3 راه آسان برای کنترل صدا بدون دکمه در اندروید

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
نحوه کم و زیا کردن صدا در اندروید بدون دکمه ها
نحوه کم و زیا کردن صدا در اندروید بدون دکمه ها

فهرست مطالب

آیا دکمه‌های تنظیم صدا در گوشی اندرویدی شما کار نمی‌کنند؟ در عوض از این روش‌ها استفاده کنید.

راه‌های سریع و آسانی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای کنترل سطح صدا در تلفن اندرویدی خود استفاده کنید، اگر دکمه‌ها از کار افتادند. اگرچه برای تعمیر دکمه‌های صدا باید به یک تکنسین مراجعه کنید، اما این روش‌ها به‌عنوان راه حل‌های موقتی عمل می‌کنند.

1- از برنامه تنظیمات استفاده کنید

به‌غیر از دکمه‌ها، ساده‌ترین راه برای کنترل سطح صدا در گوشی شما از طریق تنظیمات دستگاه است. فقط کافی است به تنظیمات > صدا و لرزش بروید و اسلایدرهای مختلف را برای کنترل میزان صدای رسانه، آهنگ زنگ، اعلان‌ها و زنگ هشدار مطابق میل خود تنظیم کنید. در تلفن‌های سامسونگ، این مورد را در تنظیمات > صداها و لرزش > میزان صدا پیدا خواهید کرد.

مک کردن صدا بدون استفاده از دکمه‌ها در اندروید
منوی تنظیمات صدا در setting اندروید
تنظیمات کم و زیاد کردن صدا در اندروید

2- از دستیار صوتی بپرسید

همه تلفن‌های اندرویدی مدرن با دستیار Google از پیش نصب شده عرضه می‌شوند و می‌توانید از آن بخواهید کارهای مختلفی از جمله تغییر سطح صدا را انجام دهد. به‌سادگی با گفتن کلمه کلیدی «Hey Google» دستیار را بیدار کنید و دستور را درخواست کنید.

با این حال، قبل از انجام این کار، مطمئن شوید که این ویژگی فعال است تا دستیار بتواند صدای شما را بشنود. می‌توانید یاد بگیرید که چگونه Google Assistant را در Android خاموش کنید. در گوشی‌های گلکسی نیز می‌توانید دستیار صوتی بیکسبی سامسونگ را فعال کرده و از آن بخواهید که همین فرمان را انجام دهد.

3- از یک هدنزفری یا هد ست بیسیم استفاده کنید

اگر تلفن شما به یک دستگاه صوتی بلوتوث مانند هدفون یا هدفون بی‌سیم متصل است، می‌توانید از آنها برای کنترل سطح صدا نیز استفاده کنید.

هدفون‌های بی‌سیم شما ممکن است دکمه‌های اختصاصی برای کنترل سطح صدا داشته باشند، و اکثر هدفون‌ها این امکان را از طریق کنترل‌های لمسی می‌دهند. در بسیاری از مواقع، حتی می‌توانید از طریق برنامه رسمی، اقدامی را که باید سطح صدا را افزایش/کاهش دهد، سفارشی کنید.

کنترل صدا در اندروید بدون دکمه

در حالی که مراجعه به تکنسین و تعمیر دکمه‌های تنظیم صدا راه حل دائمی است، نکات فوق تا زمانی که مشکل برطرف نشود مفید خواهد بود.

برای مثال، ممکن است قبل از اینکه فرصتی برای تعمیر دکمه‌های تنظیم صدا داشته باشید، یک تماس مهم دریافت کنید. در این صورت، این نکات معجزه خواهند کرد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *