فیلمبرداری سه‌بعدی در iPhone 15 Pro چگونه کار می کند و چه مزایایی ارائه می‌دهد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
فیلمبرداری فضایی (سه بعدی) در آیفون 15 پرو مکس آپدیت iOS 17.2

اپل رسما آپدیت iOS 17.2 را برای تمامی کاربران آیفون عرضه کرد. در حالی که تعداد زیادی از ویژگی‌های جدیدترین به روز رسانی وجود دارد، یکی از آنها منحصر به کاربران آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس است. با iOS 17.2، کاربران آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس اکنون می‌توانند ویدیوهای سه‌بعدی ضبط کنند، ویژگی که با Apple Vision Pro نسبتاً خوب کار می‌کند و احتمالاً ماه آینده در دسترس خواهد بود.

فیلم‌برداری سه‌بعدی چگونه کار می‌کند؟

کاربران آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس باید فیلم برداری سه‌بعدی را فعال کنند. تنظیمات پیشرفته و قدرتمند دوربین در آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس به کاربران این امکان را می‌دهد که فیلم‌های سه بعدی را ضبط کنند. ویدیوهای سه‌بعدی با کیفیت 1080p با سرعت 30 فریم در ثانیه در محدوده دینامیکی استاندارد ضبط می‌شوند. اپل ادعا می‌کند که با تکنیک‌های پیشرفته فیلمبرداری محاسباتی و فشرده‌سازی HEVC، آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس خاطرات سه‌بعدی را در اندازه فایل فشرده ارائه می‌دهند.

چگونه از قابلیت فیلم‌برداری سه‌بعدی استفاده کنیم؟

طبق گفته اپل، فیلمبرداری سه‌بعدی در آیفون به آسانی فیلمبرداری معمولی در آیفون است. هنگامی که برنامه دوربین در حالت ویدیو باز است، آیفون را در جهت افقی بچرخانید، روی نماد ویدیوی فضایی (spatial video icon) ضربه بزنید و سپس روی ضبط ضربه بزنید.

سپس آیفون شروع به ضبط ویدیو از هر دو دوربین اصلی و فوق عریض می‌کند و میدان دید دوربین فوق عریض را برای مطابقت با دوربین اصلی تغییر می‌دهد و سپس بعنوان یک فایل ویدئویی ذخیره می‌شود.

چگونه ویدیوهای فضایی را در آیفون مشاهده کنیم؟

در آیفون و سایر دستگاه‌ها، ویدیوهای سه‌بعدی به‌عنوان ویدیوهای معمولی و دوبعدی ظاهر می‌شوند و می‌توانند مانند هر ویدیوی دیگری با استفاده از برنامه‌هایی مانند پیام‌ها تماشا یا به اشتراک گذاشته شوند. کاربران می‌توانند تمام ویدیوهای سه‌بعدی که گرفته‌اند را در یک آلبوم سه‌بعدی جدید در برنامه Photos پیدا کنند و همه ویدیوهای فضایی آنها در دستگاه‌هایشان با iCloud همگام‌سازی می‌شوند.

ادغام ویژن پرو چیست؟

ویدیوهای سه‌بعدی در Apple Vision Pro زنده می‌شوند. با iCloud، کاربران می‌توانند به کل گالری خود در برنامه Photos دسترسی داشته باشند و ویدیوهای خود را در مقیاس واقعی با رنگ‌های درخشان و جزئیات دیدنی مشاهده کنند. در Apple Vision Pro، ویدیوهای سه‌بعدی را می‌توان در یک پنجره پخش کرد یا به یک نمای فراگیر گسترش داد که کاربران را به هر لحظه از زمان، مانند جشنی با دوستان یا یک گردهمایی خاص خانوادگی، بازمی‌گرداند.
انتظار می‌رود اولین هدست محاسبات فضایی اپل ویژن پرو برای اولین بار در اوایل سال 2024 به فروش برسد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *