هشدار شدید متا درمورد عدم حضور کارمندان در محل کار

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
کارکنان-متا-لاگ-مدیا

همه‌گیری کووید-19 فرهنگ جدیدی را ایجاد کرد؛ اول اجباری و سپس برای برخی کار داوطلبانه از خانه. برای ایمن نگه داشتن کارمندان، سازمان‌ها چاره‌ای نداشتند جز اینکه به آن‌ها اجازه دهند از خانه کار کنند. با این حال، در 12 ماه گذشته یا بیشتر، بسیاری از سازمان‌ها به نوعی از سیاست دفتر کار می‌کنند. یکی از آن‌ها متا است که سه روز در هفته، کار از دفتر را در قانون خود دارد. با این حال، به نظر می‌رسد که کارکنان این قانون را زیر پا می‌گذارند. بر اساس گزارش Business Insider، لوری گولر، رئیس متا یادداشتی را برای کارمندان ارسال کرد و در مورد این قانون به آن‌ها هشدار داد.

کاهش رتبه کارمند، فسخ قرارداد و موارد دیگر

طبق گزارش Business Insider، گلر در این یادداشت گفت: «مدیران اطلاعات نشان و ابزار وضعیت را به صورت ماهانه بررسی می‌کنند و با توجه به قوانین محلی و الزامات شورای کار، با افرادی که این الزام را برآورده نکرده‌اند، برخورد می‌کنند.» متا کار متفاوتی با سیاست‌های اداری در مناطق مختلف دارد، اما سه روز در هفته تقریباً عادی است. این چیزی است که بسیاری از شرکت‌های فناوری دیگر از آن پیروی می کنند. اپل و گوگل نیز یک کار سه روزه مشابه در دفتر دارند.

گلر به کارمندان هشدار داد که از خط مشی‌های اداری تخلف نکنند و از کارمندان خواست تا آن را به شدت دنبال کنند. او در این یادداشت می‌گوید: «همانند سایر سیاست‌های شرکت، نقض مکرر ممکن است منجر به اقدامات انضباطی، تا و از جمله کاهش رتبه Performance@ و در نهایت، فسخ در صورت عدم رسیدگی شود.»
اینطور نیست که متا همه کارمندان را اجباری به سر کار بیاورد. بر اساس این گزارش، این شرکت دارای کارکنان «از راه دور» است که به آن‌ها توصیه می‌شود هر دو ماه یکبار بیش از چهار روز سر کار نیایند.
سخنگوی متا در بیانیه ای گفت: «ما معتقدیم که کار توزیع شده در آینده به‌ویژه با پیشرفت فناوری ما مهم خواهد بود.
در کوتاه مدت، تمرکز حضوری ما برای پشتیبانی از یک تجربه قوی و ارزشمند برای افرادی که کار از دفتر را انتخاب کرده اند، طراحی شده است، و ما در مورد جایی که در کار از راه دور سرمایه‌گذاری می‌کنیم، متفکرانه و عامدانه هستیم.»

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *