فضای امن خصوصی، ویژگی جدید اندروید چیست و چرا برای کاربران مهم است

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ویژگی فایل های امن خصوصی در اندروید 14

گوگل به‌روزرسانی اندروید 14 QPR2 بتای 2 را آغاز کرده است و مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و تغییرات جدید را در سیستم عامل اندروید به ارمغان می‌آورد. یکی از قابل توجه‌ترین تغییرات، ویژگی جدید فضای خصوصی است. در حال حاضر، این ویژگی در نسخه بتا است و انتظار می‌رود با به روز رسانی‌های آینده، راه خود را به ساخت نهایی باز کند.

در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد فضای اختصاصی در اندروید 14 بدانید آورده شده است:

فضای خصوصی (اختصاصی) جدید چیست؟

برای کاربران اندروید معمول است که برخی از برنامه‌ها را که نمی‌خواهند دیگران ببینند یا به‌طور تصادفی به آن‌ها دسترسی داشته باشند، پنهان می‌کنند. چندین OEM مانند OnePlus و Samsung قبلاً ویژگی‌های Private Space و Secure Folder را در تلفن‌های خود دارند که به کاربران اجازه می‌دهد برخی از برنامه‌های حساس را در یک محیط قفل شده قرار دهند.

برخی از سازندگان گزینه ساده پنهان کردن برنامه‌ها را ارائه می‌دهند. با این حال، اندروید هرگز چنین چیزی را به‌صورت بومی نساخته است.
به‌طور خلاصه، Private Space یک فضای امن اختصاصی است که در آن کاربران می‌توانند برنامه‌های حساس یا هر برنامه دیگری را به دور از لانچرهای معمولی ایجاد و پنهان کنند. این فضا معمولاً با رمز عبور محافظت می‌شود و یک لایه امنیتی اضافه می‌کند.

چرا این یک ویژگی مهم برای کاربران است؟

همانطور که گفته شد، ویژگی Private Space به کاربران این امکان را می‌دهد که یک فضای اختصاصی ایجاد کنند که با رمز عبور محافظت می‌شود و به کاربران اجازه می‌دهد برخی از برنامه‌ها را از لانچر ساده پنهان کنند. این نه تنها برای امنیت بیشتر مهم است، بلکه برنامه‌های حساس مانند برنامه‌های بانکی، برنامه‌های UPI و غیره را ایمن و مطمئن نگه می‌دارد و از دسترسی تصادفی هر کسی به آنها جلوگیری می‌کند.
همین کار را می‌توان برای برنامه‌هایی مانند واتس‌اپ، گالری و غیره نیز انجام داد تا آنها را از چشم کنجکاو دور نگه دارد.

Android 14 QPR2 Beta 2 با ویژگی جدید فضای خصوصی ارائه می شود و در پایین کشوی برنامه قرار می گیرد. گوگل همچنین گزینه ای را برای کاربران ارائه می دهد که آن برنامه را از کشوی برنامه پنهان کنند و سپس کاربران برای یافتن دستی آن باید در فضای خصوصی جستجو کنند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *