مدیرعامل خودروسازی بنز آلمان: رقیبان ما اپل، گوگل و سیسکو هستند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
مدیرعامل بنز - رقابت نرم افزاری

رئیس شرکت اتومبیل‌سازی بنز آلمان در مصاحبه‌ای بیان کرد: رقبای ما، کمپانی‌های تولید ماشین نیستند بلکه شرکت هایی مانند سیسکو، گوگل و اپل هستند. در 5 تا 10 سال پیشِ رو، نرم افزار و دانش آی‌تی ، تمام صنعت‌ها را فرا خواهد گرفت.

وی گفت: مثلاٌ کمپانی اوبر (UBER) که هم اکنون وسیع‌ترین شرکت تاکسیرانی است حتی یک ماشین هم ندارد و تنها یک اپلیکیشن و برنامه است! یا ب‌عنوان مثال شرکت خدکات توریستی ایرباس مطرح‌ترین شرکت گردشگری و هتلداری جهان است… بدون داشتن حتی یک هتل تحت مالکیت!

مدیر عامل بنز در ادامه اشاره کرد: شرکت Watson با ارائه نرم افزار تشخیص خود، با ظرافت 100% به پزشکان کمک می‌کند تا در تشخیص انواع سرطان، سریع‌تر به نتیجه برسند. برنامه‌های شبیه‌ساز شاکله‌ی DNA، احتمال به نتیجه رسیدن زیادتری در لقاح مصنوعی یا IVF را به نو و نه درصد می‌رساند. تا هشتاد درصد از عبور و مرورهای درون شهری از میان می‌روند و سیستم‌های اطلاع‌رسانی دیجیتالی جایگزین آن‌ها خواهند شد. پس در نتیجه از این لحاظ، آلودگی هوا نخواهیم داشت، تصادفات کمتر و کمتر خواهد شد و زمان زیادتری برای سرگرمی باز خواهد شد.

وی در ادامه گفت: به دو دلیل موسسات بیمه به مرز ورشکستگی خواهند رسید: اول به‌خاطر کم شدن فعالیت‌های فیزیکی، مخصوصاً در رفت و آمد عمومی و سپس پیش‌بینی خیلی دقیق سیستم‌های هوش مصنوعی در آینده. کشاورزی بدون اینکه از خاک استفاده شود و مبتنی بر اطلاعات با بهره‌وری بسیار نزدیک به صد درصدی در کنترل مصرف آب، جایگزین کشت و کار سنتی خواهد شد.

او در ادامه گفت: وجه رایج، با ارزهای دیجیتال جای همدیگر را خواهند گرفت و دارایی دیجیتالی، نقش پشتوانه ارز را در تمام کشورها ایفا خواهد کرد. بیشترین بیزینس‌ فیزیکی که در آینده بیشتر خواهد شد، گردشگری است.

مدیر عامل شرکت آلمانی بنز گفت: افراد کارهای خود را به سیستم‌های اطلاعاتی واگذار کرده و اوقات فراغت و سرگرمی را بیشتر خواهند کرد. در ایالات متحده برای وکیل‌های جوان کاری یافت نخواهد شد، زیرا به آسانی و با کمک شرکت IBM، شما می‌توانید بادقت بسیار بالایی مشاوره حقوقی شوید. این مورد، صنایع را نیز در سال‌های آینده؛ دچار مشکل خواهد کرد.

او ادامه داد: فرزند‌ان ما دیگر احتیاجی به اخذ گواهینامه رانندگی نخواهند داشت و متقابلاً دیگر به وجود پارکینگ‌ها احتیاج چندانی نخواهد بود. چهره شهرها در آینده با این تغییرات، دگرگونی بزرگی را تجربه خواهد کرد و خبرهای ترسناک سوانح رانندگی را دیگر به این قدر شاهد نخواهیم بود. صنعت‌های اتومبیل‌سازی ورشکست خواهند شد. موسسات بیمه هم ضربه مهلکی خواهند خورد و بازار املاک و مستغلات بطور کلی ماهیت خود را از دست خواهند داد.

آلودگی در شهرها کاهش می‌یابند. تولید برق با کمک روش‌های مدرن، کم هزینه‌تر خواهد شد. کمبود آب حل خواهد شد؛ چون بیشتر به‌مصرف خوراکی می‌رسد. چک کردن سلامت افراد ارزان شده و از طریق موبایل انجام شدنی است. به زودی، چاپ سه بعدی در دسترس طراحان صنتعی قرار خواهد گرفت؛ به سادگی هرچه تمام‌تر و از راه موبایل دستی انجام خواهد شد.

او تصریح کرد: اگر می خواهید وارد دنیای جدید شوید، ایده‌ شما باید با موبایل ارتباط داشته باشد؛ در غیر این صورت باید آن را فراموش کنید. ایده هایی که برای سده 20 طراحی شده اند، در سده ی 21 محکوم به شکست خواهند بود. 70 تا 80 درصد شغل ها تا 20 سال آینده دیگر وجود نخواهند داشت.

مدیر عامل شرکت خودروسازی بنز آلمان افزود: مشاغل جدید ایجاد خواهد شد اما مشخص نیست در این مدت زمان کوتاه، تعداد آنها کافی باشد یا خیر. گوشت مصنوعی قیمت گوشت را برای قشر کم درآمد بسیار پایین خواهد آورد و به همین شکل ۳۰% زمین‌های کشاورزی که برای تولید خوراک دام مصرف می‌شود در دسترس قرار خواهد گرفت.

در مورد آموزش و تحصیل، تا  2 سال دیگر، هفتاد درصد مردم دارای گوشی‌هایی خواهند شد که دسترسی به رویکرد آموزش جهانی را به زبان هر کشور راحت خواهد کرد. آن‌ها با این امکانات توانایی آن‌را خواهند داشت تا از موسسه ها و آکادمی‌ها استفاده کنند، دسترسی بدون هزینه به آموزش برای همه کودکان در دسترس خواهد شد. بعلاوه درس‌خواندن در کشورهای پیشرفته از طریق مجازی به راحتی ممکن سهل الوصول و رایگان خواهد گردید.

با در دسترس قرار گرفتن اپلیکیشن ترجمه همزمان و فوری، که کاملا مجانی است،  کودکان در همه جهان، از جمله‌ آفریقا، در حد استاندارهای کشورهای پیشرفته، آموزش خواهند دید. کودکان در 6 ماه به هر زبان دیگری صحبت خواهند کرد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *