،

کانادا ممنوعیت انتشار اخبار در پلتفرم‌های متا را غیرمسئولانه خواند

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
کانادا ممنوعیت انتشار اخبار در پلتفرم‌های متا را غیرمسئولانه خواند

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا به دلیل مسدود شدن اخبار داخلی در پلتفرم‌های شرکت متا از آن انتقاد کرد و گفت متا سودآوری را بر امنیت مردم کانادا ترجیح می دهد!

متا در واکنش به وضع قانونی جدید در کانادا که شرکت‌های بزرگ اینترنتی را وادار می‌کند برای انتشار اخبار به رسانه‌ها وجهی پرداخت کنند، از ماه گذشته انتشار اخبار در فیس‌بوک و اینستاگرام را برای کاربران کانادایی مسدود کرده است. این شرکت فناوری آمریکایی از مدت‌ها قبل اعلام کرده بود «قانون اخبار آنلاین» برای مدل کسب و کاری آن کارآمد نیست چرا که کاربران برای لینک‌هایی که به اشتراک می‌گذارند، قیمت تعیین کرده و این شرکت در واکنش به آن، انتشار اخبار قبل از اجرایی شدن قانون را تا پایان سال جاری میلادی ممنوع کرده است.

ترودو در یک کنفرانس خبری تلویزیونی اعلام کرد که فیس‌بوک سودآوری شرکت را بر ایمنی مردم ترجیح می‌دهد. به گفته او اقدامات شرکت مذکور غیرقابل درک است.

این درحالی است که آتش سوزی جنگل‌ها در کانادا هزاران نفر را وادار به ترک خانه هایشان کرده است. برخی از افراد که از آتش سوزی جنگل‌ها فرار می‌کنند، به رسانه‌های محلی گله کرده‌اند ممنوعیت مذکور اجازه نمی‌دهد آنها اطلاعات مهم درباره این رویداد را به اشتراک بگذارند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *