یا Safari ارائه می‌دهد. . مهم‌تر از همه اینکه رمز عبور آن قوی است، که تولید و ذخیره گذرواژه های پیچیده و منحصر به فرد را آسان می‌کند و با خیال راحت پرداخت‌های حساس و داده‌های شخصی را در دسترس شما قرار می‌دهد. با استقرار تکمیل خودکار، Dashlane فقط اطمینان نمی‌دهد که از بهترین روش‌های رمز عبور دقیق استفاده می‌کنید، بلکه انجام این کار عملاً بدون دردسر است.

Dashlane برای یک سیستم رایگان است، اما اگر می‌خواهید بین چندین دستگاه همگام‌سازی کنید، به یک طرح پولی نیاز دارید: طرح پیشرفته سالانه 33 دلار یا 2.75 دلار در ماه هزینه دارد و نظارت بر دارک وب را نیز به‌همراه دارد تا به شما هشدار دهد که آیا داده‌های شخصی شما در حال دستکاری است یا خیر. هزینه اشتراک حساب Premium 59.88 دلار در سال یا 4.99 دلار در ماه است و تمام ویژگی‌های سطوح قبلی را شامل می‌شود و VPN را نیز اضافه می‌کند. طرح Friends and Family برنامه‌های Premium را تا 10 حساب با 89.88 دلار در سال یا 7.49 دلار در ماه افزایش می‌دهد. این قیمت‌ها کمی بالاتر از برخی از رقبا هستند (در واقع، این یکی از مزیت‌های کوچک LastPass بود)، اما Dashlane یک محصول ممتاز ارائه می‌کند و سال‌ها خدمات قابل اعتمادی ارائه کرده است، و آیا شما چیزی کمتر از یک برنامه مدیریت رمز عبور می‌خواهید؟

Keeper – دارای بیشترین امنیت

نرم افزار پسورد منیجر Keeper

وقتی صحبت از مدیریت رمز عبور می‌شود، بازار مصرف کننده داغ است. در حالی که ما در بالا یک مورد محبوب را داریم، Keeper به خودی خود یک مدعی بسیار قوی است. این بیش از بسیاری از برنامه‌های مدیریت رمز عبور بیشتر بر امنیت تأکید دارد. به‌عنوان مثال، از ویژگی به‌روزرسانی خودکار رمز عبور خودداری می‌کند، زیرا حتی این فرآیند نیاز به دسترسی موقت به اعتبار شما دارد.

در حالی که طرز فکر امنیت بیش از هر چیز Keeper آن را به یکی از بهترین‌ها تبدیل می‌کند، در گذشته به‌خاطر چیزهایی مانند سهولت استفاده و زیبایی شناسی برای برخی از مصرف‌کنندگان شناخته شده می‌شد. به اعتبار خود، به نظر می‌رسد Keeper این را تشخیص داده است و گام‌هایی برای به‌روز رسانی مداوم رابط کاربری خود برداشته است تا مدرن‌تر و کاربر پسندتر باشد. در حالی که کاربرانی که به امنیت فکر می‌کنند می‌خواهند از مجموعه ویژگی‌های قوی Keeper حداکثر استفاده را ببرند، حتی کاربران عادی روزمره نیز برای استفاده از آن ایمن‌تر خواهند بود.

در حالی که اکثر مدیران گذرواژه برای دسترسی به خزانه رمز عبور شما به رمز عبور اصلی نیاز دارند، LogMeOnce شما را از به خاطر سپردن آن راحت می کند. این به طور منحصر به فرد گزینه ورود به سیستم PIN، بیومتریک یا عکس را برای دسترسی به خزانه شما ارائه می دهد. این ویژگی به LogMeOnce برتری منحصر به فردی نسبت به سایر مدیران رمز عبور می دهد.

وظایف برنامه Password management

غیر از این ویژگی متمایز، LogMeOnce مشابه همتایان خود عمل می کند. این به شما امکان می دهد رمزهای عبور و کارت های اعتباری را در دستگاه های خود با رمزگذاری سرتاسر ذخیره و همگام سازی کنید. همچنین شامل ویژگی های دیگری مانند تاریک وب و نظارت بر تهدیدات سایبری است، اما این موارد با کمی هزینه اضافی همراه خواهند بود. ویژگی‌های منحصر به فرد آن، LogMeOnce را به یکی از راحت‌ترین مدیران رمز عبوری که آزمایش کرده‌ایم تبدیل می‌کند.

Bitwarden – بهترین مدیر رمز عبور رایگان

پسورد منیجیر Bitwarden

برنامه پسورد منیجر Bitwarden همچنان به ارائه یک طرح رایگان سخاوتمندانه ادامه می‌دهد که آن را به گزینه‌ای عالی برای کاربرانی با بودجه کم تبدیل می‌کند. برای ذخیره نامحدود دارایی‌های دیجیتال یا همگام‌سازی داده‌های شخصی خود در همه دستگاه های‌تان، حتی یک ریال از شما هزینه نمی‌گیرد. این یک تفاوت مهم نسبت به سایر برنامه‌های پسورد منیجیر است که محدودیت‌های سنگینی را برای کاربران رایگان ایجاد می‌کنند.

در حالی که ممکن است برخی از ویژگی‌های پیشرفته ارائه شده توسط سرویس‌های پولی را نداشته باشد و رابط کاربری بدون زوایای آن کاربرپسندترین نباشد، شما نمی‌توانید با مجانی بودن آن، چنین انتظاراتی هم داشته باشید. این برنامه مدیریت پسورد، به شما اجازه می‌دهد تا امنیت خود را به‌صورت رایگان ارتقا دهید. همچنین یک ردیف پولی بسیار مقرون به‌صرفه با ویژگی‌های پیشرفته‌تر ارائه می‌دهد، اما سطح رایگان آن به‌قدری است که ممکن است به‌ هیچ چیز دیگری نیاز نداشته باشید.

برنامه‌های مدیریت رمز عبور رایگان انواع مختلفی دارند. برای اطلاعات بیشتر، در این مقاله، بهترین پسورد منیجرهای رایگان را بررسی کنید.

KeePass – بهترین مدیر رمز عبور برای کنترل کامل

بهترین نرم افزارهای مدیریت پسورد رایگان

KeePass برنامه مدیریت رمز عبور برای کسانی است که دوست دارند همه چیز را کنترل و تغییر دهند. این یک برنامه منبع باز است و فاقد نوع رابط‌کاربری جامع و کلی است که سایر Password Manager ها ارائه می‌دهند، و بنابراین ممکن است کاربر معمولی نتواند با آن راحت باشد. از نظر عملکردی به تنهایی یک برنامه بسیار قوی است، اما برای تحقق واقعی پتانسیل آن، باید مهارت‌های فنی برای استفاده از افزونه‌ها داشته باشید. مزیت بزرگ دیگر برای افرادی که به امنیت فکر می‌کنند، این است که KeePass داده‌های شما را در فضای ابری ذخیره نمی‌کند. همه‌چیز به‌صورت محلی ذخیره می‌شود، بنابراین لازم نیست نگران پروتکل‌های امنیتی یک سرویس آنلاین (همه، LastPass) برای ایمن نگه داشتن اطلاعات شخصی خود باشید. یک کاربر زیرک با استفاده از یک حساب ابری خصوصی، فایل را در دسترس سایر دستگاه ها قرار می‌دهد. اگر از ایده یک پسورد منیجیر بسیار سفارشی و DIY که رایگان و بدون محدودیت توسط سیاست‌ها و روش‌های شخص ثالث است لذت می‌برید، این محصول برای شما مناسب است – و اگر در نهایت آن را بسیار طاقت‌فرسا دیدید، جایگزین ساده‌تری مانند KeePassXC ممکن است مناسب باشد. اما در این صورت بباید برای داشتن آن مبلغی را پرداخت کنید.

IronVest – بهترین برای پوشاندن رمزها

پسورد منیجیر IronVest

این نرم افزار مدیریت پسورد رایگان در حالی که اکثر پسورد منیجیر‌ها فقط بر روی رمزهای عبور تمرکز می‌کنند، IronVest نه تنها به‌طور ایمن رمزهای عبور شما را ذخیره می‌کند، بلکه کل تجربه آنلاین شما را ایمن‌تر می‌کند. IronVest یک راه بصری و ساده برای محافظت از رمزهای عبور، هویت، کارت‌های اعتباری، آدرس‌های ایمیل و سایر اطلاعات حساس هنگام خرید آنلاین ارائه می‌دهد. پسورد منیجر IronVest که هنوز یک شرکت نسبتاً جدید است، با توانایی خود در مبهم کردن اطلاعات شناسایی شخصی و مسدود کردن ردیاب‌ها، علاوه بر اینکه فقط یک نرم‌افزار مدیریت رمز عبور است، تحت تأثیر قرار گرفت. این کار را با پنهان کردن اطلاعات شما هنگام خرید انجام می‌دهد. هنگامی که آدرس ایمیل، کارت اعتباری یا سایر اطلاعات خود را در یک سایت وارد می‌کنید، IronVest یک نسخه ماسک شده ایجاد کرده و ارسال می‌کند تا هرگز اطلاعات واقعی شما را نبینند. این یک ویژگی منظم است که به IronVest کمک می‌کند تا از رقبا متمایز شود.

برخی از ویژگی‌های این سرویس هنوز در نسخه بتا هستند، بنابراین می‌توانید قبل از انتشار کامل تغییرات و تغییرات جزئی را انتظار داشته باشید. اگرچه برنامه هنوز در مراحل ابتدایی خود است، مجموعه ویژگی‌های آن قوی و قابل اعتماد است. علاوه بر این، در حال حاضر آزمایش آن رایگان است، بنابراین امتحان کردن این سرویس منحصر به فرد و نوآورانه هزینه‌ای ندارد.

بیشتر بخوانید: تفاوت گذرواژه با کلید عبور

در یک برنامه Password Manager چه چیزی اهمیت دارد؟

در ابتدایی‌ترین حالت، مدیران رمز عبور هنگام ورود به وب‌سایت، نام کاربری و رمز عبور شما را؛ معمولاً از طریق یک افزونه مرورگر ثبت می‌کنند و پس از بازگشت به آن سایت، به‌طور خودکار اعتبار شما را پر می‌کنند. آن‌ها همه رمزهای عبور شما را در یک پایگاه داده رمزگذاری شده ذخیره می‌کنند، که اغلب به‌عنوان «vault» نامیده می‌شود، که شما با یک رمز عبور اصلی از آن محافظت می‌کنید.

البته، اکثر مدیران رمز عبور بسیار بیشتر از این کار انجام می‌دهند و بسیاری از آن‌ها حفاظت را فراتر از اعتبار ورود شما به سایر انواع داده‌های شخصی گسترش می‌دهند. ما آن را به چند ویژگی اساسی که به دنبال آن‌ها بودیم و شما نیز باید محدود کرده‌ایم:

تولید کننده رمز عبور

به شما یادآوری شده است که قوی‌ترین رمزهای عبور، رشته‌های تصادفی و طولانی نویسه‌ها هستند و باید برای هر سایتی که به آن دسترسی دارید از رمز عبور متفاوتی استفاده کنید. این یک دستور بلند است. این همان چیزی است که باعث می‌شود تولید رمز عبور، توانایی ایجاد رمزهای عبور پیچیده از حروف، اعداد و کاراکترهای خاص، یکی از ویژگی های ضروری هر مدیر رمز عبور خوب باشد. بهترین مدیران رمز عبور همچنین قادر خواهند بود گذرواژه‌های موجود شما را از نظر نقاط ضعف تجزیه و تحلیل کنند و با یک کلیک آن‌ها را ارتقا دهند.

تکمیل خودکار و ورود خودکار

اکثر نرم افزارهای تولید رمز عبور می‌توانند هر زمان که از سایتی بازدید می‌کنید، اعتبار ورود شما را به‌طور خودکار تکمیل کنند و حتی به‌طور خودکار وارد سیستم شوند. بنابراین، رمز عبور اصلی تنها رمز عبوری است که باید وارد کنید. با این حال، این موضوع بحث برانگیز است، زیرا تکمیل خودکار مرورگر مدت‌هاست که یک نگرانی امنیتی بوده است، بنابراین بهترین پسورد منیجیرها همچنین به شما اجازه می‌دهند این ویژگی را غیرفعال کنید اگر احساس می‌کنید خطر آن، به راحت بودن آن نمی‌ارزد.

اشتراک‌گذاری امن

گاهی اوقات لازم است رمز عبور را با یکی از اعضای خانواده یا همکار خود به اشتراک بگذارید. یک برنامه مدیریت رمز عبور باید به شما اجازه دهد این کار را بدون به خطر انداختن امنیت خود انجام دهید.

احراز هویت دو مرحله‌ای

برای یک مجرم سایبری مبتکر، رمز عبور اصلی مدیر رمز عبور شما مانند هر رمز عبور دیگری قابل هک است. نرم افزار مدیریت گذرواژه به‌طور فزاینده‌ای از احراز هویت چند عاملی، با استفاده از روش دوم مانند پین، اثر انگشت یا «دستگاه مورد اعتماد» دیگری برای تأیید بیشتر، برای کاهش این خطر پشتیبانی می‌کنند. در هنگام انتخاب یک پسورد منیجیر مناسب، این مورد را نیز مدنظر داشته باشید.

مطالب مرتبط: 9 نکته در حفظ امنیت سایبری

حفاظت از سایر اطلاعات شخصی

به دلیل اینکه دفعات متعددی به‌صورت آنلاین از آن‌ها استفاده می‌کنیم، شماره کارت اعتباری و حساب بانکی، آدرس های ما و سایر داده‌های شخصی را می‌توان به‌طور ایمن در بسیاری از مدیران رمز عبور ذخیره کرد و در هنگام خرید یا ثبت حساب، برای تکمیل خودکار در فرم‌های وب در دسترس است.

هیچ معیار امنیتی آنلاینی صد در صد بی‌خطا نیست، اما اکثر کارشناسان امنیتی موافقند که نرم افزار مدیریت رمز عبور همچنان امن‌ترین راه برای مدیریت تعداد بی‌شمار ورود به سیستم برای افراد است و ما موافقیم که مزایای آن بسیار بیشتر از خطرات است. کافی است پس از تحقیق در مورد همه گزینه‌ها که با این راهنما شروع می‌شود، نرم افزار مدیریت رمز عبور (Password Manager) خود را با دقت انتخاب کنید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *