، ،

پیشنهاد معاون نخست‌وزیر چین، به اپل

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پیشنهاد معاون نخست وزیر چین به اپل

تیم کوک، مدیر عامل اپل، این هفته یک سفر «غافلگیرکننده» به چین داشت. بازدید او بلافاصله پس از آن انجام شد که گزارش‌ها حاکی از آن بود که میت 60 پرو هوآوی نسبت به آیفون 15 در کشور فروش بیشتری داشته است. کوک در طول سفر خود با معاون نخست‌وزیر چین، دینگ دوکسیانگ ملاقات کرد که طبق گزارش‌ها به مدیر ارشد اجرایی گفت که شرکت از مشارکت در توسعه اقتصاد دیجیتال چین استقبال می‌کند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، دینگ به کوک فرصت‌های بیشتری برای سرمایه‌گذاری در این کشور ارائه کرد.

دینگ پس از نشستی در روز پنجشنبه گفت: «چین مایل است فرصت‌های بیشتری را برای شرکت‌های خارجی از جمله اپل برای توسعه در این کشور فراهم کند».

در همین حال، کوک گفته است که اپل به چشم‌انداز بازار چین اطمینان دارد. او گفت که مایل است همکاری با چین را در زمینه‌هایی از جمله تولید پیشرفته و اقتصاد دیجیتال تقویت کند.

«مشکلات» اپل در چین

رقابت بین اپل و هوآوی در چین داغ شده است زیرا فروش آیفون 15 با واکنشی گرم مواجه شد. چین سومین بازار بزرگ اپل است و بازار بسیار مهمی است زیرا بدون چین، فروش کلی آیفون ممکن است تحت تاثیر زیادی قرار گیرد.
بر اساس گزارش شرکت تحقیقات بازار Counterpoint Research، فروش مدل‌های آیفون 15 در دو هفته اول تولید در چین 4.5 درصد نسبت به آیفون 14 کاهش داشته است.
چین در ماه سپتامبر محدودیت استفاده از آیفون توسط کارمندان دولتی را افزایش داد زیرا گزارش‌ها حاکی از آن بود که دولت از برخی آژانس‌های دولتی مرکزی خواسته است استفاده از گوشی‌های اپل خود را در محل کار متوقف کنند.
گزارش‌های متعدد همچنین حاکی از آن است که اپل فصل سوم برنامه Jon Stewart’s The Problem With Jon Stewart را متوقف کرده است، زیرا مجری برنامه و تیمش با دیدگاه‌های شرکت در مورد موضوعات مورد بحث، از جمله هوش مصنوعی و چین، «همسو نبودند».

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *